DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


2.6.2021, 16:29, Miroslav

Dobrý den Jen skromný dotaz ,kdy bude opraven vymol u vjezdu z ulice Karla Dvořáčka k vyměníku této školy./už v minulostí označen a přesto nebyl opraven/..Děkuji.

Dobrý den,

na místní komunikaci na ulici K. Dvořáčka budou opraveny výtluky v průběhu června letošního roku firmou SMO Orlová. Díky letošnímu nepříznivému počasí máme skluz oproti harmonogramu oprav, takže prosíme o strpení.

S pozdravem
OSMHS1.6.2021, 11:47, Věra Pavlíková

Prosím o sdělení,kdy bude čištění komunikací a hlavně parkoviště naproti Lidlu na ulici Na Výsluní./nově opravené/.Děkuji.

Dobrý den,

strojové čištění parkoviště na ulici Na Výsluní bylo plánováno v týdnu od 14.-20.6.2021. Díky opravám retardéru na ulici Dětmarovické a dopravním omezením s tím spojenými, se čištění parkovišť a komunikací této etapy přesune a provede v měsíci červenci 2021.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy31.5.2021, 16:38, Alena Šeligová

Dobrý den,proč není posekaná tráva ve výběhu pro pejsky na ulici F.M.Tůmy. Tráva je vysoká je dobrá a korát pro množení klíšťat. Děkuji za odpověď Šeligová

Dobrý den,

daná situace vznikla v důsledku nedodržování provozního řádu tím, že neukáznění návštěvníci neuklízejí výkaly svých mazlíčků. Tím pádem je trávník plný výkalů a zahradnická firma odmítá silně zakálený trávník kosit ruční sekačkou. Bohužel, kdyby lidé dodržovali provozní řád, nevznikaly by tyto nepříjemné situace.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy30.5.2021, 7:34, vlasta dziková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli nebudete dům dětí a mládeže opravovat,myslím ,že by si opravu zasloužil.a ještě jeden dotaz,nemohli byste vykácet jehličnany u shelky na okruhu,není tam vidět nic,všechny ostatní jsou krásně vysázené květinami ,je ten ne.děkuji dziková.

Dobrý den,

rekonstrukce DDM začne počátkem prázdnin. Jedná se o kompletní rekonstrukci obálky budovy a střech. Stavba si vyžádá značná omezení provozu domu dětí i pohybu občanů. O této akci budou občané informováni.
S pozdravem

odbor rozvoje a investic28.5.2021, 11:55, Lenka Kolářová

Dobrý den,chtěla bych se vdávat na radnici v Orlové staré náměstí 76,ale nikde nemohu najít žádný kontakt buď telefonický nebo mail,byly by jste laskaví a poslali mi kontakt na můj mail: lkolarova47@gmail.com. Děkuji Lenka Kolářová.

Dobrý den,

pracovnice odboru vnitřních věcí se Vám v nejbližší době ozvou a budete moci s nimi vyřešit všechny své záležitosti.

S přáním všeho dobrého
Kancelář starosty28.5.2021, 11:10, Miroslav

Mám dotaz,kdy bude odstraněn velký vymol při vjezdu z ulice Karla Dvořáčka k vyměníku u teto školy,už to bylo dva krát označeno a nikdy nedošlo k opravě,když zaprší tak je tam plno vody...děkuji s pozdravem.

Dobrý den,
výmol bude opraven v rámci oprav výtluků firmou SMO Orlová v průběhu června 2021.
S pozdravem
OSMHS28.5.2021, 9:49, zdenka

Dobrý den,všude kolem nás se dělají nebo opravují nové chodníky a my máme chodník pouze k zadnímu vchodu!!!K přednímu(denodenně používanému),pokud chceme projít suchou nohou,musíme obejít celý blok,než zajdeme,třeba do blízké večerky anebo tím směrem.Na nový chodník se ptát je asi zbytečné,ale kdyby se odstranila tráva a hlína ze zarostlého,kachlového chodníku,který tam je už léta a není skoro vidět,popřípadě doplnily nějaké kachle,bylo by to supeeer,hlavně po dešti!Jedná se o přístup k domu na Topolové č.p. 701-706.Od předního vchodu 701 začíná zmíněný chodníček a pokračuje v trávě,vedle pískoviště,mezi houpačkami a kolotočem a dále kolmo k hlavnímu chodníku na Stuchlíkovci.Kdyby se vám to podařilo zrealizovat,byli bychom vám moc vděčni,hlavně my starší a maminky s kočárky.A ještě jeden dotaz:Kdo má na starosti čištění odtokových kanálků , od zarostlé trávy kolem chodníků zmíněného domu?p.s.přístup k zmíněnému vchodu je pěkně vidět na letecké mapě.Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Dobrý den,
uvedený chodník bude vyčištěn a zbaven travního porostu v průběhu týdne (7.-11. 6. 2021) pracovníky VPP, včetně odtokových žlabů.
S pozdravem OSMHS28.5.2021, 7:04, Nela Závěšická

