Krasobruslař Tomáš Janečko desátý v Haagu

 

 

Holandsko (Haag) – to byl Tomášův první mezinárodní start po úrazu, který mu znemožnil starty na podzimních prestižních soutěžích ISU.

Tomáš předvedl dobrý výkon a ujistil se, že může pomýšlet v příští sezóně hodně vysoko. Závodil v nádherném sportovním komplexu, který obsahoval nejen hlavní a tréninkovou plochu pro účastníky soutěže z celého světa, ale i rychlobruslařskou dráhu, sjezdovku pro lyžaře, tělocvičny, posilovny, dráhu pro motokáry, spoustu sportovních obchodů, restaurací a občerstvení…

Konkurence byla veliká, úroveň vysoká, všichni účastníci byli zároveň účastníky nadcházejícího mistrovství světa.

„V krátkém programu Tomáši nevyšla pouze kombinace dvou trojitých skoků, kterou zvládá bravurně, a to ho stálo hodně bodů před volnou jízdou. Ostatní prvky předvedl tak, jak si naplánoval, piruety i kroky dosahovaly požadované úrovně. Ve volné jízdě Tomáš předvedl všechny tři naplánované kombinace, jen do posledních dvou piruet si špatně vjel a ty se rozhodily,“ zhodnotila prezentaci svého svěřence trenérka Věra Kramná.

Nyní se bude připravovat na nadcházející sezonu, do které by chtěl vstoupit s trojitým axelem a čtverým toolupem. Samozřejmě, že spolupráce se zahraničními trenéry na různých soustředěních bude nutnou součástí letní přípravy. Již v posledním březnovém týdnu se Tomáš zúčastní soustředění v Praze s německým trenérem Hutném, který trénuje i Tomáše Vernera.

-re-


Datum zveřejnění/aktualizace: 17.3.2008

Zpět na výpis