DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


10.7.2021, 10:33, Petr

Dobrý den, rozmnožuje se parkování osobních vozidel skoro před vchodem jednotlivych domu, přejít z chodníku na chodník už taky nelze,parkovani před kontejnery je už klasika, je to asi na každém řidiči kde a jak zaparkuje, ale pro ty nechapajici by tady měla být Městská policie, všem řidičům Smo pevne nervy!

Dobrý den,

městská policie řeší dopravní přestupky uvedeného typu z úřední povinnosti v rámci hlídkové činnosti. Jinak je zapotřebí podávat ke konkrétním případům telefonicky či osobně oznámení.

S pozdravem
Městská policie Orlová5.7.2021, 14:51, Jarmila Tlolková

Dobrý den! Mám dotaz proč musím pokaždé žádat o zesečení trávy mezi garážemi a rodinným domem č.654 Na Stuchlíkovci Orlová Lutyně. Proč se tak neděje automaticky? Pozemek patří městu a letos tráva doposud nebyla posekána ani jednou.je již 1m vysoká. Jarka

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, bude sjednána náprava v nejkratším možném termínu.

OSMHS1.7.2021, 17:17, Zuzana Navrátilová

Dobrý den, opravdu zašle Orlová na účet Mikulčice "celých" 20 000,- Kč???? Doufám, že se jedná o překlep v článku o pomoci Mikulčicím. Takovou částku pokud vím zasílali i někteří občané, kteří rozhodně nepatří mezi majetné. Navrátilová

Dobrý den,

Rada města Orlové takto rozhodla. Město ve spolupráci s ČČK zorganizovalo sbírku materiální pomoci, která byla do postižených obcí dopravena a současně poslalo částku ve výši 20 tisíc Kč již zmíněným Mikulčicím.

S pozdravem
kancelář starosty29.6.2021, 19:03, Marie

Hezký den, na odboru rozvoje a investic jsou šokováni chováním "občanů" kvůli jízdě po chodníku, já jsem zase šokována neschopností lidí vedoucích toto město. Tato snaha vyhnat normální, pracující občany z města, to se jen tak někde nevidí. Možná až vedení města bude zvládat zajišťování základní infrastruktury, jako je dostatečná kapacita parkování pro automobily lidí dojíždějících za prací (a ne ubírání těchto míst - aktuálně snížení počtu volně přístupných parkovacích míst u Lidlu) a také dostatečná frekvence odvážení odpadů, aby kontejnery nepřetékaly a odpadky se neválely všude kolem (vážně tady někdo od vás napsal na dotaz paní, zda lze přidat kontejner, že nelze a má chodit o několik ulic vedle? To je vtip, že ano? Co zvýšit frekvenci odvozu?), teprve poté si může dovolit dávat občany do uvozovek a pohoršovat se. Leda, že by bylo záměrem vedení města zůstávat v tabulce kvality života na posledním místě. V tom případě skvělá práce!

Dobrý den,

další nádobu na komunální odpad o objemu 1100 litrů není kam umístit, překážela by v chodníku. Místo je zde pouze na dvě nádoby. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy29.6.2021, 14:03, Daniel Kučera

Dobry den.Prosim Vás,nešlo by udělat nějaké opatřeni,a to Nádražní ulice.Nebezpečné otáčení řidičů v soukromém vjezdu za učelem návštevy Orlovanky a ničení časti chodníku co se nedávno opravoval,, stání ve výhledu a znemožnění bezpečného vyjetí od domu..Orlovanka prosim pěkně potřebuje pro své zákazníky parkovaci plochu (pokračování mezi lípama)..Je to čim dál frekventovanější a nebezpečnější.......Zamezeni hulvátského ježdění bezohlednou rychlostí po Nádražní ulici.To co se tam děje neni v pořadku..Minimálně 50%mot.vozidel porušuje vyhlášku svou bezohlednou rychlou a nebezpečnou jízdou.(světe div se i děti zde chodí)..Je to malá nefrektovanější ulice města, tisíce vozidel denně,navíc nejvíce oporhovaná a neudržovaná..Tak at se tam prosím pěkně neprůjezdí ,,když tedy není na ůdržbu a celkovou revitalizaci..Mohli by zde pouze rezidenti co se umí slušně chovat..Nezlobte se,,,děkuji za pochopení

Dobrý den,

město Orlová nezamýšlí vybudování parkovací plochy u objektu „Orlovanky“ Tento objekt je v soukromém vlastnictví, zajištění parkování pro zákazníky by mělo být vždy v režii obchodníka. K parkování lze samozřejmě využít blízké veřejné parkoviště s dostatečnou kapacitou parkovacích míst před budovou Radnice na protější straně komunikace.
Řidiči jsou povinni řídit se dopravními předpisy zejména zákonem č. 361/200 Sb., o provoz na pozemních komunikacích. Nedodržováním těchto předpisů se vystavují možnému postihu za přestupek. Zjišťování přestupkového jednání spadá do pravomoci policejních složek.
Zajišťování údržby a opravy ul. Nádražní jakožto silnice III/47214 náleží pod Správu silnic Moravskoslezského kraje.

