PĚT DNÍ S ORLOVSKÝM BASEBALLEM A NADACÍ ČEZ

Již třetí ročník Baseballového kempu, který se uskutečnil poslední týden v měsíci červenci ve sportovním areálu Orlová, byl plný nejen baseballu, ale i jiných sportovních aktivit a táborových her. Jako každoročně jsme zvolili formu příměstského tábora, a tak se děti od pondělka do středy po ukončení denního programu rozešly do svých domovů. Předposlední den kempu však vždy patří společnému nocování ve VIPce na zimním stadionu.

Celý týden jsme nejen trénovali, ale také hráli táborovou hru „Trosečníci“, zvládli jsme výšlap na Lysou horu a absolvovali stezku odvahy. Páteční, závěrečný den kempu pravidelně patří setkání rodičů členů oddílu a vzájemnému zápasu dětí s rodiči a společnému opékání špekáčků. Rádi jsme mezi sebou přivítali místostarostku Orlové Naděždu Kubalovou, která shlédla naše sportovní zápolení a předala dětem malou pozornost od města Orlové.

„Z mého pohledu musím ocenit práci celého baseballového oddílu. Velmi pozitivně jsem vnímala spolupráci trenérů, rodičů a dětí. Všichni měli jeden cíl. Ukázat smysluplnost týmové spolupráce a podpory svých dětí. Prostě, v baseballu to klape, a to je moc dobře,“ podotkla místostarostka Kubalová a dodala: „Pokud i Vy, vážení rodiče, máte zájem zapojit své dítě do kolektivního sportu, baseball se jeví jako dobrá volba. Členové baseballu tvoří jednu velkou rodinu, kde má každý své místo.“

Hned v úvodu kempu získali všichni účastníci, díky Nadaci ČEZ a jejímu zaměstnaneckému grantu s podporou trenérky Pavly Boturové, sportovní vybavení, textil, dresové soupravy a na konci turnusu i mnoho odměn. Touto cestou děkujeme za finanční podporu ve výši 30 tisíc Kč, která udělala radost nejen samotným účastníkům, ale jelikož zakoupené vybavení bude užíváno v rámci ligových sezón, může se těšit na tréninkové pomůcky celý oddíl, případně zájemci z celého MSK Orlová.

Na úplný závěr kempu každoročně hodnotíme uplynulou sezónu a vyhlašujeme nejlepší hráče.

OCENĚNÍ ZA ROK 2021

-          v kategorii U10: Filip Botur, Šimon Hradilík, Jakub Ligocký

-          v kategorii U11: Pavel Bača, Marek Ogrocki a Dominik Olšanský.

Nikdo však neodešel s prázdnou, každý dostal pamětní medaili a společnou fotografii i drobné dárky. Kemp je již minulostí. Věříme, že se dětem naše společné táboření líbilo a podařilo se nám stmelit celý kolektiv.

Pavel Novotný, vedoucí oddílu baseball

Datum zveřejnění/aktualizace: 1.8.2022