DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


28.4.2021, 14:36, Petr

Dobry den.Prosim vás chtěl jsem se zeptat jak je to s grilováním mezi panelovými domy přes léto?Může se mezi panelovými domy grilovat?Protože mi jde dým do oken a nemůžu si otevřít v letě okno.Kde si prosím můžu stěžovat?Děkuji předem za odpovědˇ.

Dobrý den,
grilování na sídlišti není sice zakázáno, ale současně není povoleno. Není možné zakládat oheň na volném prostranství, kde může hrozit rozšíření ohně a následný požár. V takovýchto případech volejte městskou policii.
S pozdravem
Kancelář starosty26.4.2021, 19:57, Richard Kes

Dobrý den, prosím o informaci ohledně placení odpadků v tomto roce...je cena stejná, popř. kolik, a na jaký účet danou částku zaslat. Poštou zatím šek nepřišel. Děkuji za odpověď. Kes Richard

Dobrý den,

způsob úhrady je možný prostřednictvím SIPO, hotově na pokladně MěÚ Orlová (možno i platební kartou), převodem z bankovního účtu. Platební údaje, tj. číslo účtu a variabilní symbol, jsou po celou dobu poplatkové povinnosti poplatníka neměnné. Občané, kteří si chtějí zřídit platbu prostřednictvím SIPO (zřizuje Česká pošta), nahlásí spojovací číslo u kontaktních pracovníků právního odboru MěÚ Orlová. Občané, kteří doposud měli nastavenou úhradu složenkami, mohou použít platební údaje ze složenek z předchozích let. Nemáte-li k dispozici tyto údaje, lze je získat na právním odboru MěÚ Orlová u těchto pracovnic:

Bc. Dominika Buchtová, dominika.buchtova@muor.cz, tel. 596 581 217
Bc. Tereza Mišíková, tereza.misikova@muor.cz, tel. 596 581 146
Bc. Simona Haroková, simona.harokova@muor.cz, tel. 596 581 150
Ing. Jaroslava Buchtová, jaroslava.buchtova@muor.cz, tel. 596 581 218

Kancelář starosty26.4.2021, 19:18, I.Juchelková

Chtěla bych poděkovat za super organizaci při očkování proti koroně rychlost a přístup zdravotníku k nám byla vynikající ještě jednou děkuji Juchelková

Dobrý den,

velmi nás těší Vaše spokojenost a ocenění přístupu zdravotníků, obzvlášť v dnešní složité době.
Přejeme Vám pevné zdraví a hodně radosti.

Kancelář starosty25.4.2021, 10:47, Zylova Jana

Dobrý den,kde mám.požádat o opravu ulice Větrná a spomalovaci retardery. Na této ulici přibývá domů aut, a cesta je hodně poškozená úzká Jsou tady rodiny s malými dětmi. Pekny den,Zyla Marcel

Dobrý den,
velice děkujeme za Váš podnět. O instalaci zpomalovacích prahů můžete požádat na odboru správy majetku a hospodářské správy (pokud je pozemní komunikace ve vlastnictví města). Vlastník komunikace pak případnou instalaci projednává s Dopravním inspektorátem v Karviné a odbor dopravy následně stanovuje místní úpravu provozu na pozemních komunikacích.

Opravy pozemních komunikací řeší opět odbor správy majetku města a hospodářské správy. Ulice Větrná je zahrnuta v harmonogramu oprav na rok 2021, ale realizace opravy záleží na finančních možnostech OSMHS.
S pozdravem

odbor správy majetku a hospodářské správy24.4.2021, 17:38, Iveta Kucerakova

Dobrý den chtěl bych se zeptat kde přesně budete provádět ty testy na covid 19

Dobrý den,

z Vašeho dotazu není zřejmé, zda se dotazujete na PCR nebo antigenní test. PCR testy se provádějí v okolních nemocnicích, ale pokud se jedná o antigenní test, pak nemusíte nikam dojíždět. Soukromá ORL ambulance MUDr. Ing. Petra Skiby provádí v ordinaci v orlovské nemocnici s poliklinikou antigenní testy na přítomnost viru SARS-COV-2, jenž způsobuje onemocnění COVID-19.
Test je zdarma (platí jej pojišťovna) a může na něj každý, kdo nemoc za poslední tři měsíce neprodělal. Občané se mohou nechat otestovat i opakovaně, a to jednou za pět dní.
Objednat se lze výhradně na telefonním čísle 603 769 862.
Prosíme o trpělivost, přednost má klasická ušněnosní a krční péče. S sebou je nutné mít průkazku pojištěnce.

Kancelář starosty23.4.2021, 10:18, Lenka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy se bude opravovat zničený retarder na ulici Dětmarovická? Týden se tam nesmělo parkovat, rozdávali se pokuty, byly tam značky Zákaz zastavení, policie při vyřizování pokut tvrdila, že je to kvůli toho, že se bude opravovat daný retarder. Po týdnu zákazové značky zmizely, avšak pokuty se rozdávají stále a retarder se opravy nedočkal. Do kdy se tam, prosím, nebude moct parkovat a budou se rozdávat pokuty? Sami víte, jak to je s parkováním. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
přechodné dopravní značení zde mělo být umístěno z důvody reklamace retardéru (reklamační oprava), který řeší odbor rozvoje a investic. Vzhledem k tomu, že opravy ještě nezačaly, tak přechodné dopravní značení bylo opět odstraněno.
Děkujeme za pochopení.

Odbor správy majetku a hospodářské správy22.4.2021, 22:07, Milena Gullerová

Dobrý den,před Doubravanem kolem popelnic je plno krys udělá s tím někdo něco?

Dobrý den,

velice děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám sdělujeme, že o výskytu hlodavců v této lokalitě víme. Již zde proběhla deratizace odbornou firmou, která lokalitu bude i nadále sledovat.
S pozdravem

odbor správy majetku a hospodářské správy22.4.2021, 16:30, Dagmar Ruislova

Zdravím,dnes odpoledne bylo vysílání rozhlasu,bydlím na Masarykově třídě 84.,není však tomu téměř vůbec rozumět.Dekuji

Dobrý den,

děkujme za upozornění ohledně kvality vysílání na ul. Masarykova třída u DDM. Pokusíme se problém vyřešit, a to zesílením jednotky a natočením reproduktorů na dotčené místo. Pokud by to bylo nedostatečné, můžeme provést přemístění některé z jednotek blíže k této lokalitě.

S pozdravem

odbor správy majetku a hospodářské správy21.4.2021, 16:04, Nikol Šlachtová

Dobrý den, je super, že gong rozhlasu jde slyšet perfektně až se člověk lekne, ale hlášení městského rozhlasu na ul. Masarykova Třída u DDM bez "zvuku", respektive jenom huhlaní z dálky. Můžete to opravit, aby jsme i my v této lokalitě slyšeli co nám chce město říci? Děkuji, s pozdravem a přáním hezkého dne Šlachtová N.

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, že v této lokalitě není kvalitní poslech hlášení městského rozhlasu. Budeme se tím zabývat a uděláme vše pro zajištění kvality vysílání.

Musíme prověřit několik možností, zda toto vzniká při způsobu hlášení, které je dáno vzdálenost mezi ústy a mikrofonem, ale pravděpodobně budeme muset provést změnu v nastavení, popř. umístění rozhlasových vysílačů.

Gong je zřetelný, protože je to audio soubor ze systému. Ten není ovlivněn kvalitou nahrávky. Varianta je rovněž nastavení hlasitostí jednotky, ale tento efekt zůstane, gong vs. nahrávka bude slyšitelný rozdíl úrovní. Navíc znělka gongu je pronikavý tón, jehož účelem je upoutání pozornosti občana, takže se může zdát výraznější i na tak rušné ulici jako je ulice Masarykova třída.

Odbor správy majetku a hospodářské správy21.4.2021, 8:27, Rohrsetzerová

Dobrý den, prosím o vysvětlení, z jakého důvodu byly na 5. etapě na ul. Dětmarovická (mezi ul. Adamusova a 1. máje) umístěny značky zákaz zastavení. Pokud byly značky umístěny z důvodu opravy retardéru, tak můj dotaz zní, proč se již nezačalo s opravou, značky jsou umístěny od 15.4.2021 a k dnešnímu dni tj. 21.4.2021 se nic neděje.

