DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


3.7.2020, 9:06, Jan Mokry

Dobrý den, prosím rád bych Vás požádal o informaci, jaká firma realizovala zeleň ve městě (kruhové objezdy, středové pruhy podél cesty). Plánuji rekonstrukci zahrady a tento styl je přesně můj šálek čaje. Tohle se opravdu povedlo, je to velmi krásné a moderní. Velmi děkuji a přeji hezký den. J. Mokrý

Dobrý den,
moc nás těší, že se Vám líbí zeleň v našem městě, stejně tak i naše kruhové objezdy a středové pruhy podél cesty. Toto vše je dílem zahradnické firmy TALPA, která sídlí v Orlové.
Přeji hezké a pohodové dny.
Nataša Cibulková2.7.2020, 20:10, Renda

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat ohledně uzavření ulice Rydultowská počínaje 7.7.2020 . Možná mi něco uniklo, nicméně proč bude tato ulice uzavřena? Na stránkách města jsem informaci nenašel. Pokud tam je, omlouvám se.Má uzavření něco společného s rekonstrukcí náměstí ? Jak dlouho bude Rydultowská ulice uzavřena? Bude nějakým způsobem průjezdná pro místní? Děkuji, hezký den, Renda

Dobrý den,
v termínu od 7. do 14. července byla zčásti uzavřena ulice Rydultowská. Z důvodu opravy havarijního stavu kanalizace byla v místě parkoviště pod budovou bývalého finančního úřadu komunikace překopána a nebyla průjezdná, nicméně dostupnost všech objektů byla zachována jak při vjezdu z ulice Masarykova třída až k parkovišti u krytého bazénu, tak z druhé strany od ulice Ke Studánce opět až parkovišti u bývalého hotelového domu Doubravan.1.7.2020, 12:12, Petr Lukačík

Dobrý den , na ulici 1.máje čp.1270 . Jedná se o demolici původních hřišť . Proč není vyvěšena a označená stavba ( jako např. kdo tuto stavbu provádí , kdo za ní odpovídá jako stavbyvedoucí atd), dále proč není nikde stanovená pracovní doba provádění prací. Jak je možné , že dneska ráno 1.7.2020 ve 4 . 40 hod. začne lítat s bagrem nějaký blázen a dělat již tak brzo kravál ?

Dobrý den,

stavba "Regenerace panelového sídliště V. etapa v Orlové-Lutyně, 3. část" je označena na ul. Na Výsluní vedle stavební buňky.

Pracovní doba na informačních tabulích se neuvádí. V letním období obvykle stavební firmy začínají pracovat i v 5 hod ráno a využívají počasí.

Podnět na práci s bagrem prověříme.


Ing. Alena Kasanová1.7.2020, 8:58, Petra

Dobrý den, můžete mi prosím sdělit, jestli bude letos vyhlášena soutěž o nejkrásnější balkón, zahradu. A ještě bych vás požádala o řešení problému s parkováním dodávek na parkovišti u nemocnice. Parkovací místa jsou vyznačena tak pro osobní vozidla a i ty mají problém, natož dodávky, přes nichž není ani vidět při výjezdu. Lze umístit značku o zákazu parkování dodávek ? Děkuji Swaczynová Petra

Dobrý den,
soutěž o kvetoucí balkón či zahradu je i v letošním roce vyhlášena. Informace jsou zveřejněny na webových stránkách města i na facebookovém profilu, článek vyjde i v nejbližším čísle Orlovských novin. Co se týče parkování dodávek na parkovišti u nemocnice - tady je nutno upřesnit, o které konkrétní parkoviště se jedná. Město jich tam má více, pokud se jedná o to u býv. Domu sester, tak tam parkovací stání vyznačena nejsou, pokud o to velké u nemocnice, kde se parkuje s parkovacím kotoučem, tak to je nemocnice (potažmo MSK) a město jim do toho nemůže zasahovat.
Děkuji za pochopení.
S pozdravem
Nataša Cibulková1.7.2020, 8:49, Michal Jelínek

Dobrý den. Děkuji za pozitivní odpověď k dotazu ohledně kontajneru na bio na ulici Dr. M. Tyrše. Pokud teda bude možné rozšířit jejich počet, tak možná by stačilo ho umístit vedle těch ostatních. Na odbočce k č.p. 994 je jeden na bioodpad a jeden na směsný odpad. Je to tak nějak uprostřed kolonie, tak by to mohlo vyhovovat i nadále.

