Polské oslavy v dresu Orlové

Úředníci orlovské radnice a strážníci městské policie se převléknou do fotbalových dresů a v sobotu 29. srpna odehrají v partnerském městě Rydultowy přátelské fotbalové utkání. „Jedná se o zápas u příležitosti Dnů města Rydultowy,“ vysvětluje místostarosta PaedDr. Radislav Mojžíšek.

Vypadá to, že tuto akci polští partneři okoukali od svých orlovských kolegů. „Určitě jsme je inspirovali  naším charitativním fotbalovým zápasem, který jsme letos už podruhé uspořádali u příležitosti Dnů města Orlové. Byla to překrásná akce, jejíž výtěžek šel na podporu handicapovaných dětí,“ doplňuje Mojžíšek.

Obdobná akce se uskuteční i o několik dnů později, v polském městečku Czechowice-Dziedzice. Toto partnerské město se však rozhodlo zorganizovat turnaj pro všechna spřátelená města. Naši borci se tedy střetnou mimo jiné i s celkem z Ukrajiny.

Datum zveřejnění/aktualizace: 19.8.2009