Dobrý den,

přechodné dopravní značení zde mělo být umístěno z důvody reklamace retardéru (reklamační oprava), který řeší odbor rozvoje a investic. Vzhledem k tomu, že opravy ještě nezačaly, tak přechodné dopravní značení bylo opět odstraněno. Děkujeme za pochopení.

odbor správy majetku a hospodářské správy

Dobrý den,

na ulici Dětmarovická se v tomto úseku stát nesmí. Protože řidiči nerespektují dopravní značení, chtěli jsme je na tuto skutečnost upozornit přechodným dopravním značením. Stání řidičů v místech poškozeného retardéru zhoršuje dopravní situaci i poškození komunikace.

odbor rozvoje a investic19.4.2021, 20:25, Kolářová

Poukazovala jsem na nedůstojnost smuteční obřadní síně, avšak nenašla jsem kompetentní odpověď na svůj dotaz. Žádám o nápravu.

Dobrý den,

váš dotaz byl 9. 4. 2021 zodpovězen. Odpověď zněla:

V současné době se zpracovává návrh na úpravu atria a v průběhu roku dojde i ke změnám výzdoby interiéru samotné smuteční síně.

Odbor správy majetku a hospodářské správy16.4.2021, 12:25, Milena

Dobrý den mám dotaz ohledně licitace bytů. Proč si nemůžu vylicitovat městský byt ,když mám nájemní smlouvu s Heimstaden .Mela bych zajem o mestsky byt .Dekuji za odpověď

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že město Orlová disponuje malým počtem nájemních bytů a počet žadatelů velmi převyšuje počet těchto bytů, přistoupila Rada města Orlová ke schválení opatření. Město tak řeší prioritně bytovou situaci těch, kteří nemají žádné bydlení (lidé žijící u rodičů, v podnájmu atd.). V Zásadách pro vyřizování žádosti a přidělování bytů v č.p. 1390 v Orlové-Lutyni i v Zásadách pro hospodaření s bytovým fondem Města Orlová a licitace nájmu byly schváleny podmínky pro přidělení městského bytu, kdy jednou z nich je, že žadatel nemá uzavřený jiný nájemní vztah. Vzhledem k výše uvedenému si nemůžete o městský byt požádat, ani se zúčastnit licitace. Je nám líto, že Vám nemůžeme podat příznivější zprávu.

Odbor správy majetku a hospodářské správy15.4.2021, 12:31, Bohumila Michalkova

Dobrý den, píšu za starší občany, kteří bydlí na ulici Polní 960_962. Autobus 505 by mohl zajíždět k nemocnici alespoň 3 krát denně. Teď v době očkování, testování navštěvují nemocnici častěji a musí na autobus k poště, což je pro některé náročné. Mám zato , že to nebude velký problém při dobré vůli. Děkuji

Dobrý den,

dle oběhových možností vozidel nelze spoje prodlužovat k nemocnici. Tato trasa je v dostatečné míře obsluhována linkami příměstské dopravy.

Odbor dopravy13.4.2021, 16:27, Lenka Czakanová

Dobrý den,potřebovali bychom popelnici na zahradu,na koho se máme obrátit o informaci.

Dobrý den,

jedná se prosím Vás o rodinný dům s číslem popisným, nebo o zahrádku s číslem evidenčním? K zahrádkám s číslem evidenčním, kde není nahlášen trvalý pobyt, se totiž nádoby na odpad nepřistavují, k odkládání odpadu slouží společné kontejnerové stání. Pokud se jedná o zahradu u rodinného domu s číslem popisným, požádám Vás o zaslání adresy a telefonního čísla na e-mail denisa.nitschova@muor.cz. Děkuji a zdravím!

Ing. Denisa Nitschová
vedoucí oddělení komunálních služeb13.4.2021, 10:19, Michal

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli zase někdy proběhne nějaká licitace bytu v Orlové. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

momentálně neznáme přesné datum dalších licitačních řízení. Máme ale hlášeno několik bytů po zesnulých osobách, které budou vráceny městu. Ty by po vrácení byly předmětem licitace. O termínech dalších licitací městských budou občané včas informováni všemi komunikačními kanály, které má město Orlová k dispozici.

Kancelář starosty