Dobrý den,

děkujeme za upřesnění místa pro umístění kontejneru. Přistavení proběhne po naskladnění nádob na bioodpad.
Ing. Denisa Nitschová, odbor správy majetku a hospodářské správy30.6.2020, 5:41, Ivana

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kdo se stará o údržbu zeleně v Orlové.Mám na mysli-výsadbu květin podél hlavní cesty,rondly atd..K mému dotazu-hezky upravené kruhové objezdy:traviny,kytičky..Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
děkujeme za pochvalu. Obrovský dík v tomto případě patří zahradnické firmě TALPA, která se nám stará o zeleň ve městě, tudíž i o květinové záhony a osazení rondlů. Moc nám těší, že se Vám květinová výzdoba města líbí.
Přeji hezké a pohodové dny.
Nataša Cibulková29.6.2020, 12:45, Tonda

Dobrý den.Dnes na parkovišti u restaurace Studánka bylo prováděno čištění.Bylo by také vhodné ořezání stromů a keřů na tomto parkovišti,neboť značná část zeleně zasahuje do parkovacích míst a při stávajícím počasí je zde nebezpečí pádu či poškození automobilů.Již roky se tímto problémem nikdo nevěnoval.Bylo by možné sjednat nějakou úpravu?Děkuji....

Dobrý den,
v pondělí 29.6. byla provedená kontrola stavu zeleně na parkovišti u restaurace Studánka. Bylo zjištěno, že větve stromů se kloní směrem k zemi vlivem většího množství srážek, díky nímž je mokré listí těžké. Ořezy větví jsou zadané zahradnické firmě, které budou provedené v průběhu tohoto týdne.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy29.6.2020, 12:23, Marek

Dobrý den, rád bych se zeptal, kam mám zaslat žádost o odstranění vraku, který má již 3 roky propadlou STK a zabírá parkovací místo? Děkuji.

Dobrý den,
žádost můžete zaslat na OSMHS, coby vlastníka pozemní komunikace, který je oprávněn vyzvat provozovatele silničního vozidla, které je v rozporu s § 19 odst. 2 písm. h) zák. č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, odstaveno na místní komunikaci, aby odstranil důvod, pro který nesmí být vozidlo provozováno na pozemních komunikacích (nemá provedenou pravidelnou technickou prohlídku na STK), nebo vozidlo odstranil a odstavil mimo takovou komunikaci.
odbor dopravy27.6.2020, 14:29, Jaromír

Dobrý den. Začne se město starat o hluk a bordel na UBYTOVNĚ DRÁBEK v centru města?Děkuji.

Dobrý den,
doporučujeme okamžitě v případě jakýchkoliv negativních jevů volat městskou policii, tel.č.: 596 511 112
S pozdravem
Nataša Cibulková26.6.2020, 10:39, Michal Jelínek

V zahrádkářské oblasti na ulici Dr. Tyrše byly už před lety umístěny kontajnery na bioodpad. Což je fajn. Ale obliba této oblasti stoupá, stejně jako počet aktivních zahrádkářů. A když se v jeden den 2 rozhodneme sekat trávu, tak jeden kontajner bez větších problémů zaplníme. Další mají smůlu. Nebylo by možné zvýšit počet kontajnerů na bio alespoň ještě o jeden?

Dobrý den,

děkujeme za Váš zájem separovat bioodpad.
Umístění další nádoby na bioodpad na ulici Dr. M. Tyrše nebude problém. Jelikož ale čekáme na naskladnění kontejnerů, nejsem Vám schopna říci termín přistavení. Můžete mi prosím Vás ještě sdělit, do které lokality chcete nádobu umístit?

Děkuji

S pozdravem

Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb26.6.2020, 9:04, Slavomír Donat

Dobrý den , chci se jen zeptat, zda je stále možno si u MěÚ zapůjčit nosič na kola(na tažné zařízení auta), a pokud ano, kam bych mohl zavolat?

