PROGRAM KINA VESMÍR

8. až 10. února v 17.45 a 20 hod.

SVATÁ ČTVEŘICE                                   

(Do 15 let nepřístupný, komedie). Tohle si od Viewegha nepřečtete, to musíte vidět. Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie z velké části odehrává. Hrají: Jiří Langmajer, Marika Procházková, Luděk Munzar, Hynek Čermák, aj. Vstupné 70 Kč.

  9. až 10. února ve 13.30 a 15.30 hod.

MODRÝ TYGR                   

(Přístupný, rodinný). Co se stane, když se ve městě objeví modrý tygr? Dobrodružný, magický a humorný rodinný film vtáhne děti i jejich rodiče do světa fantazie. Dva kamarádi Johanka a s tajemným modrým tygrem se vydávají na cestu záchrany jejich jedinečné kouzelné botanické zahrady. Hrají: Anna Polívková, Jan Hartl, Barbora Hrzánová, aj. Vstupné 50 Kč.

 15. až 17. února v 17.45 a 20 hod.

PŮLNOC V PAŘÍŽI                                                           

(Do 12 let nevhodný, komedie, titulky). Mladý pár Gil a Inez, který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. V hlavních rolích Owen Wilson a Rachel McAdams. Režie Woody Allen. Vstupné 70 Kč.

 

 16. až 17. února ve 13.30 a 15.30 hod.

DOBA LEDOVÁ 4: ZEMĚ V POHYBU                           

(Přístupný, rodinná/animovaná//komedie). Pokračování slavného snímku Doba ledová zavádí diváka přibližně do doby před 200 miliony let, kdy existoval jeden veliký kontinent, kterému se říkalo Pangea. Tento superkontinet, který existoval v paleozoiku a mezozoiku, se právě přibližně v té době rozdělil na menší kontinenty, které jsou podobné těm dnešním. Autoři si tohle rozdělení vysvětlují tak, že za všechno může chamtivá veverka, která neustále sbírá své oříšky. Vstupné 60 Kč.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

 22. až 24. února v 17.45 a 20 hod.

ŽELEZNÁ LADY                                                                           

(Do 12 let nevhodný, biografický, titulky). Poutavý životopisný film o nejvýznamnější političce 20. století. Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady.

Výkon Meryl Streep v roli slavné ministerské předsedkyně je strhující, včetně napodobení Margaretina typicky charismatického hlasu. Také díky maskérům je Streepová od Thatcherové téměř k nerozeznání. Vstupné 75 Kč.                                                                                                     

  

23. až 24. února ve 13.30 a 15.30 hod.

MIKULÁŠOVY PATÁLIE                                            

(Přístupný, rodinná/komedie, české znění). Mikuláš, Vendelín, Celestýn, Kryšpín, Albín, Viktorín a další hrdinové senzačních příběhů dětských knížek o Mikulášovi se v hrané verzi dostali na filmová plátna. Za 50 let od vydání první knihy si Mikuláše a jeho zběsilé spolužáky oblíbily generace dětí po celém světě i u nás. Vstupné 40 Kč.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 10.2.2013

Zpět na výpis