X-Trailáci se taky neztratili!

Od listopadu do konce února probíhá v Beskydech běžecký etapový závod Lysacup. Kromě dvou etap vedoucích na Velký Javorník, končí všechny etapy na Lysé hoře. Běhá se z různých směrů a tudíž má každá etapa jinou délku a převýšení.

Letošní ročník byl opravdu zimní. Přes dva metry sněhu na vrcholu a zasněžené chodníky dávaly závodníkům opravdu zabrat. Ovšem i v těchto podmínkách se zlepšovaly osobní rekordy a nejlepší v tomto byl Richard Pařík (X-TRAIL ORLOVÁ), který si zlepšil čas ve 13 etapách ze 17.

Celkově vyhrál počtvrté v řadě Vítek Otevřel a v ženách premiérově Barbora Macurová. X-Trailáci se ovšem taky neztratili. V kategorii dívek do 15 let zvítězila Nela Sejkorová, Kristýna Otevřelová byla druhá v kategorii žen nad 20 let a Majka Tomanová byla čtvrtá mezi Zralými ženami.

Ve vedlejších kategoriích získali titul Skokan roku (největší posun v celkovém pořadí) Kristýna Otevřelová a Štěpán Knapík. GRATULUJEME!