SKVĚLÝ ÚSPĚCH ORLOVSKÝCH SPORTOVCŮ NA MISTROVSTVÍ ČR

Nejúspěšnější závodníci Českého poháru se kvalifikovali na Mistrovství ČR, které proběhlo v okolí městečka Kožlany. Pro milovníky historie připomínám, že se jedná o rodiště našeho druhého prezidenta Edvarda Beneše.

Na start mistrovského závodu se postavilo 157 závodníků ve 14 kategoriích. Tratě byly připraveny ve zvlněném terénu, z velké části vedly po loukách a jen malá část probíhala ve stínu lesa. Žákovské tratě přesahovaly 3 km, dorost a dospělí se pak museli poprat s 5 km, včetně azimutových úseků.

Našich 16 závodníků mělo za úkol nejen dosáhnout individuálních úspěchů, ale zabodovat i v soutěži družstev. Žactvo soutěží o Bílý pohár, dorost a dospělí pak o Červený pohár. V těchto soutěžích boduje vždy 5 nejlepších závodníků. Vítěz každé kategorie získává 100 bodů, ostatní pak body v závislosti na odstupu od vítěze. Nejvyšší možný zisk je tedy 500 bodů pro družstvo z každého závodu Českého poháru a započítávají se tři nejlepší výsledky celé série.

Naši závodníci si vedli skvěle. Celkem získali 4 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili. K nim pak musíme přičíst i 2 čtvrtá místa. Pětice závodníků žactva obsadila 2. místo v Bílém poháru. V Červeném poháru jsme tentokrát získali 492,3 body, a o třicet bodů porazili naše největší soupeře z Frýdku-Místku. Na celkové vítězství nám však chybělo ještě 20 bodů, a tak jsme skončili opět na 2. místě. Na těchto vynikajících výsledcích se nejvíce podíleli tito závodníci: (první číslo je umístění na MČR, druhé pak celkové místo v Českém poháru.)

*Žactvo 11-12 let: Sofie Jordanová 5./4.

*Žactvo 13-14 let: Jakub Kůrka 1./4., Michal Branny 2./1., Nella Ligocká 4./5., Kateřina Badurová 6./.3.

*Dorost 15-16 let: Lucie Badurová 1./3., Barbara Solichová 1./-, Jana Nowaková 3./2. Šimon Bolek 7./3.

*Dorost 17-18 let: Petra Paluchová 1./1.

*Dospělí A do 35 let: Ondřej Genco 2./2.

*Dospělí B nad 35 let: Petra Badurová 1./1., Jana Nowaková st. 4./5.

Na podzim nás ještě čeká Mezinárodní mistrovství v Orlové, Mistrovství ve štafetách ve Frýdlantě nad Ostravicí a Mistrovství smíšených dvojic ve Frýdku-Místku. V říjnu se pak rozjíždí již nová sezóna, kde bychom rádi uvítali nové mladé naděje. Podrobné informace o pravidlech, termínech i výsledcích lze nalézt na www.turisticky-zavod.cz.

Jiří Vilhelm, MSK Orlová

 

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 29.7.2022

Zpět na výpis