DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


15.6.2021, 16:33, Emilie Krainová

Dobrý den, nedávno nám na ul, Mládí byl po dlouholeté čekací době položen nový chodník(zezadu bloku). Je moc pěkný, ale něco mu chybí - zeleň. Proto by mě zajímalo, když se všude po Orlové dosazují nové stromy a keře, zda se neuvažuje o výsadbě nějaké zeleně i v naši ulici podél nového chodníku. Krainová Em.

Dobrý den,

velice si vážíme Vašeho podnětu, ke kterému Vám sdělujeme, že výsadba stromů zde není možná z důvodu přítomnosti velkého množství inženýrských sítí.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy15.6.2021, 9:30, Jana Gallová

Dobrý den, bydlím v rodinném domku v Orlové a mám nově psa. Jak a kde mohu psa přihlásit? Děkuji

Dobrý den,

psa je nutno přihlásit k místnímu poplatku, a to prostřednictvím formuláře "Ohlášení". Toto lze učinit osobní návštěvou MěÚ Orlová, hlavní budova, kancelář č. 323 nebo i elektronicky, a to tak, že po vyplnění podepsaný formulář občan naskenuje a zašle e-mailem správci poplatku (jaroslava.buchtova@muor.cz). Po zpracování přihlášky jsou občanovi zaslány pokyny k úhradě poplatku na daný kalendářní rok.

právní odbor14.6.2021, 19:12, Petr Š

Dobrý den, šlo by udělat něco s lavickama na hřišti u bejbacku? Každý den tam posedavaji lidé co jen pijou a fetujou. Dokonce už i ráno kdy děti chodi do školy, školky. Tohle místo již s hřištěm pro děti nemá nic společného

Dobrý den,

kontrolou Vámi uvedeného problému bylo zjištěno, že se tato informace zakládá na pravdě, zdržují se zde problémové a hlučné skupiny, díky kterým je okolí laviček těžce udržovatelné kvůli odpadkům a hlučnosti v okolí. Proto bylo rozhodnuto odstranění obou těchto laviček v průběhu měsíce července 2021.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy14.6.2021, 16:57, Ladislav Bartoš

Dobrý den. Pískoviště před domy ulice Okružní 922 a 923 je skoro bez písku pro děti. Proto vás žádáme o jeho doplnění ať si mají nejmenší Orlovací kde hrát .Děkují rodiče

Dobrý den,

velice si vážíme Vašeho podnětu, ke kterému sdělujeme, že ve zmiňovaném pískovišti bude v nejbližší době písek doplněn. Také na pískoviště bude dodána nová stínící plachta, která zde z důvodu poškození chybí.

S pozdravem

odbor správy majetku a hospodářské správy13.6.2021, 14:22, I.Juchelková

nevím jestli dostanu nějakou zprávu ,když to není poděkování ,ale chtěla bych pozvat na posezení n lavičku u našeho věžáku 738a kochat se pohledem na velké množství potkanu ,jak běhají nejen kolem popelnic ,ale i po trávniku na odpad z kuchyně není k dispozici nic malo kdy něco napíši dostanu odpověd Juchelková

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám sdělujeme, že město Orlová, odbor správy majetku a hospodářské správy, řeší zvýšený výskyt hlodavců na celém území města takřka denně. Ve Vámi uvedené lokalitě je prováděna deratizace pravidelně a opakovaně. Dne 15.06.2021 a 23.06.2021 z důvodu přemnožení hlodavců probíhala i strojová deratizace, kdy byl no nor vháněn oxid uhelnatý.

Odbor správy majetku a hospodářské správy věnuje maximální úsilí k redukci hlodavců.
OSMHS11.6.2021, 16:17, Petra Kochová

Reaguji ještě na dotaz ohledně světelného semaforu,ano ostrůvek tam je ,ale je problém ho přejít,žádný řidič zde nedodržuje rychlost,to čekáte až tady někoho srazí auto??? Přechod zde přecházíme během,nebo zde dejte aspoň radar děkuji za odpověď Kochová

Dobrý den,
jak již bylo zodpovězeno, přechod pro chodce na ul. Ostravská (sil. č. I/59) splňuje požadavky příslušných technických norem a technických podmínek, je chráněn dělicím (ochranným) ostrůvkem, samostatně nasvětlen atd.

