PRVNÍ PŘÍPRAVA MSK U21 NA VÝBORNOU!

Již v předchozích článcích jsme čtenáře informovali o vstupu prakticky juniorského týmu MSK U21 do krajské ligy mužů. Tým, posilněn o zkušené orlovské hráče, letos vyzve nejednoho těžkého soupeře v bojích především o nabrání zkušeností pro mladé, dospívající hokejisty.

Trenéry celku se stali precizní Filip Štefanka a Jiří Pavlát, kteří tým připravují na těžkou zkoušku již od května suchou přípravou a od června dokonce dvoufázovými tréninky na ledové ploše. Odhodlání celého týmu je na nejvyšší úrovni. Kluci nechtějí předvádět jen otloukánky v soutěži, ale chtějí především hrát divácky přitažlivý hokej. O to jde prioritně, dostat Orlováky opět na tribuny, jak tomu bylo v minulosti, kdy se na ledě v Orlové proháněli především orlovští odchovanci. A na tom se zakládá celá struktura týmu. Jde především o hráče z našeho města a blízkého okolí.

Pilná příprava nese své ovoce, prozatím. MSK U21 si naplánovali hned pět přípravných utkání před ostrým startem ligy. Jako první v pořadí se představili na ledě v Rožnově pod Radhoštěm. Hned na úvod bylo znát stabilnější pohyb našich hráčů proti Rožnovu, který na ledě mohl trénovat až od srpna. První třetina nenabídla mnoho gólových akcí a spíše se mezi sebou oba týmy „oťukávaly“.

Jeden fakt první třetina přinesla a to ten, že mladí kluci konečně narazili na soupeře, který lehce naznačil, jak tvrdá bude letošní sezóna. I když střetů u mantinelu bylo pár vidět, dostalo se také na gól, a to pro Orlovou. Střelu Přečka před sebe vyrazil gólman a krásnou dorážkou uklidil mladý Špacír. Ve druhé třetině již začal mít hokej na ledě taky svou technickou část. Oba týmy se předháněly v lepších přihrávkách a kombinacích, což mělo za následek také gólové hody a k jistému překvapení se radovala více Orlová. Za naše kluky se trefili Pacoň (Piš), Gřegoř (Pavlát), Piš (Pavlát) a jednu branku přidal také Rožnov, a to dokonce ve svém oslabení.

Poslední třetina se již dohrávala v úbytku fyzických sil, což mělo za následek zvolnění tempa obou mužstev. I tak se prosadili střelci z Orlové Špacír (Čempel) a Šmatelka. Pochvalu za kvalitní výkon předvedl náš gólman Ivo Křehlík. Mírným nešvarem byl počet našich vyloučení, ale mužstvo vynahrazovalo své prohřešky urputnou hrou a především bruslařským výkonem. V prvním přípravném utkání lehce překvapil náš tým a udolal soupeře z Rožnova v poměru 2:6.

Přijďte fandit našim orlovským klukům i na ostatní přípravná utkání, ten který jistě stihnete po novinové uzávěrce, je STŘEDA 1. září 2021 v 18 hodin s HC Bospor Bohumín.