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda se koná už vítáni občánků? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

vítání občánků se koná 6.6., 13.6. a 11.7.2021. Bližší informace poskytne p. Ožanová na tel.č.: 596 581 248 nebo 734 873 732

S pozdravem
Kancelář starosty27.5.2021, 7:08, Ivana Svobodová

Dobrý den, na kdy je prosím plánována oprava silnice na ulici Porubská v hraniční části Petřvald/Rychvald/Orlová směrem k bývalé drůbežárně? Stav silnice není dobrý, jsou zde velké výmoly, které se projíždením vozidel stále zvětšují. Děkuji

Dobrý den,

lokální opravy na ulici Porubské vyřešíme v rámci harmonogramu oprav výtluků na letošní rok. Jelikož máme vlivem nepříznivého počasí zpoždění, ulice Porubská přijde na řadu v průběhu června, případně července.

S pozdravem
OSMHS26.5.2021, 16:23, Martin

Dobrý den. Mám dotaz, na předchozí žádná reakce, na opravu silnice ulice Odlehlá, proč se opravuje pouze, ta lepší, část ulice? Pouze ta část kde jsou postavené nové domy a kde je spolumajitelem "pán velkostavitel". Děkuji za odpověď, jistě to nezajímá pouze mně, ale všechny obyvatelé ulice.

Dobrý den,
úvodem pro ujasnění uvádíme několik málo obecných informací o způsobu oprav místních komunikací ve městě Orlová. Harmonogram oprav místních komunikací na jednotlivé roky je ve městě Orlová utvářen dle potřebnosti oprav daných komunikací. Výhradním kritériem pro výběr lokalit je jejich aktuální technický stav. Limitujícím prvkem rozsahu oprav je výše finančních prostředků v rozpočtu města Orlové.

Co se týká opravy části místní komunikace na ulici Odlehlé, v roce 2021 bude opraven úsek od napojení na ulici 17. listopadu po č. p. 1537. O tomto vymezení rozsahu opravy bylo rozhodnuto vzhledem k plánované stavbě prodloužení vodovodního řadu v navazujícím úseku ulice Odlehlé, která proběhla v letošním roce. V současné době zvažujeme zařazení navazujícího úseku místní komunikace na ulici Odlehlé do harmonogramu oprav místních komunikací na následující roky.

S pozdravem
OSMHS25.5.2021, 20:10, Milena

Dobrý den chci se zeptat zda pronajímate nebo prodáváte pozemky v okolí Orlové děkuji M.Š

Dobrý den,

dotazujeme se na na pozemky "v okolí Orlové". Na takto postavený dotaz Vám musíme odpovědět, že město nemá informace o tom, kde jsou volné pozemky v okolí Orlové. Město totiž může disponovat pouze městskými pozemky na území samotného města Orlové.

S pozdravem
Kancelář starosty25.5.2021, 19:05, D.Zehnula

Dobrý den, syn bude mít v polovině června 15let, rezervační systém je již obsazen, nejbližší volný termín 21.7. Můžete mi poradit, jak postupovat?

Dobrý den,

občanský průkaz můžete přijít vyřídit bez nutnosti objednání v úřední dny PO a ST 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00. Pokud přijdete žádat o občanský průkaz před 15tými narozeninami, bude mít syn občanský průkaz s platností 5 let za poplatek 50,-Kč. Žádá zákonný zástupce, je nutno vzít s sebou občanský průkaz zákonného zástupce a originál rodného listu syna.

Pokud přijdete žádat o občanský průkaz až v době, kdy syn bude mít 15 let, občanský průkaz je platný 10 let a je zdarma. Jestliže má syn platný cestovní pas, může si přijít požádat sám s rodným listem a cestovním pasem. Jestliže cestovní pas syn nemá, opět musí přijít se zákonným zástupcem.

S pozdravem

Odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad24.5.2021, 20:58, Pavla Hasalíková

Dobrý den,jak vyřídit duplicitní úmrtní list? Prarodiče byli z Orlové a zemřeli před dvaceti lety.

Dobrý den,

s žádostí o úmrtní list je potřeba se obrátit na matriku v místě úmrtí. Protože okruh osob, kterým se matriční doklady mohou vydávat, je zákonem omezen, je potřeba prokázat příbuzenský vztah k osobě, jíž se matriční událost týká (rodnými listy, oddacími listy). Správní poplatek za vydání dokladu činí 100 Kč. V případě dalších dotazů zkontaktujte naši matriku (tel. č. 596 581 220, 596 581 238).

