ORLOVÁ HOSTILA MS WINTER CUP 2019

Je neděle 10. 3. 2019 a do sportovní haly GOA Orlová se sjíždějí baseballisté z širokého okolí, aby odehrály Mistrovství Severní Moravy v halovém baseballu v kategorii do deseti let.

b

Po dlouhých devíti letech pořádal oddíl baseballu MSK Snails Orlová halový turnaj, kterého se zúčastnily všechny baseballové týmy Severní Moravy – Arrows Ostrava, Klasik Frýdek Místek, Skokani Olomouc, Hit Opava a domácí tým MSK Snails Orlová. Odehrálo se celkem 10 vzájemných zápasů plných skvělých odpalů a doběhů. 

b

Pro naše malé baseballisty to bylo úplně první vystoupení na poli baseballu v životě. Oddíl baseballu začal naplno trénovat teprve před půl rokem. Konfrontace s týmy, které tento sport trénují i několik let nebyla jednoduchá ani pro trenéry. Před prvním zápasem nervozita dětí stoupala každou minutou. Ani já, jako vedoucí oddílu baseballu jsem nebyl úplně v pohodě. Odpověď na otázku, zda jsme děti na tento turnaj připravili dobře, měla přijít již po prvním vstupu na hrací plochu.

b


A jak to celé dopadlo? Rozhodně ne zklamáním, naši malí baseballisté svedli čtyři bitvy o své první doběhy a dokázali si, že mohou soupeřit i s mnohem zkušenějšími protihráči. Jejich výkonnost stoupala s každým odehraným zápasem, v posledním souboji proti Skokanům Olomouc bojovali až do poslední chvíle o své první vítězství. Bohužel jedna chyba v naší obraně nás připravila o zisk prvního skalpu soupeře.

b


Pochvala za předvedený sportovní výkon patří všem našim hráčům – Marek Orgocki, Matyáš Rethar, Natálie Macurová, Jan Kalanoš, Dalibor Olšanský, Dominik Olšanský, Adam Tomanec, Jakub Zapletel a Kristýna Zapletalová. Přesto bych chtěl vyzdvihnout tři jména, Jan Kalanoš a Dominik Olšanský za souhru na první a druhé metě v obraně a Kristýnku Zapletalovou za překonání ostychu při odpalu nadhozeného míče.

b


Turnaj nám mimo jiné ukázal i naše rezervy jak v obraně, tak v útoku, které je třeba pilně trénovat, abychom na příštím turnaji byli ještě úspěšnější.

Další baseballové klání se uskuteční opět v Orlové, tentokrát Bronzový Supercup 2019 konaný 1. května 2019 ve sportovním areálu na umělém trávníku.

b


Na závěr je také třeba poděkovat trenérům, Michalu Kozákovi a Vojtěchu Kajanovi za trpělivou přípravu malých baseballistů. Velké poděkování patří starostovi města Orlové Mgr. Miroslavu Chlubnovi za předání cen vítězům, a také za slova pochvaly pro naše hráče, které sdělil osobně celému týmu MSK Orlová.


Konečné pořadí:

1. Klasik Frýdek Místek

2. Arrows Ostrava

3. Skokani Olomouc

4. Hit Opava

5. MSK Snails Orlová


Pavel Novotný,
Vedoucí oddílu baseballu MSK Orlová

b

b

b


Datum zveřejnění/aktualizace: 15.3.2019

Zpět na výpis