Orlová pokračuje v dobrých výkonech

Hranice – FK Slavia Orlová–Lutyně 1:1.

Po překvapivém vítězství Slavie ve Velkých Losinách se očekávalo potvrzení dobrých výkonů i v domácím prostředí. Soupeřem byl FK Bystřice pod Hostýnem. Hosté přijeli výslovně pro bod a tomu také odpovídala taktika s deseti bránícími hráči. Tento styl bohužel Orlové nesedí, a proto také i přes velkou snahu a tlak se Slavia do vyložených šancí nedostala. Náznaky šancí tu ale byly, a to například při střele F. Kadlčáka, hlavičce Bajzatha nebo Prčíkově přízemní střele.

Druhá půle přinesla ještě větší tlak Orlové a také i větší šance. V 57. minutě pálil Kopel do břevna. O šest minut tentýž hráč dostal perfektní přihrávku od Kušníra, a to už nezaváhal – 1:0.

O pět minut později mohl opět skórovat Kopel. Bohužel však po pěkné přihrávce Z. Kadlčáka špatně trefil míč. Hosté  byli zcela neškodní, a tak bylo spíše otázkou, zda výsledek udrží ve stávající podobě nebo ještě inkasují. Slavia pojistila výsledek až v 90. minutě Z. Kadlčík nahrál přes celou délku branky Prčíkovi a ten hlavou uzavřel výsledek na konečných – 2:0.

K oficiálně poslednímu kolu podzimu zajížděla Orlová do Hranic. A nutno podotknout, že to nebylo utkání lehké, protože Orlová musela bojovat nejen s urputným soupeřem, který nutně potřeboval body, ale i s nepřízní rozhodčích.

První poločas Slavia velmi dobře kombinovala a byla určitě lepším mužstvem. Její převaha však byla bez gólového efektu. Velkou šanci měl ve 20. minutě Z. Kadlčák, ale jeho hlavička skončila na břevně branky Hranic. Domácí se nedostali prakticky k ničemu, ale úplně v závěru poločasu vyrobila orlovská obrana hrubku, kterou musel

velmi odvážným zákrokem řešit brankář Szarowski, který tak opět své mužstvo podržel.

Slavii vyšel perfektně vstup do 2. poločasu. Již ve 48. minutě se ocitnul před domácím brankářem zcela sám Z. Kadlčák, ale neprostřelil ho. V 53. minutě však už byl úspěšnější a po nádherné přihrávce Kopla bezpečně šanci proměnil – 0:1.

Vedení však Slavii nevydrželo dlouho. Domácí Kufa velmi dobře trefil trestný kop a bylo vyrovnáno – 1:1. Pak již více než hráči úřadovali arbitři. Pomezní rozhodčí nepustil Slavii prakticky k ničemu a každý míč putující za obranu domácích byl k údivu i divákům máván jako ofsajd. Hlavní rozhodčí zase udělil i za nepatrné prohřešky Slavii 7 žlutých karet i Širokému po druhé žluté v 80. minutě ještě červenou a bylo po utkání. Orlová si tak z této nefotbalové atmosféry přivezla zaslouženě alespoň bod.

„K utkání je zbytečné se vyjadřovat. Ten kdo ho viděl, udělal si obrázek sám. Kluci podali dobrý výkon a bod jsme si určitě zasloužili. V polovině soutěže jsme s 26 body na 6. místě a věřím, že po jarní předehrávce si své postavení v tabulce před zimní přestávkou ještě vylepšíme“ – konstatoval předseda FK Slavia Orlová Radislav Mojžíšek.

Poslední mistrovské utkání letošního roku, kterým je předehrávka 1. jarního kola s Kravařemi, odehraje Slavia na svém stadionu 15. listopadu v 10:15 hodin.