Doprava ve městě

Autobusová doprava

Autobusová doprava místní, příměstská, dálková

Dopravní infocentrum Orlová, autobusové nádraží, ul. Okružní 989, Orlová - Lutyně

Tel.: 555 440 340
E-mail: info-orlova@kodis.cz

Provozní doba:

Po, Čt: 10:15 - 14:00 h, 14:30 - 18:00 h
Út, St: 7:15 - 11:30 h, 12:00 - 15:00 h
Pá: 5:15 - 9:30 h, 10:00 - 13:00 h

Kde nás najdete - mapka

Městská hromadná doprava (MHD) je zajištěna 5 linkami a je součástí Ostravského dopravního integrovaného systému (ODIS).

Přímá pravidelná autobusová spojení jsou s okolními městy a obcemi: Ostrava, Havířov, Karviná, Bohumín, Doubrava, Petřvald, Dolní Lutyně, Dětmarovice, Rychvald, Stonava, Horní Suchá, Nošovice. Dálková linka je vedena na trase: Orlová - Havířov - Visalaje. Informace o veškerých spojích získáte na adrese:  http://www.idos.cz

Síť linek ODIS - Orlová ve formátu pdf ZDE

Informace o MHD

Odbavování cestujících v MHD je prováděno čipovými kartami nebo zaplacením jízdného v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Majitelé čipových karet mají možnost zakoupení časových jízdenek. Úplný přehled jednotlivého a časového jízdného včetně přepravních podmínek naleznete ve formátu pdf ZDE.  Dobití hotovosti na čipovou kartu je možno provést přímo u řidiče. Prodej čipových karet a časových jízdenek je zajišťován v přepravní kanceláři na autobusovém nádraží.

Informace o místních spojích naleznete na webových stránkách dopravce ZDE.

Důležitá telefonní čísla pro motoristy

Tísňové volání: 112

Dopravní nehody: 158

Dopravní inspektorát: tel.: 974 734 252, ul. Mírová 1429/37, 735 06 Karviná -Nové Město

Odtahová služba: 603 824 901 nebo 731 650 399

Benzínové stanice

Shell Orlová, Na Stuchlíkovci 1347, Orlová Lutyně

Albert CS, Masarykova Třída 1333, Orlová Lutyně

ČSAD, Okružní, Orlová Lutyně

W8, V Poli 10, Orlová Poruba

MUSO, Lazecká 1209, Orlová

odkaz - mapka

Taxislužba

Taxislužbu v rámci obce Orlová provozuje a nabízí několik taxislužeb i jednotlivců. Jedná se o nabízení služeb ať již pod firemním označením nebo názvem jednotlivých provozovatelů. Nejpočetnějšími co do počtu vozidel v obci Orlová je taxi Centrum a taxi Kasi.  Následuje taxi Maty, taxi Komfort, taxi Leon, Pidi taxi, viplimuzina s.r.o. Na své jméno provozuje taxi službu František Pejchal, Jiří Porubčan, Radim Kempný, Jan Vodák, Patrik Trochta,.  Máme zde i dva provozovatele taxislužby ve městě Petřvald konkrétně taxi Simir Stanislava Baigara a dále v rámci města Petřvald provozuje taxislužbu Jaroslav Kozák.

Oficiální veřejná stanoviště TAXI :

Orlová-Lutyně, ul. Kpt. Jaroše u Prioru - mapka

Orlová-Lutyně, 17. listopadu u DD Orel - mapka

Měření rychlosti vozidel

Za účelem zvýšení bezpečnosti silničního provozu je v Orlové měřena rychlost vozidel automatizovaným technickým prostředkem (ATP). Úseky měření rychlosti vozidel jsou Městské policii Orlová určeny Policií ČR v souladu s §79a zák. č. 361/2000 Sb., v platném znění.

Úseky měření - stanoviště umístění ATP jsou:

-       ul. Slezská, u čp. 439

-       ul. 17. Listopadu, u čp. 211

-       ul. Zátiší, mezi čp. 262 a 246

-       ul. Na Olmovci, mezi čp. 1144 a 650

Dopravní omezení

Přehled aktuálních uzavírek na území města.

Datum zveřejnění/aktualizace: 25.5.2022