S pozdravem
odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad24.5.2021, 17:35, Daniel Kučera

Dobry den.Píšu znovu.Mé dotazy nejsou zodpovězené..Čtu zde o koupališti jsou to opodstatněné připomínky..Na jednání před rokem a 3/4 s panem starostou bylo sděleno, že koupaliště v krátkém čase bude mít zpracováno projekt a poté začne výstavba.Výstavba optimalizovaná a to nerezová vana včetně terennich úprav..Letos už měla probíhat stavba.Tak samo bylo sděleno na opravy chodníků ulice Nádražní(havarijní stav),před tím však měl být položen datový kabel.Pak chodník podél silnice 59 napojení na Petřvald(havarijní stav).Jak je vůbec možné tohle opomíjet taková léta letoucí.Všude v okolí se čerpají dotace, všude to jde..Prosím vás mohli byste odpovědět transparentně proč jediná Orlová má opět problém,když okolní obce budují?Můžete tyto skutečnosti jasně a zřetelně vyvěsit nebo zřidit stránku,kde bude pro všechny občany zřejmé,proč to nelze,co se pro to udělalo ,aby to nešlo,nebo-li šlo.To je stále dokola a 30ti tisicové město které nemá nádraži,má zoptimalizovanou nemocnici, bez koupaliště,zdevastované okrajové části bez cyklostezek se prsí orlem jak pokoří Říčany .Jsou to prázdná motivačni hesla prosim...Mohli byste nám všem sdělit a to transparentně proč to nelze??Velice rádi si občane vyslechnou kdo za tím vším stoji,když to jinde funguje(nedávno jsem byl v Čechách a věřte..Jde to)..Děkuji a prosim nezlobte se ,,neni se čemu divit..

Dobrý den,

bohužel finanční potřeby města přesahují jeho finanční možnosti. Uplynulý rok s covidem poznamenal nejen přípravu a realizaci staveb, ale především se odráží ve snížených příjmech města a rostoucích cenách stavebních prací. V žádném případě pan starosta neslíbil realizaci koupaliště v letošním roce. Pouze konstatoval, že pokud se podaří zajistit financování a vše půjde dobře, mohl by být do konce roku vybrán zhotovitel stavby. Ano na jaře měla být kompletní dokumentace se stavebním povolením. Bohužel teprve v těchto dnech bude na rekonstrukci koupaliště vydáno stavební povolení a další dva měsíce potrvá projekční kanceláři dokončit projektovou dokumentaci pro realizaci stavby. V současné době neexistuje dotační titul na vybudování koupaliště a město Orlová nemá dostatek vlastních finančních prostředků. Chodníky jsou ve městě opravovány postupně dle plánu oprav a přidělených finančních prostředků. Ulice Nádražní je v plánu zahrnuta. Na kompletní rekonstrukce (nikoli opravy) chodníků, pokud je to možné, Město Orlová podává žádosti o dotace. O poskytnutí dotace na chodník na ulici Ostravská dosud poskytovatel nerozhodl. Na poskytnutí dotace není právní nárok, přesto je město Orlová úspěšným žadatelem jak evropských, tak státních dotací. Díky dotacím v letošním roce bude zateplen dům dětí, budou vybaveny zahrady v mateřských školkách, budou ve školách pořízeny nové učebny, bude vysázena zeleň, bude eliminováno jmelí, budou postaveny cykloboxy, bude revitalizována V. etapa atd. atd. Město Orlová žádá o dotace v maximální míře. Stejně jako vy v Čechách, tak i návštěvníci Orlové vidí proměnu města.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic24.5.2021, 10:01, Lumír Lata

Dobrý den.Chci se zeptat zdali Město neuvažuje o vybudování semaforu s kontrolou průjezdu rychlosti a ruční ovládáním pro chodce? Na přechodě pro chodce na ulici 17.Listopadu v místě křížení s ulicí Dětmarovická. Přechod pro chodce je v tomto místě nebezpečný a nepřehledný z důvodu zaparkovaných vozidel podél hlavní silnice 17 Listopadu. Vozidla vyjíždějící z města směr traktorka již mají značnou rychlost a nedávají chodcům prakticky možnost bezpečně přejít a to samé platí v opačném směru kdy rozjetá vozidla dojíždějí do města také značnou rychlostí. Děkuji za odpověď s pozdravem Lumír Lata

Dobrý den,

zavedení světelného signalizačního zařízení (SSZ) na přechodech pro chodce se řídí příslušnými technickými normami a technickými podmínkami. V zásadě mají být řízené přechody pro chodce přes dva a více stejnosměrných jízdních pruhů, stejně tak intenzity dopravy v průměru osm dopravně nejvíce zatížených hodin dne mají přesahovat mezní hodnotu intenzity dopravy, při které mohou chodci za běžných podmínek podle pravidel provozu na pozemních komunikacích bezpečně přejít, tj. 1100 voz/hod. Žádnou z těchto podmínek tento přechod nesplňuje. Proto se o SSZ neuvažuje.

Přechod je řádně označen a nasvětlen. Obecná úprava pravidel silničního provozu zakazuje zastavit a stát na přechodu pro chodce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před ním. Tento zákaz je v místě, nad rámec obecné úpravy, zdůrazněn vodorovným dopravním značením V13, jímž je vyznačena plocha, do které je zakázáno vjíždět.

Porušování pravidel silničního provozu řidiči motorových vozidel je oprávněna řešit PČR, MP.

S pozdravem
Odbor dopravy