PŘEDEVŠÍM NÁM PŮJDE O DIVÁKA A DOBRÝ HOKEJ

Jako malý kluk začínal s hokejem ve Vítkovicích, kde prošel celou mládež. V sedmnácti letech poprvé vyjel na extraligový led. Pak přešel do hanácké metropole – Olomouce, se kterou získal extraligový titul. Diváci jej měli možnost vidět na extraligovém ledě nejen u nás, ale i v Německu, či na Slovensku. A co starty v "nároďáku"? Několikrát bojoval se lvíčkem na prsou na Izvěstijích, Švédských a Německých pohárech a dokonce i na Mistrovství světa. Že už asi víte, koho vám dnes chceme představit? Ano, je to Aleš FLAŠAR, v současné době hlavní kouč našeho hokejového "áčka".

 

* Jak dobře znáte druhou ligu?

"Myslím, že docela dobře. Jednak už mám nějaký ten rok odtrénováno, a to nemyslím jen Sarezu nebo Frýdek-Místek. Působil jsem jako trenér i v prvních ligách, třeba v Havířově, Prostějově, nebo Brně. Pak přišlo koučování první ligy v Polsku, kde jsem vedl Katowice, nebo Oswieczim. Druhou ligu tedy znám poměrně dobře, protože ostravskou Sarezu jsem trénoval právě v roce, kdy postoupila z druhé do první ligy. Poté jsem byl osloven, zda bych netrénoval Prostějov, který spadl naopak z první do druhé ligy. Většinou jsem byl nasazován tam, kde to hořelo. Mám za sebou pět baráží, čtyři sestupové a jednu postupovou. Teď to bude vypadat, že se chválím, ale všechny tyto baráže byly úspěšné."

 

* Než jste přišel do Orlové, měl jste nějaké informace o tomto klubu? 

"Určitě, jednak je váš prezident Vítězslav Víteček mým dlouholetým kamarádem, a když jsem měl čas, tak jsem na vaše zápasy chodil. Orlová vždy hrála vynikající hokej. Předloni to bylo finále, vloni semifinále, což hovoří samo za sebe."

 

* Takže, když přišla nabídka koučovat Orlovou, tak jste neváhal?

„Ani na chvilku. Jak už jsem řekl, i díky mnohaletému přátelství s Víťou. A pak, přístup hlavního sponzora mne ujistil, že tady zájem o hokej a jeho co nejlepší výsledky je, a to bylo pro mne rozhodující. Mohl jsem prodloužit smlouvu nadále s Polskem, ale táhlo mě to do Orlové. A navíc, co si budeme povídat, doma je doma!"

 

* Jak byste porovnal loňský kádr Orlové s tím, co máte k dispozici dnes? Bude lepší?

"Tak to si zatím netroufnu říci. Z loňského mančaftu odešlo mnoho kvalitních hráčů a dnešní Orlová je postavena úplně jinak. Je mi jasné, že po těch uplynulých dvou letech, které byly úspěšné, se ode mě očekává, že na tyto úspěchy navážu. Myslím, že budeme mít natolik dobrý tým, že budeme opět hrát o čelo tabulky. Není to ale tak jednoduché, jak to vypadá. Současná druhá liga je, jak se říká, nabouchaná dobrými hráči. V našem regionu zanikla nějaká prvoligová družstva, což podstatně posílilo druhou ligu.  Jedno vím určitě. O každičký bod se bude třeba pořádně a zodpovědně poprat. Ani jeden klub se nepřijede k soupeři jen tak „sklouznout.“ Bude důležité zodpovědně postavit jednotlivé pětky a modlit se, aby se hráčům vyhýbala zranění. Musíme chytit začátek, který mnohé napoví."

 

* Jak se vám jeví mužstvo v této fázi?

"Jsme na začátku sezony a jednoznačně vím, že mužstvo se ještě tvaruje a chvilku ještě tvarovat bude. Je to ale běžný jev, který můžeme vidět snad u všech týmů. Co se týká vlastního přístupu hráčů k tréninku a zodpovědnosti, tak musím říct, že jsem mile překvapen. Kluci plní všechno, co se po nich chce a je na nich vidět, jak se na sezonu těší. Navíc jsem jim jasně nastínil, že zdaleka nejsou tak staří, aby je jejich výkony nemohly katapultovat o nějakou tu soutěž výš. Vše bude záležet jen na nich."

 

* Napověděly vám něco přípravné zápasy?

"Nedá se říci, jestli napověděly. Tyto zápasy jsem vnímal spíše v tom, kde, jak a s kým musíme pilovat danou hru. Ať už to jsou přesilovky, nebo defenzivní činnost. Každý trenér má jiný rukopis a kluci se musí přizpůsobit."

 

* Jaký tedy vidíte problém číslo jedna v týmu, na který se budete muset zaměřit především? 

"Tak zcela jednoznačně to je proměňování šancí. Z vyložených šancí jsme zatím vytěžili minimum. Je dobré, že si ty šance připravíme, ale špatnou koncovkou je zahodíme. Namísto toho, abychom po první třetině vedli o tři branky, tak se trápíme, čehož většinou využije soupeř. Pevně ale věřím, že jakmile nám to tam začne padat, tak celý tým půjde rapidně nahoru. Chceme hrát hokej tak, aby se líbil divákům, protože to by měl být jeden z hlavních cílů všech sportovních týmů nejen v hokeji."

                


Datum zveřejnění/aktualizace: 8.9.2010

Zpět na výpis