Návrh na umístění ukazatele okamžité rychlosti (radaru) v kombinaci s přechodem pro chodce je zcela nevhodné řešení. Radar totiž odvádí pozornost řidiče od přechodu a v konečném důsledku spíše ohrožuje chodce místo toho, aby přispíval k jeho bezpečnosti.

Správcem dotčené silnice je Ředitelství silnic a dálnic ČR, případné úpravy provozu spadají do působnosti krajského úřadu. S dalšími podněty doporučujeme obracet se přímo na výše uvedené subjekty.

odbor dopravy11.6.2021, 10:03, Eva Stachová

Dobrý den Chci se zeptat kdy bude posečeno hřiště pro psy Všude je posečena tráva ale hřiště ne Děkuji za odpověď

Dobrý den,

daná situace vznikla v důsledku nedodržování provozního řádu tím, že neukáznění návštěvníci neuklízejí výkaly svých mazlíčků. Tím pádem je trávník plný výkalů a zahradnická firma odmítá silně zakálený trávník kosit ruční sekačkou. Bohužel, kdyby lidé dodržovali provozní řád, nevznikaly by tyto nepříjemné situace.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy9.6.2021, 19:35, Ivo Cibulka

Dobrý den prosím zajímalo by mě proč na ulici F.S.TŮMY za Billou neseká město to cvičiště pro psy?Nebo od koho to tam vlastně je?Okolo posekané ale uvnitř vysoká tráva už tam nikdo nechodí je to tak dobré akorát nachytat klíšťata vypadá to tam nádherně

Dobrý den,

daná situace vznikla v důsledku nedodržování provozního řádu tím, že neukáznění návštěvníci neuklízejí výkaly svých mazlíčků. Tím pádem je trávník plný výkalů a zahradnická firma odmítá silně zakálený trávník kosit ruční sekačkou. Bohužel, kdyby lidé dodržovali provozní řád, nevznikaly by tyto nepříjemné situace.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy9.6.2021, 9:35, Lucie Mrowiecova

Dobrý den,prosím potřebovala bych od vás od města potvrzení o bezdluznosti ve vztahu k obci,že já a děti nic nedluzime odpady atd. Byla by možnost poslat písemně? Nevím kde se obrátit.krasny den Mrowiecova

Dobrý den, paní Mrowiecová,

potvrzení o bezdlužnosti občana je možno vyřídit na Právním odboru (MěÚ v Orlové Lutyni, Osvobození), v kanc. č. 206, I. posch. (u Bc. Habdasové, resp. u pí. Babuškové). Vystavení tohoto potvrzení je zpoplatněno správním poplatkem 100,- Kč.

S pozdravem Mgr. Brňovják, vedoucí Právního odboru8.6.2021, 19:59, Petr Pěgřímek

Dobrý den Který odbor a pracovnice má na starost opravy-natření laviček, které patří městu. Konkretně lavička na ul. Masarykové před vchodem čp. 741. Chci se zeptat na opravu-natření. " Domovník"

Dobrý den,

můžete se obrátit na odbor správy majetku a hospodářské správy na paní Karin Pakovou, tel.č. 596 581 323, e-mail: karin.pakova@muor.cz.

S pozdravem
kancelář starosty7.6.2021, 20:42, zdenka

Dobrý den,chtěla jsem vám moooc poděkovat,za náš nově odkrytý chodník na ul Topolové a vyčištěné odtokové kanály kolem chodníku.Dnes 7.6. nastoupila parta pracovníků a vše krásně udělala,k naší velké radosti.Vám a hlavně pracovní četě,ještě jednou velké díky!!!!p.s.nádherná a rychlá spolupráce!