Dobrý den,
tuto službu poskytuje SMO, městská akciová společnost. Kontakt: 596 585 575.
S pozdravem
Nataša Cibulková24.6.2020, 16:07, Strumínská Tereza

Dobrý den, V době nouzového stavu mi skončila platnost OP. V květnu jsem se stěhovala, mám tedy i změnu trvalého bydliště, ale ještě nemám dořešen přepis bytu. Je možno na OP uvést již nové bydliště nebo mohu počkat, až budu mít papír o přepisu a změnu nahlásím na příslušném odboru? Děkuji.

Dobrý den,
pokud nebude provedena změna trvalého pobytu na evidenci obyvatel, tak budete mít při podání žádosti v novém občanském průkazu stále původní trvalý pobyt.
Vyřiďte si nový občanský průkaz se stávajícím trvalým pobytem a až budete mít provedenou změnu trvalého pobytu na jinou adresu, tak si podáte novou žádost.

S pozdravem Mrusková24.6.2020, 6:24, Ivana

Dobrý den,měla bych dotaz k sečení trávy.Všude se píše a mluví,že nesesekávat trávu na "anglický" způsob,ale nechat jí vyrůst,už kvůli spalujícímu slunci a vysychání půdy atd...hodně měst se toho již chytlo a je to nádhera pohledět,než vidět spalené plochy od sluníčka.Uvažuje taky město Orlová,aby se tak často nesekalo? Ještě jedna prosba,zda-li by to bylo možné,aby se na volné prostranství trojúhelníkového tvaru před dům 1210(5 etapa),vysadily stromky??Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
v období sucha se zvedla výška sečení, aby nedocházelo k většímu vysýchání trávníků a tráva lépe snášela vysoké teploty. Co se týče četnosti sečení, tak se seče dle výšky trávy. Na dané parcele vedou sítě a z důvodu ochranných pásem nelze zde vysazovat stromy.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy23.6.2020, 8:02, Swaczynová Petra

Dobrý den, mohlo by město Orlová začít řešit problém u MŠ Okružní č.p. 917 ohledně pejskařů, kteří zde venčí své miláčky, leč po nich neuklízí. Problém je dlouhodobý a mohl by se začít řešit, nebo vyhláška města Orlová hovoří jinak? Děkuji, Swaczynová

Dobrý den, městská policie dohlíží na OZV, ovšem nelze nastavit ideální stav, kdy strážníci odhalí každé porušení OZV tohoto charakteru. Občan nechť volá a pomůže svým svědectvím řešit problém společně s MP.
Mgr. Milan Páleník, Městská policie Orlová22.6.2020, 6:42, Nezájem

Dobrý den, jak dlouho bude okolí MŠ Ke Studánce čekat, než se poseká tráva? Už je po kolena. Nevím, jestli jste si všimli, ale tohle je MĚSTO, ne LES nebo LOUKA. Pokud nechápete rozdíl mezi těmito slovy, najděte si ho na googlu, nebo v encyklopediích. Pokud máte uzavřenou nějakou mimořádně špatnou smlouvu s poskytovatelem těchto služeb, tak jste hlupáci a měli byste udělat vše pro to, aby ta smlouva byla zrušena a najít někoho, kdo tu trávu poseká aspoň jednou za rok a nebude čekat až na zimu. Věřím, a doufám, že vzhledem k tomu, že pan STAROSTA bydlí na 1007, bude mí i on zájem o to, aby ta tráva zde byla posekána. Protože ještě pár měsíců a možná bude tráva vyšší, než panelový dům. Snažte se, od toho jste tu. Doufám, že nejste tak neschopní zařídit jedno sekání trávy. Protože všude jinde je krásně posečeno. Sbohem, naštvaný občan. PS.: Hezký den přeji ;)

Dobrý den,

dne 29.6. bylo provedeno šetření na místě samém. Tráva byla posekána a dle sdělení zahradnické firmy, která v dané lokalitě provádí údržbu zeleně, bylo provedeno sečení trávy již 3x. Vzhledem k deštivému počasí je sečení komplikovanější a může docházet k posunu termínu sečení.

S přáním pěkného dne
odbor správy majetku a hospodářské správy