DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


21.11.2020, 9:38, Marek

Dobrý den, měl bych dotaz k opravě parkoviště na ul. Osvobození. Nebylo v původním plánu také oprava menšího parkoviště u Moravy? Protože v projektové dokumentaci jsem našel pouze opravu míst po levé straně parkoviště. Děkuji

Dobrý den,

oprava tohoto menšího parkoviště mezi čp. 808 a 831 je také součástí akce (najdete to ve smlouvě a výkazu výměr). PD byla zpracována pouze pro levou stranu parkoviště, oprava toho menšího je mnohem jednodušší. Celkový termín realizace je do poloviny prosince.

Odbor rozvoje a investic21.11.2020, 6:03, Jan

Dobrý den, Chci se zeptat zda máte v plánu stavět chodník na ulici zátiší,dole pod kopcem směr čistička. Je tu autobusová zastávka a děti tu chodí po cestě kde šílenci jezdí aji sto kilometrovou rychlostí.Je to otázka času kdy se tu něco stane. Já osobně mám dvě děti ve věku 7 a 9 let věřte mi že nevím jak to budu dělat až budou za rok chodit sami do školy,zatím je vozí manželka. Děkuji za odpověď a doufám že bude kladná. S pozdravem hezkého dne Jan Lingr

Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Předali jsme ho k vyjádření zainteresovanému odboru. Odpověď zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková20.11.2020, 13:17, Dagmar Lukšová

Budete ještě zveřejňovat Orlové noviny na internetových stránkách?

Dobrý den,

ano, Orlovské noviny jsou na webových stránkách pravidelně zveřejňovány, a to v sekci Zpravodajství - Orlovské noviny.

Kancelář starosty19.11.2020, 13:30, Juhaňáková

Dobrý den přeji, mohla by se zvýšit frekvence vyzvedávání odpadů na ulici Rajčula? Jelikož sběrné kontejnery na tříděný odpad jsou často přeplněné. Děkuji, Juhaňáková

Dobrý den,
podnět jsme předali odboru správy majetku a hospodářské správy, který posoudí Váš požadavek.
S přáním pěkného dne
Kancelář starosty18.11.2020, 19:31, Monika L.

Dobrý den, proč se zrušila možnost parkování na ul. Dětmarovická (v místě křížení s novým parkovištěm mezi ul. Na Výsluní a 1. Máje)? Vybudováním nového parkoviště jste chtěli přece zvýšit kapacitu parkovacích míst, ale zrušením úseku na Detmarovické jste vlastně parkovací místa o slibovaných 19 míst nesplnili. Prosím o vyjádření. L.

Dobrý den,

podle informací z odboru rozvoje a investic žádná místa město nezrušilo. Vyznačen byl zákaz parkování v rozhledových vzdálenostech, protože lidé nerespektují zákaz podélného parkování, které je vyznačeno dopravními značkami.

Odbor rozvoje a investic18.11.2020, 10:58, Pavel Slabý

Dobrý den, u vchodu č. 677, Gagarinova ulice nesvítí pouliční lampa. Dále bych se chtěl zeptat na možnost pokácení modřínu před vchodem č. 676, ulice tatáž a to z důvodu, že vždy na podzim z něj opadá jehličí a tohoto je pak plná ulice, někdy doslova "závěje", které nikdo nemá zájem odklidit. Navíc jehličí jsou plná auta, která stojí v okolí. Strom je navíc už značně vysoký a tudíž poblíž domu může být i nebezpečný při větru. Strom tohoto typu patří do lesa a ne na sídliště, cca 5 metrů od domu. Děkuji i za ostatní nájemníky. Pavel Slabý.