Dobrý den,

velmi nás těší Vaše pochvalná slova a současně máme radost, že se vše povedlo ku prospěchu orlovských občanů.

S pozdravem
Kancelář starosty7.6.2021, 15:33, Petra Kochová

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda by nebylo možné vybudovat světelný semafor na ulici ostravská v Orlové městě blízkosti herny diablo.denne mi tudma chodí děti ze školy,a stále máme obavy ať je neprejede auto.auta zde jezdí jako šílenci ,Je problém přejít přes přechod pro chodce, řidiči vůbec nedávají přednost!!!!!! děkuji za odpověď P.K

Dobrý den,

přechod pro chodce na ul. Ostravská (sil.č.I/59) splňuje požadavky příslušných technických norem a technických podmínek, je chráněn dělicím (ochranným) ostrůvkem, samostatně nasvětlen atd., stejně jako další přechody v úsecích této silnice dále v Petřvaldě. O zřízení světelného signalizačního zařízení není uvažováno.

S pozdravem
odbor dopravy6.6.2021, 17:21, Eva Stachová

Dobrý den Prosím vás chtěla jsem se zeptat ohledně sekání trávy Všude na 5 etapě je posekané ale psi hřiště je zarostlé Tráva dosahuje místama až po kolena Je možné nechat trávu posekat? Pejskaři děkuji za odpověď

Dobrý den,

daná situace vznikla v důsledku nedodržování provozního řádu tím, že neukáznění návštěvníci neuklízejí výkaly svých mazlíčků. Tím pádem je trávník plný výkalů a zahradnická firma odmítá silně zakálený trávník kosit ruční sekačkou. Bohužel, kdyby lidé dodržovali provozní řád, nevznikaly by tyto nepříjemné situace.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy3.6.2021, 20:55, Dagmar Jana Slunčíková

Dobrý den, bydlím na ulici Karla Dvořáčka 4 roky a chodníky a cesty jsou v dezolatním stavu. Chodí tady lidé se špatnou chůzi a divím se, že snad ještě někdo se pořádně nezranil. Jsou to obrovské výmoly v asfaltu. Teď jsem si všimla, že je nastříkaná barva na cestě jen pro kosmetické úpravy. Kdy se tato část města dostane pořádné opravy chodníků? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

v rámci Regenerace panelového sídliště V. etapa probíhá postupná revitalizace včetně oprav chodníků viz https://www.lepsi-orlova.cz/cz/pripravujeme/89-regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa.html. V letošním roce bude na podzim zahájena revitalizace na F.S. Tůmy a zahájí se příprava projektové dokumentace na K. Dvořáčka. Pokud město získá dotaci, realizace by mohla proběhnout v roce 2023. Do té doby probíhají pouze lokální opravy.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic3.6.2021, 17:37, Daniel Kučera

Děkuji za zodpovězeni dotazu.Musim však podotknout,,že Orlova jako sidlištní část je si myslim vpořadku.Tam tomu si myslím neni co vytknout.(hlavně pětka a ta jejich hřiště).Tam se neustále investuje a je to vidět..Katastrofálni,podfinancované a neudržované jsou pouze okrajové časti,nejsou v dobovém standardu dostupnosti a volnočasových aktivit(propojenost bezpečných cyklotras)Lidé zde čím dál vice navštěvuji starou část,ale neni zde nic, co by navštěvniky zdrželo.Restaurace a pohoštění či velké univerzálni hřiště at už parkur či pro menši děti,či veliká oddechová plocha,třeba i v podobě kempu a přirodního koupání...Plochy tu je nepočitatelně .Kdyby Město sjednalo anketu věřime,,že by to padlo na úrodnou půdu.Zatím děkuji..

Dobrý den,

děkujeme za Váš názor.

Přejeme hezké a pohodové dny
Kancelář starosty