Orlová zná možnou podobu prostranství po bývalém koupališti

ORLOVÁ, 16. 2. 2024 – Na prostranství bývalého orlovského koupaliště vyroste volnočasová zóna, ve které nebudou chybět podmínky pro sportovní aktivity, ale ani vodní prvky pro osvěžení v parném létě. Orlová představuje návrh budoucí podoby prostranství.

Zastupitelé v loňském roce definitivně ustoupili od rekonstrukce areálu zchátralého koupaliště a nyní připravují jeho demolici. Tu potvrdilo zastupitelstvo Orlové veřejnosti poté, co definitivně rozhodlo o zastavení poslední navrhované rekonstrukce. „Projekt čtvtrtmiliardového koupaliště se ukázal postupem času jako nereálný a pro město příliš finančně náročný.  Z důvodu havarijního stavu celého areálu jsme se rozhodli pro odstranění všech budov, včetně bývalé restaurace Golf a minigolfu,“ uvedla starostka Orlové Lenka Brzyszkowská.

Kromě demolice město připravuje postupnou přeměnu areálu na  veřejný prostor s volnočasovou odpočinkovou zónou. Město nechalo zpracovat architektonickou studii využití areálu a budoucí podoba prostranství vychází z návrhu městského architekta Davida Kotka. Zpracovaná studie bude podkladem pro další přípravu projektové dokumentace.

Areál  nyní navazuje na stávající sportoviště tvořené zimním stadionem, fotbalovými hřišti a tenisovými kurty. Nově zrekonstruovaný prostor doplní in-line dráha, pumptrack, což je uzavřený zvlněný okruh pro jízdu na kole, či koloběžce a přírodní lezecké centrum přirozeně naváže na zrekonstruovaný lesopark. Nebudou zde chybět odpočinkové zóny, páteřní pěší zóna s plochou pro variabilní využití, vše doplněné o vodní prvky a moderní mobiliář. „Věřím, že nový prostor potěší širokou veřejnost a každá věková skupina si zde najde to své. Snažili jsme se vše navrhnout tak, aby areál využili všichni občané města, tedy jak maminky s dětmi, tak naše mládež, ale také orlovští senioři, a to od jara do podzimu,“ doplňuje starostka Orlové.

Město sice mělo v minulosti připravený projekt revitalizace koupaliště, ale finanční situace dnes zkrátka neumožňuje realizaci rekonstrukce, ani její následné nákladné provozování. Orlová tak bude žádat o dotaci na samotnou demolici z Operačního programu Spravedlivá transformace. Projektová cena demolice je 66 milionů korun.

„V současné době probíhá dokončení projektové dokumentace na demolici areálu a po získání všech potřebných stanovisek a povolení, podá Orlová žádost o dotaci,“ potvrdila vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

V případě úspěchu by demolice mohla začít již v příštím roce. Konkrétní datum zahájení demolice vedení města oznámí veřejnosti po podpisu smlouvy se zhotovitelem.

KONTAKT PRO MÉDIA:
Mgr. Sandra Štrejlová
tisková mluvčí
email: sandra.strejlova@muor.cz
tel: 596 581 142, mob.: 733 630 757


Datum zveřejnění/aktualizace: 16.2.2024

Zpět na výpis