Orlová chce odvodnit a opravit chodníky na hřbitově

ORLOVÁ, 27. 4. 2023 – Téměř 15 milionů korun chce letos vložit Orlová do zlepšení stavu hřbitova. Území jediného veřejného pohřebiště v bezmála třicetitisícovém městě potřebuje dokončit odvodnění a vylepšení chodníků. „Stavět by se mělo ve druhé polovině roku. V současné době probíhá výběr zhotovitele,“ upřesnila starostka Orlové Lenka Brzyszkowská s tím, že provozování hřbitova je službou veřejného zájmu, do které město vkládá značné prostředky.

Letos plánovaná investiční akce navazuje na první etapu nezbytných zásahů na území pohřebiště. Na tu Orlová v roce 2018 vynaložila necelých deset milionů korun. Díky tomu se podařilo vyřešit odvodnění spolu s rekonstrukcí chodníků ve spodní části hřbitova. Dokončení nyní plánovaných prací by mělo znamenat, že hřbitov bude dostatečně sanován co do hlavních pochozích spojnic, komunikace spojující katolickou a komunální část hřbitova v této stavbě zahrnuta není. 

„Pro naše občany také připlácíme na chod hřbitova, včetně služeb spojených s pietními obřady. Letos město na tyto účely vynaloží zhruba 2,2 milionu korun. Tato částka je neinvestiční, jde tedy o další finance vedle zmiňované patnáctimilionové investice,“ vysvětila starostka  Brzyszkowská. 

Provoz pohřebiště je zajištěn po celý kalendářní rok a to bez ohledu na víkendy či státní svátky. Kromě toho mají lidé možnost využít tzv. pasportizace hřbitova.  Jde o elektronickou službu, a to pasport městského hřbitova. Pasport je v tomto pojetí geografickým informačním systémem hřbitova, který veřejnosti nabízí možnost vyhledat místo posledního odpočinku předků či zesnulých přátel.  Geografický odkaz, který se snaží maximálně zpřehlednit orientaci na pietním místě, je dostupný po zadání slov „pasport hřbitova“ do vyhledávání na webu města Orlová.

KONTAKT PRO MÉDIA:

Mgr. Sandra Štrejlová
Tisková mluvčí
Email: sandra.strejlova@muor.cz
Tel: 596 581 142, Mob.: 733 630 757

 

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 5.5.2023

Zpět na výpis