Dobrý den,
nesvítící osvětlení bude opraveno do tří dnů.
Modřín se nachází na pozemku společnosti Heimstaden Czech s.r.o., s žádostí na kácení se musíte obrátit na vlastníka. Pokud vlastník bude chtít dřevinu pokácet, bude potřebovat povolení ke kácení. V tomto případě musí požádat odbor výstavby a životního prostředí.
Odbor správy majetku a hospodářské správy18.11.2020, 3:26, Peter Kašuba

Dobrý den, bude se někdy opravovat cesta na ulici Lutyňská?a mohli by se tam dát zpomalovací retardéry? Děkuji

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Předali jsme ho k vyjádření odboru správy majetku a hospodářské správy, do jehož gesce daná problematika spadá. Jakmile obdržíme jejich stanovisko, ihned zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková17.11.2020, 22:36, Martina

Dobrý den, letos proběhla oprava chodníků na ulici Ke Studánce. Zajímalo by mě, zda bude opraven i rozbitý chodník, který vede naproti restaurace Studánka směrem ke kříži u hlavní cesty. Děkuji.

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Předali jsme ho úředníkům z odboru správy majetku a hospodářské správy k vyjádření. Po obdržení jejich stanovisko zveřejníme. S pozdravem
Nataša Cibulková17.11.2020, 21:17, René Širáň

Dobrý den mám dotaz ,kde můžeme vyzvednout popelnice na plast a bioodpad.Při jejich rozvozu jsme totiž asi nebyli doma. S přáním hezkého dne ŠIRÁŇ

Dobrý den,

nádoby na odpad se objednávají na městském úřadě, nepřidělují se automaticky. Proto Vás prosím o uvedení Vaší adresy a telefonního čísla buď zavoláním na tel. číslo 596 581 329 nebo zasláním na e-mail denisa.nitschova@muor.cz.
Nádoby Vám poté budou dovezeny.

Děkuji

S pozdravem

Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb
odpadové hospodářství
odbor správy majetku a hospodářské správy16.11.2020, 20:33, zdenka

Bylo by možné nechat ořezat křoví(tzv.solitéry)při vjezdu do ul.Topolová(po levé straně)?Zasahují do vozovky,což překáží hlavně v parkování vozidel.Každoročně se musíme upomínat,nehleďe na to,že je lapač papírů,igelitů apod.Nechápu význam tohoto křoví,když nad ním máme krásné vzrostlé stromy!Takže veškeré listí z nich spolu s papírky tvoří opravdu krásný solitér!Myslím,že teď je vhodná doba na zkrácení nebo úplné odstranění tohoto roští. Děkuji za kladné vyřízení

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, který jsme předali odboru správy majetku a hospodářské správy k vyjádření. Jejich odpověď zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková16.11.2020, 8:59, Andrea Halciucová

Dobrý den.prosim vás.potřebovala bych odhlásit dceru z odpadů z důvodu změny trv.bydlistě.Je možné přijít kterýkoliv úřední den? Děkuji Halciucová

Dobrý den,
jelikož se nejedná o urgentní věc (což jsou například exekuce a blokace účtu), tak v této době upřednostňujeme telefonickou a e-mailovou komunikaci před osobní návštěvou.

Vaše záležitost ohledně dcery byla již vyřízena, a to s p. Halciucem. Děkuji za pochopení a přeji Vám pěkný den.

S pozdravem

Kateřina Matyášová
referent pohledávek
právní odbor

Městský úřad Orlová
http://www.mesto-orlova.cz15.11.2020, 18:07, Jaromír Adámek

Dobrý den, součástí parkovacích míst na ulici Osvobození k Moravě byl i prostor k umístění kontejnerů pro dům 835-841. Nyní jsou tyto kontejnery pod balkóny věžového domu 831, doufáme, že ne napořád. Z hygienických důvodů je nemožné, aby smradlavé kontejnery zůstaly stát pod balkóny nájemníků domu 831. Žádáme, aby byly umístěny na původní místo, jelikož jsou určeny pro dům 835-841.

