MINISTERSTVO VÝRAZNĚ PODPOŘÍ ŽIVOU KULTURU!

Vážení občané Orlové,

léto máme v plném proudu a s postupným rozvolňováním vládních opatření se povedlo oživit a přiblížit Vám i živou kulturu. Můžete navštívit památky, festivaly, koncerty, filmová a divadelní představení či jiné kulturní akce, které neodmyslitelně patří ke společenskému životu.

I přes stávající opatření se Vám snažíme co nejvíce zpřístupnit kulturu. Bezpečně, ale s co největší mírou prožitku. Podporujeme jak online podoby různých akcí, streamy či live přenosy, tak také živé akce, po kterých je opravdová žízeň a chuť.

Během srpna a září budeme vyhlašovat dotační tituly právě na podporu kultury v obcích, městech a krajích. Spolky si budou moci zažádat o finanční podporu na akce, festivaly i pravidelnou činnost. Určitě sledujte webové stránky ministerstva kultury, kde se dozvíte více o podmínkách titulů i termínech.

Dovolte mi Vám popřát krásný a kulturou nabitý průběh léta. Všichni zpěváci, tanečníci, herci, ale také průvodci a další umělci se těší na Vaši návštěvu, neboť jste to právě Vy, kvůli kterým má jejich práce smysl.

S úctou

Jiří Vzientek