Další koncerty letní části cyklu Čtvero ročních období

Letní část koncertního cyklu Čtvero ročních období má připravenou pestrou nabídku koncertů různých stylových období.

V úvodních dvou koncertech vystoupí v neděli 19. června komorní soubor Barocco sempre giovane, který se specializuje na interpretaci skladeb vrcholného baroka a klasicismu. Ve svém programu zahraje skladby W. A. Mozarta, S. Tanějeva, J. V. Stamice, F. Mendelssohna a W. Kallicka. Jako sólista na klarinet se představí Igor Františák. Koncerty zazní od 15 hodin v kostele sv. Mikuláše v Ostravě-Porubě, a od 18 hodin v kostele sv. Jana Křitele ve Frýdku-Místku.

 

Následující víkend pořádáme v sobotu 25. června v kostele sv. Václava Ostravě (od 18 hodin) Vzpomínkový koncert pro Karla Harudu, významného ostravského výtvarníka a spoluzakladatele Svatováclavského hudebního festivalu, o.s. Vystoupí na něm Eva Dřízgová-Jirušová, Alena Sasínová, Jan Fišar, Martina Bačová, Alena Ondrišíková, Michal Bárta, Jan Hališka, Jakub Černohorský, Roman Herodes, Lumír Kavík, členové Kubínova kvarteta, Nicolas Gatto, Paolo Gatto, Igor Františák.

 

V neděli 26. června se v kostele sv. Maří Magdaleny v Dětmarovicích (od 15 hodin) a v kostele Nanebevzetí Panny Marie V Ostravě-Třebovicích (od 18 hodin) představí publiku soubor Concerto Aventino. Pod vedením Jakuba Kydlíčka, který patří k nejvýraznějším reprezentantům hry na zobcové flétny, uvede repertoár raného italského baroka a úsvit instrumentální virtuozity v programu "Nell'inconstanza fedel saró" neboli „Zůstanu věrný nestálosti“. Soubor Concerto Aventino se představí ve složení Jakub Kydlíček zobcové flétny, Jiří Sycha barokní housle a Filip Dvořák cembalo.

 

Závěr letní části bude patřit slavnostnímu koncertu, který se koná u příležitosti jubilejního 15. ročníku mezinárodních interpretačních kurzů v Ostravě. V sobotu 2. července 2016 od 18:00 hodin v kostele sv. Václava v Ostravě-centru vystoupí Škampovo kvarteto společně s vynikajícími sólisty a mezinárodně uznávanými pedagogy. Na klarinet zahrají Arkadiusz Adamski (Polsko), Karel Dohnal a Igor Františák (Česká republika), Jorge Montilla (Venezuela / USA) a na saxofon Pawel Gusnar (Polsko) a Philippe Portejoie (Francie).

Organizátorem koncertního cyklu Čtvero ročních období je Svatováclavský hudební festival, o. s.

Vstupenky budou k dostání v předprodeji v Ostravském informačním servisu, v Kulturním centru Poruba, po předchozí domluvě v kanceláři Svatováclavského hudebního festivalu a dále pak v místě konání před začátkem jednotlivých koncertů. Ceny vstupného se pohybují v rozmezí od 100 Kč do 150 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma.

 

Informace o jednotlivých koncertech a rezervace vstupenek:

Kancelář Svatováclavského hudebního festivalu

Dr. Šmerala 6, 702 00 Ostrava – Moravská Ostrava Svatováclavský hudební festival, o.s. adresa: Dr. Šmerala 6, 702 00 Moravská Ostrava tel.: +420773513941 IČO: 26632578 DIČ: CZ26632578 bankovní spojení: Sberbank 4200403777/6800 e-mail: Igor.Frantisak@shf.cz web: www.shf.cz, tel.: 773 513 941, e-mail: info@shf

-re-


Datum zveřejnění/aktualizace: 26.5.2016

Zpět na výpis