S pozdravem
odbor dopravy27.6.2021, 16:23, Jarka

Mám dotaz proč musíme každoročně upozornit SMO ohledně posekání trávy mezi garážemi a rodinným domem Na Stuchlíkovci 654.Pozemek patří městu a letos tráva nebyla posečená ani jednou.Proč se tak neděje automaticky? Tráva už je asi 1m vysoká. Jarka

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, bude sjednána náprava v nejkratším možném termínu.

OSMHS26.6.2021, 23:55, Romana Haramia

Dobrý den, je možnost se přihlásit na guláš fest děkuji

Dobrý den,

Gulášfest organizuje Dům kultury města Orlové. Zkuste se obrátit na tel.č.: 596 512 945 nebo 596 511 661, případně na e-mail: informace@dkorlova.cz

S pozdravem
kancelář starosty25.6.2021, 20:41, Renáta Grossová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na ul. Doubravská je kontejner na papír už cca měsíc plný kdy bude vyvezen ? Začala zahradkářská sezóna jsou tu zahrádkářské osady i domy a plní se rychle nešlo by vyvezt častěji děkuji

Dobrý den,

svoz papíru na ul. Doubravská byl proveden 15.7. v 8 hod ráno. SMO, m.a.s. bylo na častější vývoz nádob upozorněno.

Přeji hezký den.

odbor správy majetku a hospodářské správy25.6.2021, 20:32, Renáta Grossová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ul. Doubravská je hodně frekventovaná cesta a jezdí tu jak šílenci 80 i vice atd... přitom nahoře u hlavní cesty je 40 . Sama mám dvě malé děti a bojim se o ně. Dnes jsem byla málem svědkem dopravní nehody malý kluk jel na odražedle a málem ho smetlo auto na kraji ulice Dobravská a Na Stráni u křižovatky . CHápu že si máme děti hlídat ale opravdu tu jezdí dost rychle jak taxikáři na Doubravu tak i osobní automobily nešlo by s tím něco udělat, aby nejezdili tak rychle . Děkuji

Dobrý den,

ulice Doubravská není zařazená mezi komunikacemi s oprávněním měřit rychlost Městskou policii Orlová. Městská policie na této komunikaci měřit nemůže měřit rychlost.
S pozdravem

Městská policie Orlová25.6.2021, 9:48, Alena Gorgoszová

V posledních dotazech občanů jsem vyčetla z odpovědi, pokud se týká výmolu při vjezdu z ul. K. Dvořáčka k výměníku, že tento bude opraven v průběhu června t.r. Bydlím na této ulici již 15 let a tento výmol, samozřejmě menší, je tady celou dobu. Je skoro konec června, malé díry na ulici byly opraveny a tím to skončilo? Nebo OSMHS neví co odpovídá? nebo budeme čekat až do r.2023,kdy by snad mohla proběhnout realizace, pokud ovšem město získá dotaci, jak odbor rozvoje a investic odpovídá na dotaz jiný? Někde stojí na zámkové dlažbě auta a někde si mohou občané přivodit úraz?

Dobrý den,
po konzultaci s firmou SMO nelze dané místo opravit v rámci výtluků. Oprava daného chodníku z litého asfaltu bude řešena jako havarijní. Tento týden proběhne na místě schůzka se zhotovitelem k upřesnění rozsahu a termínu provedení opravy.
s pozdravem
OSMHS24.6.2021, 21:00, Marek

Dobrý den Bylo by možno vyčistit kontejnery na odpad a i na tříděný odpad v ul.Na Stuchlíkovci . Ten smrad je nechutný. A zároveň provést deratizaci okolí , potuluji se nám tam potkani. Děkuji

Dobrý den,

ano, kontejnery na ulici Na Stuchlíkovci je možné umýt a dezinfikovat. Termín mytí nádob na odpad bude v průběhu měsíce července.
Okolí nádob je deratizováno průběžně, již zde proběhla také deratizace oxidem uhelnatým.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy24.6.2021, 18:23, Věra Pavlíková

