Vítězné projekty rok 2019

 

Od 1.6. - 20.6.2019 jste jakožto občané města mohli rozhodnout o vítězných projektech.  V letošním roce byl zahájen 1. ročník participativního rozpočtu do kterého se přihlásilo 14 návrhů.

Po technické analýze postoupilo do hlasovací fáze 11 zajímavých návrhů.

Výsledky Vašeho hlasování:

1. Naučná stezka pro děti v lesoparku

2. Úprava plochy hřiště na ul. F.S.Tůmy

3. Psí hřiště

4. Vylepšení dětského hřiště na ul. Okružní

 Naučná stezka pro děti v lesoparku

Naučná stezka se bude nacházet v lesoparku. Bude zaměřená především pro předškolní a mladší školní děti, kterým se bude snažit přiblížit život v lese. Z jednotlivých informačních panelů se děti dozví, jaké rostliny, houby a dřeviny v lese rostou, jací ptáci, savci nebo představitelé hmyzí říše u nás žijí nebo co je to potravní řetězec. Nebudou chybět ani zábavné prvky jako je dřevěné pexeso, místo pro skoky do dálky představující délku skoku jednotlivých zvířatek. O zábavu se postará zvířecí fotostěna.

Úprava plochy hřiště na ul. F.S.Tůmy

Plocha, která byla původně využívaná jako hřiště se nachází na V. Etapě na ulici F.S.Tůmy. V současné době je tato plocha neudržovaná a nebezpečná. V rámci tohoto projektu dojde k upravení asfaltového povrchu a odstranění pískoviště.  Pro pohyb dětí budou pořízeny  nákresy dětských prvků, kterými jsou opičí dráha, skok do dálky a skákací panák. Na nově upravenou plochu bude instalována lavička pro odpočinek a odpadkový koš. 

Psí hřiště

Pro naše psí mazlíčky bude na V. Etapě vytvořen oplocený prostor s agility prvky. Agility jako aktivita se psem posiluje důvěru ve své majitele a zároveň u něj podporuje přizozenou touhu po pohybu. V místě bude instalována lavička a odpadkový koš.

Vylepšení dětského hřiště na ul. Okružní

Na ulici Okružní bude obnoveno dětské hřiště. V rámci tohoto návrhu bude pořízeno dětské pískoviště se zákrytem, dětský kolotoč a houpačky. Nezapomíná se ani na dospělé, kteří mohou na své děti dohlížet z nových laviček.

   

 

  

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 31.7.2019

Zpět na výpis