PŘÁTELÁK PARTNERSKÝCH MĚST V RYDULTOWY

V sobotu 28. srpna vyjela delegace zástupců města Orlové do nedalekého partnerského města  - polského Rydultowy, kde je čekal přátelský zápas ve fotbale o putovní „Pohár přátelství“ se zástupci města v rámci jejich 28. oslav „Dnů města Rydultow“.

Za Orlovou k zápasu nastoupili tito borci:

Siekiera Tomáš, Mull Karel, Jurček David, Richter Emil, Fukalová Petra, Lannoy Tom, Maláč Petr, Koník Lukáš, Keppert Martin, Porembski Martin, Zarzycki Jiří, Kleiner Jan, Ganobčík Jakub a jako každý rok i letos jsme měli zastoupení mezi ženami - Waszutová Kateřina a Fukalová Petra.

Po roční pauze způsobené covidovou pandemií jsme se těšili, že letos si pohár odvezeme domů.

Samotný zápas pro nás začal velmi dobře a prvních 15 minut (hrálo se 2x 35 minut) jsme soupeře k ničemu nepustili a sami si vytvořili několik šancí, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Proto šel do vedení soupeř, který ze střední vzdálenosti přestřelil našeho, jinak bezchybného, brankáře Petra Maláče. My jsme ale nic nevzdali a bojovali jsme dál a naše snaha nakonec vyústila ve výsledkový obrat. Nejdříve srovnal Lukáš Koník a do vedení nás dostal Jakub Ganobčík. Soupeř se sice snažil a chtěl minimálně vyrovnat, ale naše obrana byla pevná a výhru jsme si vzít nenechali.

• (1:2)
  • Naši střelci: Koník, Ganobčík

S výsledkem byli spokojeni i přítomni zástupci vedení města Orlové,  starosta Mgr. Miroslav Chlubna a místostarosta Miroslav Koláček.

Datum zveřejnění/aktualizace: 3.9.2021