BYDLÍM NA ULICI NA VÝSLUNÍ 1275. U VÝMĚNÍKU,KTERÝ JE NAPROTI NAŠEHO A NEJEN NAŠEHO DOMU-JE VEDLE KONTEJNÉRŮ "SKLÁDKA ODPADU-OD PAP.BEDEN,ŽIDLE,SUTI A DALŠÍHO-SVINSTVA ,DOKONCE I POLŠTÁŘ PÉŘOVÝ VYHOZENÝ"-VÍCE NEŽ 2MĚSÍCE. VÍM,ŽE JE TO VIZITA NAŠICH "SPOLUOBČANŮ",KTEŘÍ SE TAKTO ZBAVUJÍ NEPOTŘEBNÝCH VĚCÍ...ALE...POKUD SE PŘECE VYVÁŽÍ ODPAD Z KONTEJNERŮ A I TŘÍDĚNÝ,TAK TO PRACOVNÍCI MUSÍ VIDĚT-PROČ SE NIC NEDĚJE?MÁM OBAVY,ABY SE TAM NEZABYDLELA NĚJAKÁ HAVĚŤ,COŽ SI NIKDO NEUVĚDOMUJE. BUDE SJEDNÁNA NÁPRAVA? DALO BY SE I NĚJAK ŘEŠIT KAMEROVĚ-TÍM PÁDEM ZJISTIT,KDO A CO! DĚKUJI.

Dobrý den,

dle sdělení SMO, m.a.s., která úklid černých skládek od kontejnerových stání provádí, byly svozy černých skládek od kontejnerových stanovišť prováděny v 25.týdnu. Na ul. Na Výsluní bylo svozové vozidlo ve středu 24.6. Veškerý odpad uložený u sběrných nádob byl odvezen.
Z pátečního svozu směsného odpadu na V. etapě, byl hlášen další nepořádek kolem nádob, který byl ale naložen a odvezen při svozu.

Bude upozorněna městská policie, aby se na toto kontejnerové stání zaměřila.

S pozdravem OSMHS23.6.2021, 20:49, marek

Dne 22.6. docházelo k renovaci nástřiků přechodů pro chodce tzv. zebry , kdy firma zablokovala jeden směr kužely a druhým projížděla vozidla v obou směrech . Docházelo k překvapení pro řidiče např. ve směru od Horníka , kde jim v místě přechodu u školy vjížděli do cesty v protisměru vozidla z centra města , které viděli až na poslední chvíli . Timto se táži , zda-li nebylo možno vyznačit tato omezení provozu značkama a sníženou rychlostí v obou směrech. Snad tento amatérizmus nestál nikoho zdraví. Práci čest!

Dobrý den,

obnovu dopravního značení na silnicích III. třídy provádí Správa silnic Moravskoslezského kraje. Vhodnost, způsob a bezpečnost použití dopravních značek a dopravního zařízení je schvalována odborníkem v oblasti dopravního inženýrství, v tomto případě dopravním inspektorátem, v souladu s zásadami pro označování pracovních míst v obcích, které vycházejí ze zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

S pozdravem
odbor dopravy23.6.2021, 20:38, Pavlík Vincent

Dobrý den přeji. Nestihl jsem zaplatit poplatek za psa i za odpady. Jsme s manželkou důchodci, oba po 65 letech věku. Teď, když nedostáváme složenky na jmenované poplatky, prosím o zaslání čísla účtu příp. variabil. symbolu a částek poplatků. Moc děkuji za pochopení.

Dobrý den,
datum splatnosti obou poplatků dle platných OZV byl do 31.05.2021. Platební údaje lze zjistit telefonicky, osobně nebo e-mailem, vždy je však třeba identifikovat poplatníky. Správce poplatku k tomu potřebuje znát jméno, příjmení, datum narození, případně rodné číslo všech platících osob, takto obecně nelze.

S pozdravem
správa místních poplatků a vymáhání pohledávek
právní odbor
Městský úřad Orlová
tel: 596 581 15023.6.2021, 18:14, Golasovská Dana

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z úřadu chodí od nemocnice směrem ke školce K.Dvořačka kolem 22.30 hodiny?? Tma, tma a zase tma. Chodníky v katastrofálním stavu, 2 lampy - z toho jedna nesvítí, druhá je zarostla stromem. Je to o hubu tudy chodit. Strach. Obavy, že si rozbiju kokos. Bežte se tam někdy projít. Ale hlavně, že se čistí cesty.

Dobrý den,

město Orlová sídliště na V. etapě revitalizuje postupně. Každý rok se investuje do jedné části. Přehled naleznete na https://www.lepsi-orlova.cz/cz/pripravujeme/89-regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa.html.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic