MSK FOTBALOVÉ „INFOOKÉNKO“

FOTBALOVÁ SEZONA SE ROZJÍŽDÍ …

Léto končí, začíná se ochlazovat, hokejisté trénují o sto šest - to je jasné znamení, že fotbalová sezona se rozjíždí.

Vydřené vítězství mužů nad Těšínem, většina z vás viděla, a tak jen telegraficky. Po brankách Jatangadzidise a Renty hosté v 75. minutě snížili, a posledních 15 minut se Slavisté pouze bránili. No, ale body jsou doma a historie se neptá.

To středeční výlet (25. srpna) k jednomu z favoritů soutěže do Háje ve Slezsku, budil po sobotním výkonu částečné obavy. Jednak domácí nepokrytě mluví o postupu a marodka na orlovské lavičce ne a ne ustupovat. Maleňák, Stebel, Vybíral ještě nejsou schopni hry a Honza Nowinski nastupuje se sebezapřením hodným své civilní profese – vojáka. Jenže, v Háji bylo vše jinak. Je pravdou, že prvních 15 minut domácí řádili před naší brankou, ale pozorný Tonda Buček vše vychytal. A přišla rána z druhé strany. Nowinski skvěle zatáhl po levé straně, orlovský šutér Jatangadzidis se krásně položil do voleje a Slavia vedla 1:0. Domácí se však nedali a po akci bývalého Orlováka Lukáše Regece srovnali na 1:1. Jenže to se již hra srovnala a s přibývajícími minutami to byli Slavisté, kteří hrozili více před brankou Háje.  Když Renta se Zachem neuspěli ani v samostatných nájezdech, tak se body dělily.

Po poctivém výkonu v Háji se do Pusté Polomi jelo o něco radostněji. Jenže pracovní povinnosti nepustily do zápasu střelce 70% branek Jatangadzidise, a tak jedinou, v úvahu přicházející variantou, mohla být remíza 0:0. Bezgólová varianta padla již v 7. minutě. Domácí hráč ve snaze ohrozit branku vystřelil a míč po teči dostal neuvěřitelnou rotaci. K překvapení všech skončil v šibenici. Když teď napíši, že toto byla poslední příležitost domácích k ohrožení branky, mnozí mi neuvěří. Jenže, bohužel mládež v sešívaném dresu zahazovala, co se dalo. Kadlčík pádil sám na gólmana a již měl ruce nad hlavou, ale obránce zázračně vykopl míč (který podle většiny přítomných už byl za čarou), Kondziolka trefil břevno, ale i z 5 metrů netrefil zařízení.

„No, prostě nedělní mše v Pusté Polomi byla zasvěcena místnímu fotbalu a nebesa ji vyslyšela. Výsledek je pro nás jednoznačně ztrátou, vůbec neodpovídá průběhu hry, a to teď čekáme v Orlové lídra tabulky - suverénní Krnov,“ posteskl si trenér Divina.

DOROSTENCI VÍTĚZNĚ

Po prohře ve Fryčovicích kluci doma zabrali a dvakrát zvítězili! S Václavovicemi 5:2 (2:2) brankami Vojty Kadlčíka 3, a Kristiana Bartoše a Jirky Tomana. Titíž střelci měli nejlepší mušku i ve vítězném duelu se Starým Městem (4:2, 2:2).  Jenže tentokrát Kadlíček si zapsal pouze dva zářezy. Dorostenci jsou zatím na 4. místě.

PŘÍPRAVKA ZAHÁJILA LIGU

Svůj první zápas má již za sebou i starší přípravka vedená Lumírem Kalembou a Radimem Pytlíkem. V souboji se Záblatím si kluci s chutí zastříleli a vyprovodili soupeře výsledkem 9:2, o nějž se poděli brankami Patrik Sendžo 4, Jirka Hašek 2, Vašek Koch, Tomáš Szabo a Kuba Matlák po jedné.

DOROSTENKY TAKÉ V PLNÉM NASAZENÍ

V sobotu 28. srpna jsme u nás v Orlové přivítali dorostenky z Frýdku-Místku, a to k přípravnému utkání před začátkem sezóny, která začala 5. září. Účel byl splněn a v zápase holky bojovaly. Některé akce byly velmi povedené, krásné přihrávky a úžasné góly. Svůj dobrý výkon pečetily výhrou 7:0.

Datum zveřejnění/aktualizace: 6.9.2021