Hokejové perličky

Vcelku s neznámým soupeřem jsme měli odehrát poslední zápas první půle základní skupiny. Pelhřimovské přijeli povzbudit i jejich fanoušci a byli opravdu slyšet.

Orlová začala jako vždy s ofenzívně laděným hokejem, ale nemohla najít recept na výborného brankáře hostů. Ti měli ve svém kádru i nebezpečného Hrbatého, který v 6. minutě po hrubé chybě našeho obránce sám proti Šafránkovi nezaváhal. Daleko horší to bylo o deset minut později. Opět špatně rozestavené domácí mužstvo dalo šanci Heřmanovi, aby napodobil Hrbatého. Ten to provedl mazácky a pelhřimovský kotel jásal nad dvoubrankovým vedením.

O přestávce to mezi fanoušky vřelo a bublalo. Mysleli si, že vedení hokeje, nebo sami hráči si na zápas vsadilo, neboť na výhru hostů byl kurz "7". "To je jasné," vykřikoval jeden fanoušek ve Slávii, "kluci se složili, každý dal 5 litrů a bere třicet pět". Kdepak, kontroval druhý. "To Víteček tak vydělává na výplaty. Vsadí 100 000, které si vypůjčí z klubu, a inkasuje rovných 700 000."

Těžko komentovat názory fanoušků, ale za stavu 0:2 se jim můžeme jen těžko divit.

Do druhé třetiny nastoupila Orlová ještě s větším nasazením. Ve 24. minutě snížil Škatula a ve 30. vyrovnal Dušek. "To je ta naše Orlová," povzbuzoval své hráče domácí kotel.

Ve 33. minutě již domácí vedli zásluhou Vydry a když o 4. minuty později přidal Grygar čtvrtý gól, zdálo se být rozhodnuto.

V poslední minutě druhé třetiny ještě korigoval výsledek hostující Kočan a připravil tak půdu pro rozdání si to ve třetím dějství.

A co ohlasy fanoušků o přestávce? "To je jasné, museli to tak udělat, aby to nevypadalo tak okatě. Nastříleli branky a teď budou na řadě zase hosté. Vyrovnají a  přidají ještě jeden vítězný a bude. Prachy budou v suchu a týmu nemůžeš nic vytknout." Samozřejmě, že takový názor nesdíleli všichni, ale onen pověstný červíček v hlavách hlodal.

Korunu tomu nasadil opět Hrbatý, který ve 46 minutě vyrovnal. Orlová bojovala, ale ani hosté nezůstávali pozadu. Remízu 4:4 drželi oba brankáři, kteří vytahovali jeden pěknější zákrok, než druhý. Vše se schylovalo k prodloužení. V posledním útoku vystřelil 4. vteřiny před koncem Kraft. Brankář Jirkův udělal tu nejzákladnější chybu brankářů. Puk neztlumil ve výstroji, ale naopak jej vyrazil před sebe, kde číhal kapitán Orlovských Potočný. Ten se málem zeptal hostujícího gólmana, kam to chce.

Ale na ptaní nebyl čas, a tak v čase 59:58 se rozsvítilo červené světlo za brankou Pelhřimova, které odstartovalo obrovskou euforií a vlnu emocí jak u domácích hráčů, tak u fanoušků. Kapitán týmu a zároveň víceprezident klubu tak dal jasnou odpověď všem "sázkařům," že ani kluci, ani vedení si na zápas nevsadili. Tři body zůstaly doma a Orlová si tak udržela svou neporazitelnost na domácím ledě.

Datum zveřejnění/aktualizace: 12.11.2008