DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


22.7.2020, 8:01, Petra

Dobrý den, můžete se prosím vyjádřit k problému zaparkovaného vozidla na chodníku na ulici na Zátiší? Chodec musí vstoupit do vozovky, ale evidentně to nikomu nevadí. Hlavně, že máme nový chodník pro parkující vozidla.Petra

Dobrý den,
řešení nepovolené parkování (stání) vozidel na chodníku je v kompetenci MěP. Strážníci budou o situaci informování a na stání dohlédnou. Jen by bylo vhodnější konkrétněji uvést inkriminované místo, jelikož ul. Zátiší začíná rondlem u Shell a končí napojením na ul Těšínskou v Orlové Porubě.
Mgr. Milan Páleník, Městská policie Orlová21.7.2020, 23:58, Vlastimil Urbančík

Dobrý den, Dnes 21.7.2020 nám byl na Jabloňové ulici nainstalován tzv.tlampač, přímo u našeho baráku, od té doby nám přestal fungovat signál na televizoru, nic nenaladime, můžete mi poradit co s tím? Může to firma opravit která to instalovala, děkuji

Dobrý den,
provedení bezdrátového hlásiče č. 191 na ul. Jabloňová v Orlové-Porubě bylo 21.7.2020 bez napojení na el. en., tzn. zatím není v provozu. Ovlivnění příjmu televizního signálu je vyloučeno. Podle sdělení projektanta a zhotovitele i po napojení zařízení na el. energii pracuje na chráněných frekvencích, které máme schválené Českým telekomunikačním úřadem pod č. 265834/TI. Závada v příjmu TV signálu má zřejmě jinou příčinu.
Odbor rozvoje a investic21.7.2020, 8:47, petra

Dobrý den, dotaz ohledně trávy jsem Vám poslala a klasicky jste ne něj neodpověděli, jakož i na dotaz ohledně ulice Zátiší a parkující auta na chodníku. Tak si trochu protiřečíte, protože dotaz kvůli posekané trávě jsem učinila a taktéž uvedla, že tráva hnije a výskytu komárů ani nemluvě. Můžete nám prosím odpovědět proč se tráva neuklízí? Děkuji Petra

Tráva se na celém území Orlové mulčuje. Hmota zůstává, protože funguje jako hnojivo a také zabraňuje rychlému vysýchání travnatých ploch. Takto se seká již řadu let dle smlouvy a zatím neevidujeme, že by se kvůli tomuto sekání objevily mušky nebo jiný hmyz.20.7.2020, 10:10, Petra

Dobrý den, ráda bych se informovala, kdy se začne řešit problém se zaparkovaným vozidlem na ulici na Zátiší, který parkuje na chodníku. Chodec musí vstupovat do vozovky. Můžete mi odpovědět? Petra

Dobrý den,
Váš dotaz jsme zaslali k vyjádření městské policii a odboru dopravy. Jakmile dostaneme jejich vyjádření, okamžitě zveřejníme.
Děkujeme za pochopení.17.7.2020, 19:39, Dagmar Procházková

Dobrý den, vracím se zpět k mému dotazu ohledně kvality komunikace na ulici Zátiší. Kam a jakým způsobem prosím mohu požádat o opravu výtluků? Alespoň tedy lokální oprava, než vláda uvolní prostředky. Děkuji, Dagmar Procházková ml.

K Vašemu dotazu sdělujeme, že požadavky na opravu výtluků můžete adresovat na odbor správy majetku a hospodářské správy, p. Radim Venglář, Městský úřad Orlová, Osvobození 796, případně elektronicky datovou zprávou do schránky města Orlová ID: r7qbskc, nebo na e-mail radim.venglar@muor.cz.15.7.2020, 8:20, Sabina Gamrotová

Dobrý den, když se poseká tráva, proč se nesklidí? Hnije to, smrdí to, včera k večeru jsem venčila psa na ulici Energetiků a doštípali mě i psa malé otravné mušky, které jsem ještě nezažila a domnívám, že se objevili právě z důvodu hnijící trávy. Děkuji za odpověď a hlavně rychlou nápravu.

Dobrý den,
tráva se na celém území Orlové mulčuje. Hmota zůstává, protože funguje jako hnojivo a také zabraňuje rychlému vysýchání travnatých ploch. Takto se seká již řadu let dle smlouvy a zatím neevidujeme, že by se kvůli tomuto sekání objevily mušky nebo jiný hmyz.
odbor správy majetku a hospodářské správy13.7.2020, 21:46, Markéta Vrabková

Dobrý den, nový poplašný systém na ulici Vojtěcha Martínka často vydává hlasité zvuky, zejména večer a v noci. Prosím o nápravu, případně o radu, kam se obrátit. Děkuji. S pozdravem, Markéta Vrabková

Dobrý den,
dnes 16.7.2020 ověřeno, že skutečně je toto způsobeno novým instalovaným zařízením varovného systému. Vadný reproduktor při spuštění veřejného osvětlení vydával nepříjemné zvuky. Ještě dnes bude zhotovitelem demontován. Za nepříjemnosti se omlouváme a děkujeme za upozornění.
Odbor rozvoje a investic11.7.2020, 20:17, Dagmar Procházková

Dobrý den, zhruba před pěti lety prošly domy na ulici Zátiší připojením na místní kanalizaci a ačkoli poté proběhla snaha o úpravu komunikace, příliš se ta snaha nepovedla. Každým rokem je silnice horší a horší, samozřejmě nejvíce v místě výkopu. Nejhorší je to když prší nebo sněží, kdy lidé, kteří jdou po chodníku musí uskakovat před každým autem, aby se vyhli obstřiku od kol. Nemluvím o tom, že voda a sněhový marasmus stříkají na domy a další majetek obyvatel Zátiší. Prosím, kdy je v plánu obnova komunikace? Děkuji, Procházková ml.

Dobrý den,
v současné době obnova této komunikace není v plánu oprav. Dochází k opravě pouze lokálních výtluků. Vláda avizuje uvolnění finančních prostředků na opravu komunikací II. třídy. Pokud k tomu dojde, město by se pokusilo o zmíněnou dotaci na rekonstrukci Zátiší ucházet.
Děkujeme za pochopení.11.7.2020, 17:19, Věra Beranová

Dobrý den. Kde mohu požádat o zelený kontejner na sklo k rodinnému domu? Děkuji. Beranová

Dobrý den,

zelené nádoby na sklo jsou rozváženy dle požadavků občanů. Pokud máte o nádobu na sklo zájem, napište mi prosím jméno, adresu a telefonický kontakt na e-mail denisa.nitschova@muor.cz.
Ing. Denisa Nitschová, odbor správy majetku a hospodářské správy10.7.2020, 14:26, Terezia Ptáčková

Dobrý de. Zajímalo by mě, podle jakého klíče jste zaváželi zelené popelnice k rodinným domům? Někteří naši sousedé je dostali, jiní ne..

Dobrý den,

zelené nádoby na sklo jsou rozváženy dle požadavků občanů. Pokud máte o nádobu na sklo zájem, napište mi prosím jméno, adresu a telefonický kontakt na e-mail denisa.nitschova@muor.cz.
Ing. Denisa Nitschová, OSMHS9.7.2020, 19:46, Romana Musiolkova

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč už Polar nevysílá Orlovsky expres. Děkuji

Dobrý den,
město zvolilo jiný způsob komunikace s občany, a to prostřednictvím LTV a internetové televize ITVO. Každou sobotu najdete premiérové díly ORLOVSKÝCH MINUT na LTV-PLUS. Denně můžete sledovat vysílání z Orlové v časech: 7:15-7:30, 13:15-13:30, 19:15-19:30 a 1:15-1:30 hodin. Reportáže z Orlové najdete i na facebookovém profilu ITVO.
S pozdravem
Nataša Cibulková9.7.2020, 17:05, Roman

Dobrý den myslíte si ,že by MP Orlová mohla také pokutovat dodávky ,které parkují na místech pro osobní automobily,protože zatím dělají mrtvé brouky.Dodávky stojí na trávnicích a policie nic i když jede kolem(pešky nechodí).Je to normální stav?

Dobrý den,
městská policie s popisovanou situací nesouhlasí a argumentuje, že problematiku dodávek průběžně řeší.
S pozdravem
Nataša Cibulková9.7.2020, 9:43, Libor Kubita

Dobrý den. Bydlím na ulici Energetiků. která je poměrně hodně vytížena dopravními prostředky, jelikož jsou zde dvě školy, bytové družstvo Orlovan a také Přestupkové oddělení MěÚ Orlová. Uvedená pozemní komunikace je značně zdevastována, takže se ptám, kdy zde bude konečně provedena odpovídající oprava této cesty ( takřka 40 let je ve stejné stavu). Dále mě zajímá, jestli budou z této komunikace odstraněny kontejnery na nejrůznější odpad, jelikož jednoznačně tvoří překážku silničního provozu na jiné vhodnější místo. Jinak mě může kontaktovat zodpovědný pracovník MěÚ Orlová, kterému sdělím podrobnosti. Díky KUBITA Libor

Dobrý den,

kompletní oprava komunikace na ul. Energetiků není letos v plánu. V letošním roce budou provedeny pouze lokální opravy výtluků.
Co se týče přesunutí nádob na odpad, tuto záležitost zkonzultujeme s odborem dopravy a se společností SMO, m.a.s.

Odbor správy majetku a hospodářské správy5.7.2020, 15:56, Tomáš Slíva

Dobrý den, chci se zeptat jestli je na území města Orlové povoleno pálit větve a trávu. 5.7.2020 tady soused na Žofinské ulici pálil celý den větve a trávu, přijeli policisté a řekli mi, že to není nic takového. A přitom ulice byla nasákla tím smradem, venku bylo na slunku kolem 40stupňu a okna nešli otevřít. A ještě mi bylo sděleno, že tam má nachystanou další hromadu větví a že ji bude pálit jindy jako když bude jiné počasí. Tak se chci zeptat tady na Žofinské ulici spadl strom mohu ho spálit ???? nebo jen někteří......mohou pálit.

Dobrý den,
město Orlová nemá vlastní vyhlášku o pálení rostlinného materiálu, takže platí pouze zákon č. 201/2002 Sb., o ochraně ovzduší, který dle §16 umožňuje spalování, ale musí se jednat o suchý rostlinný materiál neznečištěný chemickými látkami. Pokud by byla tato podmínka porušena, jedná se o přestupek, za který může být uložena pokuta až 50tisíc korun. Samozřejmě by měly být splněny i jiné podmínky jako jsou: vhodné klimatické podmínky, dostatečná vzdálenost od lesa, mít po ruce něco na uhašení, atd. Tyto podmínky jsou obecné, ne přímo vyjmenované zákonem.
Fakticky dle zákona musí být dodrženy podmínky dle výše uvedeného §16.
Pokud na ul. Žofinské spadl strom, který je Váš (na Vašem pozemku), je na Vašem rozhodnutí, zda jej využijete pro dřevo nebo spálíte. Spalování za předpokladu splnění výše uvedených podmínek zakázáno není.

Ing. Kateřina Stachurová, OVŽP4.7.2020, 17:49, David Čudek

Má někdy město v plánu nainstalovat např. V lesoparku fotopadti proti vandalům?

Dobrý den,
fotopasti v této lokalitě jsou rozmístěny.
S pozdravem
Městská policie Orlová