PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET 2022 - MÁME ROZHODNUTO

Tento rok byl vyhlášen 4. ročník participativního rozpočtu. Své návrhy mohli občané města podávat do 23.3.2022. Poté probíhala kontrola formálních náležitostí a technická analýza projektu.

Po technické analýze zůstaly pouze 2 projekty o jejichž realizaci rozhodla Rada města Orlová.

Vítěznými projekty tedy v tomto roce jsou:

1. Grilujeme v přírodě

 Tento projekt je zaměřen na  vybudování veřejného griloviště. Jeho umístění se nachází v sousedství dětského hřiště, sportoviště a lesoparku.

 V blízkosti navrhovaného veřejného griloviště není bytová zástavba, a tak by nějaký ten hluk a vůně nerušily klid jiných obyvatel města.

 Projekt počítá nejen s vybudováním minimalistické verze griloviště a ohniště, ale také s částí pro posezení a relax.  Provedení je antivandal (vysokopevnostní HPC beton), nedá se z něj nic ukrást, nedá se zničit. Sestava je ošetřena antigraffiti nátěrem a hydrofobním nátěrem zaručujícím dokonalou voděodolnost a životnost jednotlivých dílců. Sestava je držena vlastní vahou betonu, tj. není kotvena. Odolnost sestavy proti vandalismu je jeden z hlavních požadavků při pořízení venkovního posezení.

 Vybavení: kruhové ohniště by bylo opatřeno grilem s větším jídelním stolem, lavičkami, odpadkovým košem na směsný odpad a ideálně i košem na odpad tříděný. Bude zde umístěn provozní řád.

 Griloviště bude bez rezervačního systému.

2. Oplocení louky pro psy

Oplocení louky se bude nacházet naproti čerpací stanice Shell. Tato parcela je dle obecně závazné vyhlášky města Orlová č. 3/2019 určena pro volný pohyb psů. Návrh občana obsahuje pouze oplocení louky ve výšce 158 cm, bránu pro vjezd sekaček a dvě branky sloužící jako vchod osob se psy, informační cedulku a dva odpadkové koše

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 9.6.2022

Zpět na výpis