Z TENISOVÝCH RAKET

Úspěšný turnaj v Opavě

Turnaje kategorie "A" dospělých pořádaného v Opavě ve dnech 9. - 13. července se zúčastnila Nikola Tomanová i Karolína Kubáňová. Karolína se ve dvouhře probojovala až do třetího kola, kde nestačila na Lucii Petruželovou a prohrála 6:4, 6:2. Nikola se dostala až do finále, kde narazila na Pernillu Mendesovou, bývalou 300. hráčku světa, která byla lepší. Nika si odvezla druhé místo.

Ve čtyřhře hrály Kája s Nikou spolu a celý turnaj ovládly. Udržely pozici nejvýše nasazené (bodované) dvojice turnaje. Ve finále si poradily s dvojicí Kuchařová - Koláčková 6:3, 6:3.

David Šimeček kraloval turnaji v Otrokovicích

Turnaj mladších žáků konaný ve dnech 7. až 10. července v Otrokovicích měl jasného vítěze. David Šimeček kraloval jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. V soutěži jednotlivců prošel turnajem bez ztráty setu. Ve finále si poradil s Josefem Horáčkem 6:1, 6:3. V soutěži dvojic David spojil síly se Sebastianem Chodurou a jako nejvýše bodovaná dvojice turnaje vyhráli. Ve finále porazili dvojici Gregus – Hanačík 6:4, 6:2.

Vítězný turnaj mladších žáků

Šimon Kopel kraloval turnaji mladších žáků, který proběhl ve dnech 7. až 9. července v Ostravě. Bez ztráty setu a jako nejvýše bodovaný hráč turnaje nedal nikomu šanci. Ve finále porazil Ondřeje Klimšu 6:3,6:1. Tohoto turnaje se zúčastnil také Daniel Jendřejek, který uhrál jedno kolo a ve čtyřhře skončil Daniel společně s Lukášem Mrózem na třetím místě.
Gratulujeme!

Školky na tenise

Každým rokem k nám jednou týdně dochází mateřské školky, které učíme základům tenisu. Zábavnou formou si děti osvojují základní tenisové údery. Kromě tenisu hrajeme i hry, kde se děti zdokonalují v postřehu, koordinaci a rychlostních dovednostech. V první půlce roku 2018 k nám docházely MŠ Na Vyhlídce, MŠ Lesní a MŠ Kpt. Jaroše. Rádi uvítáme i další mateřské školky. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Družstvo dospělí A

Družstvo dospělých A skončilo v 2. lize v soutěži družstev na druhém místě s celkovým skóre 4 výher a 3 porážek. Lepší bylo už jen TC Brno B. Tým ve složení: Nikola Tomanová, Karolína Kubáňová, Jakub Kadora, Piotr Matuszewski, Martin Trefný, Martin Šimeček, Martin Tajdus, Martin Figura a Daniel Bugel.

Všichni hráči děkují kapitánu Bohuslavu Dudzikovi za podporu a dresy. Doufejme, že příští sezóna nebude o nic horší.

Druhé místo ve čtyřhře na mezinárodním turnaji

Ve dnech 11. až 16. června se uskutečnil v Přerově mezinárodní turnaj ITF s dotací $15.000. Karolína Kubáňová uhrála v hlavní soutěži dvouhry jedno kolo, když porazila třetí nasazenou Lenku Jurikovou (SVK) 6:0,5:7,6:4. Ve druhém kole nestačila na krajanku Gabrielu Pantůčkovou, celkovou vítězku turnaje a prohrála 6:2,6:3.

Ve čtyřhře Karolína spojila síly s Pulchartovou a společně se probojovaly až do finále. V souboji o první místo skončily na raketách dvojice Jablonovska, Jurikova. Od vítězství je dělily 4 míče. Gratulujeme!