UMĚLCI MOHOU VYUŽÍT NOVÉ MOŽNOSTI PODPORY

Vážení občané Orlové,

před pár dny jsme ukončili program Covid Kultura 3.1, ve kterém bylo podáno celkem 3 464 žádostí například od hudebníků, herců, malířů či spisovatelů. K poslednímu dubnu skončil také dotační program Covid Kultura 3.2 určený pro pracovníky z oblasti audiovize (režiséři, herci, kameramani atp.) s 411 žádostmi. Umělců ve Vašich řadách se skrývala opravdu spousta!

I když programy 3.1 a 3.2 skončily, dohodli jsme se s ministerstvem financí na možnosti zapojení umělců do Kompenzačního bonusu pro OSVČ, DPP, DPČ a společníky malých společností s r. o. zde. Detail bonusu najdete zde.

Ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu jsme také spustili nový dotační titul COVID-Kultura 3.3 pro nestátní organizace (spolky, OSVČ apod.), kteří podnikají v oblasti kultury, např. provozují hudební klub, výstavní síň, muzeum, pořádají či zajišťují hudební, hudebně dramatické, taneční či třeba divadelní programy. Detail titulu najdete zde

Žádosti se podávají do 30. června 2021. Žadatelé z předchozích výzev mohou kombinovat předešlé žádosti s nově vyhlášeným programem.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek se svým týmem usilovně pracuje se zástupci z ministerstva zdravotnictví na plánu rozvolňování opatření v kultuře a podmínkách, za kterých se budou moci kulturně-společenské akce uskutečňovat. Držte nám, prosím, palce!

Pokud byste měli zájem o více informací, nejen k dotačním titulům, určitě se na mě obraťte. E-mailem na adresu jiri.vzientek@mkcr.cz či na mém Facebooku @vzientek.jiri. Jsme Vám připraveni pomoci.

S úctou

Jiří Vzientek
náměstek ministra kultury


Datum zveřejnění/aktualizace: 4.5.2021

Zpět na výpis