Z tenisových raket

Eliška Lišáková halovou přebornicí

 

Sdružený halový přebor dorostenek se konal v Havířově v koncem roku. Velké zastoupení pěti hráček z Orlové vyneslo své. Eliška Lišáková kralovala turnaji jak ve dvouhře, tak v soutěži dvojic. Ve finále singlu porazila nejvýše bodovanou hráčku Adrianu Gaňovou 6:1,6:2. V doublu hrála se Sárou Macháčkovou. V souboji o první místo porazily dvojici Stefanova - Svěchová 6:0,6:0 a celý turnaj ovládly. Eliška si odvezla dvě první místa.

David Šimeček přeborníkem mladších žáků

Sdružený halový přebor mladších žáků konaný ve Frýdku-Místku ve dnech 17.- 20. prosince měl jasného vítěze. David Šimeček ovládl celý turnaj ve dvouhře. Ve finále porazil prvního nasazeného Davida Kremsera 6:3,6:1 a vybojoval první místo.

Vítězství ve Valmezu

V půli prosince se ve Valmezu uskutečnil turnaj dospělých kat. "B". Jakub Kadora kraloval celému turnaji. Ve dvouhře si ve finále poradil s Daliborem Svrčinou 6:3,6:1 a stal se vítězem. 

 Krajské přebory dospělých

Jakub Kadora vybojoval druhé místo na halových přeborech, které proběhly v Ostravě. Jakub v souboji o první místo skončil na raketě Martina Trefného, který Jakuba porazil 6:2,6:2. Jakub si odvezl druhé místo. Gratulujeme!

 

 

 

Dominik Kubatko kraloval ostravskému turnaji

Turnaj mladších žáků probíhal v prosinci a Dominik ve finále porazil Honzu Baka 6:3,6:0. Tomáš Tajdus se umístil na třetím místě. V semifinále skončil na raketě zmiňovaného finalisty Honzy Baka. Dominik se do soutěže dvojic domluvil s Honzou Bakem a společně celý turnaj vyhráli. Ve finále porazili Sebastiana Choduru a Martina Postupu 6:4,6:4. Dominik si odvezl dvě první místa.

 

Mladší žáci v Havířově
První víkend v prosinci se uskutečnil turnaj mladších žáků kategorie "C" v Havířově. Hned šest našich hráčů se zúčastnilo tohoto turnaje. Tomáš Tajdus se probojoval až do semifinále, kde ho čekal Dominik Kubatko. Dominik vyhrál 6:1,6:2. Vítěznou šňůru mu přerušil až Karel Fromel, který zvítězil 6:2,6:0. Dominik si ze dvouhry odvezl druhé místo. 
Ve finále doublu se utkali proti sobě dvojice: domácí složení Tajdus-Kubatko proti orlovskému Davidu Šimečkovi, který hrál s Olšarem. Druhá zmiňovaná dvojice vyhrála až ve třetím rozhodujícím setu - TIEBREAKU 10:6. Trofeje za první a druhé místo ve čtyřhře skončily v orlovském týmu. 

 

 

Domácí vítězství

Na domácím turnaji dorostu kat. "C" bylo velké zastoupení orlovských hráček. První zimní turnaj proběhl na začátku prosince. Ve dvouhře se v souboji o první místo utkala naše Eliška Lišáková proti Michaele Ustupské. Eliška vyhrála 6:3,7:5. Ve čtyřhře ve finále proti sobě nastoupily - orlovská Kristýna Pokorná spolu s Míšou Ustupskou a Eliška se Sárou Macháčkovou. Eliška se Sárou vybojovaly první místo stavem 6:3,6:1. Eliška si tak odnesla dvě první místa.

 

Mistrovství ČR dospělých v Milovicích
Nikola Tomanová se zúčastnila halového mistrovství ČR. Ve čtyřhře spolu s Kristýnou Hrabalovou obhajovaly loňské vítězství. Ve finále - souboji o první místo nestačily na dvojici - Johana Marková a Jesika Malečková, která doposud procházela bez ztráty jediného gamu. Ve finále Nika s Kristýnou prohrály 6:3,6:3 a odvezly si druhé místo.

Gratulujeme!

 

Martina Hoková

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 12.1.2017

Zpět na výpis