Dobrý den,
umístění nádob na odpad bude upřesněno po ukončení opravy parkovacích míst. Zatím budou na stávajícím místě u čp. 831.
S pozdravem

Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb
odpadové hospodářství
odbor správy majetku a hospodářské správy13.11.2020, 15:51, Jarda

Dobrý den. Reakce k dopisu pana starosty na adresu TV Nova. Je dobře, že se pan starosta zastal Orlové ale co bude, když se TV Nova neomluví. Má pan starosta připravené další kroky, nebo byl tento dopis jenom gestem. A dovíme se jak reagovala TV Nova? Děkuji za odpověď

Dobrý den,
děkujeme za Váš názor. TV NOVA reagovala na starostův dopis nabídkou natočení nové reportáže. Natáčení proběhlo ve čtvrtek 19. listopadu a stejný den bylo ve zpravodajství po 17. hodině odvysíláno.
S přáním pohodových dnů
Nataša Cibulková12.11.2020, 19:22, Pavel

Dobrý den, neplánuje město do budoucna zprovoznění squashe a badmintonu v bývalé obchodní akademii. Popřípadě nějak finančně podpořit majitele, aby to znovu otevřel?

Objekt č.p. 1414 – Squash centrum Orlová
K Vašemu dotazu uvádíme, že město Orlová se problematikou odkoupení budovy Squash centra a dotčených pozemků několikrát zabývalo. Usnesením č. 481/23 ze dne 18.09.2017 vzalo Zastupitelstvo města Orlová (dále jen ZM) na vědomí nabídku na prodej objektu č. p. 1414 – Squash centrum Orlová včetně dotčených pozemků, neschválilo odkoupení objektu squash centra a uložilo Radě města Orlová vstoupit v jednání s vlastníkem ve věci cenové nabídky. Usnesením č. 530/25 ze dne 11.12.2017 ZM opět neschválilo odkoupení objektu č. p. 1414 – Squash centrum Orlová včetně veškerého vybavení a dotčených pozemků.
Dne 23.04.2019 odbor správy majetku a hospodářské správy obdržel opětovně písemnou nabídku na odkoupení objektu č. p. 1414 – Squash centrum Orlová vč. veškerého vybavení a dotčených pozemků od společnosti Stavitelství Khýr s.r.o.. Na základě této nabídky byl zaslán písemný dotaz na Moravskoslezský kraj ve věci podmínek pro případný převod tělocvičny bývalé Obchodní akademie a přilehlých pozemků (hřiště, sportoviště), které navazují na budovu squash centra.
Rada města na 38. schůzi projednala nabídku na odkoupení objektu č. p. 1414 a usnesením č. 1463/38. z 04.11.2020 rozhodla, že nemá záměr nabídku využít, a tudíž neakceptuje nabídku společnosti Stavitelství Khýr s.r.o. Vzhledem k předpokládanému snížení daňových příjmů v souvislosti s Covid-19 by bylo odkoupení objektu pro město velkou finanční zátěží.
odbor správy majetku a hospodářské správy12.11.2020, 11:56, T. Ptáčková

Dobrý den, prosím o informaci, kdy se budou vyvážet popelnice na sklo z ul. Řadové, Orlová-Poruba? A taky bych se chtěla zeptat na čipování popelnic, kdy bude probíhat, případně jestli už proběhlo? K tomu mám ještě související dotaz - máme vlastní žlutou popelnici na plasty (pořizovali jsme dříve, než je město dodávalo), jak postupovat v případě vlastní nádoby? Budete taktéž čipovat, když není majetkem města..? Děkuji předem za odpovědi a prosím i o zaslání na email.

Dobrý den,
termín pro svoz nádob na sklo od rodinných domů je stanoven na 8.12.2020.
Čipování nádob na odpad ještě nebylo ukončeno, stále probíhá.
Bohužel nádoba na plast ve Vašem majetku nebude očipovaná, tudíž nebude vyvážena. Nádobu, která se bude vyvážet si můžete objednat na tel.č. 596 581 329 či na e-mailu denisa.nitschova@muor.cz, uveďte prosím svou adresu a telefonní číslo.
Obraťte se na mne také v případě dalších dotazů. Děkuji.

S pozdravem
Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb