DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


5.11.2020, 20:22, Romana L.

Dobrý den, chtěla bych poukázat na častý jev v místě křížení ulic ul. Údolní a ul. Zátiší. Jedná se o vyhozený odpad vedle nádob určených pro tříděný odpad. Místo vypadá opravu nevzhledně. Všichni vlastníci rodinných domů v okolí mají možnost si o nádoby na tříděný odpad požádat a troufám si říci, že tak většina učinila. Proto dedukuji, že odpadky tam vyhazují Ti, kteří pouze projíždějí. Navrhuji přesunout nádoby pro tříděný odpad do prostoru ke garážím, kde je dokonce umístěna kamera. Za zvážení děkuji

Dobrý den,
kontejnerové stání, které uvádíte, bude po dohodě s SMO, m.a.s. zrušeno. Důvodem je neustálé tvoření černých skládek okolo nádob.
odbor správy majetku a hospodářské správy5.11.2020, 20:13, I.Juchelková

Dbrý den,četla jsem hodnocení našeho města a pěkně mě to vytočilo,podle jakých kryterijí se hodnotí ,přece to neodpovídá pravdě,je tu pár věcí které nejsou super ,ale kdybych měla vypsat všechny plusy tak to budou celé noviny a děkuji panu starostovi ,že to jen tak nenechá,myslím si ,že se mnou bude dostOrlováku souhlasit a my starší mužeme srovnávat ,přeji všem hezký život v Orlové a pevné zdraví všem.Ilona

Dobrý den,
moc děkujeme za Váš postoj. Kompletní rozbor všech kritérií tohoto hodnocení najdete na: https://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/37428-index-kvality-ivota-neni-objektivni.html. Bohužel, hodnocení srovnávalo nesrovnatelné.
Naprosto s Vámi souhlasím, Orlová je pěkné město, ale je tady i spousta problémů, které se musí vyřešit. Držme si palce!
S pozdravem
Nataša Cibulková5.11.2020, 17:46, Jan

Dobrý den,máte někdy v dohlednu udělat chodník na ulici zátiší,mám na mysli na rovince pod kopcem kde je autobusová zastávka a děti chodí na autobus po silnici kde řídící nedodržují 50 km

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Předali jsme ho k vyjádření odboru správy majetku a hospodářské správy. Po obdržení jejich stanovisko ihned zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková5.11.2020, 14:50, Miloslav

Mám dotaz. Z jakého důvodu se již týden nepracuje na opravě parkoviště na ulici Osvobození (u Moravy) Děkuji

Dobrý den, byly vyřešeny technické problémy, kolize se stromy a práce byly obnoveny.
odbor rozvoje a investic5.11.2020, 12:57, Emilie Krainová

Některé vaše odpovědi na různé dotazy mě fakt pobavily. Protože čtu zprávy z různých měst, tak by mě zajímalo, zda Orlová uvažuje o zřizení tzv. kolumbária na městském hřbitově. Kolumbária měla vzniknout na dvou hřbitovech v Bohumíně v srpnu t.r., ale z technických důvodů dojde k uskutečnění až zjara příštího roku. A co Orlová, ví vůbec co to je?

Dobrý den,
město Orlová zřízení kolumbária na městském hřbitově zatím neplánuje.
S pozdravem OSMHS5.11.2020, 11:27, Dana Urbaníková

Dobrý den.. Nově jsem se nastěhovala do města a měla bych zájem o vyhrazené placené parkovací místo na SPZ, tak jak jsem to měla v dřívějším bydlišti. Prosím vás o informaci, na koho se mohu obrátit. Děkuji Dana

K dotazu na vyhrazení placeného parkovacího místa uvádíme, že tato místa se v současnosti nevyhrazují.

Mgr. Renáta Podleśná
silniční správní úřad
odbor dopravy
Městský úřad Orlová5.11.2020, 8:31, Miroslava

15.1.2019 jste se vyjádřili jak se správce komunikace=město Orlová postará o řešení vody na komunikaci Dr. M. Tyrše. MUOR S 1341/2019/PO/PAL Dnes je 5.11.2020 a situace je stále stejná, ne-li horší. Takže skutečně čekáme až do vody někdo autem vjede, zabije se a pokud to bude osoba z řad "vážených" občanů, tak se možná bude něco řešit ? Mám dojem, že moje trpělivost je u konce. Pravděpodobně bude jediným řešením podání trestního oznámení na neznámého pachatele/správce komunikace.

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci řešení problému s vtékáním vody na komunikaci na ul. Dr. M. Tyrše Vám sdělujeme, že město Orlová řeší trvalé odvodnění stékající vody společně s projektantem a vlastníky sousedních pozemků (OKD a.s. a Lesy ČR).

Odbor správy majetku města a hospodářské správy4.11.2020, 15:53, Zuzana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy vyměníte staré chodníky na F.S.Tůmy a v okolí školy a školky za NOVÉ. Vždyť je to samá díra a u školky kde chodí děti to je tankodrom. Podotýkám ...VYMĚNIT ZA NOVÉ...NE JE ZALÁTAT.

Dobrý den,
kompletní rekonstrukce chodníků na F.S. Tůmy je součástí projektové dokumentace Regenerace panelového sídliště V. etapa v O/Lutyně, 4. část. Dokumentace se dokončuje a kromě chodníků se zde řeší také úprava parkování, oprava komunikace, zeleň, veřejné osvětlení nebo mobiliář. Rekonstrukce se bude realizovat po částech. Termín realizace závisí na získání dotace a je plánován na 2021-2022.
odbor rozvoje a investic

K Vašemu dotazu ve věci opravy chodníku na ul. F.S. Tůmy a chodníků v okolí školy a školky na ul. K: Dvořáčka vám sdělujeme, že kompletní oprava chodníku na ul. F.S. Tůmy po křižovatku s ul. K. Dvořáčka je v plánu v rámci realiazce 4. části regenerace panelového sídliště na V. etapě. Kompletní oprava chodníku kolem školy a školky na ul. K. Dvořáčka není v nejbližší době v plánu, odbor správy majetku a hospodářské správy provede v roce 2021 pouze lokální opravy poškozených míst.
OSMHS3.11.2020, 18:57, Stanislav Motyka

Dobrý den, Bydlím na ulici Osvobození, zde probíhá.... Rekonstrukce parkoviště, ale tento týden se zde nikdo nepohybuje ..nepracuje...stavba leží opět ladem. Je hrůza někde zaparkovat.

Dobrý den,
práce na stavbě byly přerušeny z důvodu řešení technických problémů, které byly 4.11. dořešeny a stavba bude pokračovat.
odbor rozvoje a investic11.10.2020, 14:43, jarka

Mám dotaz.Proč již nedostáváme na biologický materiál černé pytle? Obsah kontejneru nastačí.zvlášť teď na podzim.Materiál jsem dala do modrého pytle,který mi nechali u kotejneru a nevyvezli.

Dobrý den,

černé pytle na bioodpad se k rodinným domům automaticky nerozváží, můžete je na požádání obdržet na Městském úřadě v Orlové. K nádobě na bioodpad se mohou přistavit max. 2 pytle černé barvy, jiná barva pytlů na bioodpad není akceptována.
Pokud máte o pytle zájem, obraťte se, prosím, na tel.č. 596 581 329, nebo napište na e-mail denisa.nitschova@muor.cz.10.10.2020, 8:22, Dagmar Suchnová

Dobrý den, v kolika letech si můžu podat žádost do pečovatelského domu, třeba čp.961. děkuji

Dobrý den,
v tomto případě věk není kritériem pro přidělení bytu, žadateli však musí být přiznán starobní nebo invalidní důchod.
(OSZ)8.10.2020, 17:49, Monika L.

Dobrý den, proč se zrušila možnost parkování na ul. Dětmarovická (v místě křížení s novým parkovištěm mezi ul. Na Výsluní a 1. Máje)? Vybudováním nového parkoviště jste chtěli přece zvýšit kapacitu parkovacích míst, ale zrušením úseku na Detmarovické jste vlastně parkovací místa o slibovaných 19 míst nesplnili. Prosím o vyjádření. L.

Dobrý den,
podle informací z odboru rozvoje a investic, žádná místa město nezrušilo. Vyznačen byl zákaz parkování v rozhledových vzdálenostech, protože lidé nerespektují zákaz podélného parkování, které je vyznačeno dopravními značkami.8.10.2020, 14:35, Ivan Zaduban

Pěkný den, měl bych dotaz,kdo rozhoduje o ivestičních akcích v našem městě.Z mého pohledu je to čistý diletant, když nevidí co způsobuje svým rozhodnutím,abych se dostal k jádru věci, máme rozkopanou podstatnou část našeho města, řekl bych přímo jeho srdce a někdo si jen tak rozhodne, že se provede rekonstrukce parkovacích míst na ulici Osvobození směr restaurace Morava, už ted je situace s parkovacími místy kritická,místa se jen těžko hledají lidem bydlícím na ulici Osvobození ,dokonce tady parkují lidé s ulice od gymnázia a dalších a když se vratíte ze zaměstnání tak nemáte kde zaparkovat a jezdíte a hledáte místo i hodinu až někdo odjede,myslím si,že je pro nás podsttné náměstí jako úkol číslo jedna a né lidem ztrpčovat život a přidělávat jim vrásky , zvyšovat jejich stres už v tak zlé době když nás trápí covid,byl bych rád kdyby ten co rozhoduje o takových akcích si nejprve zmapoval situaci a pak jednal,rovněž chci podotknout, že dělníci na oprave parkovacích míst se taky moc nepředřou svou rychlostí a prací,bojujeme o každý kousek zeleně v měst , tak proč se ta místa neudělají formou zatravněných parkovacích míst, určitě by ta práce byla rychleji provedena a ještě by to bylo zelené.

Dobrý den, opravou parkoviště určitě nemáme v úmyslu ztrpčovat lidem život. Parkoviště opravu nutně potřebovalo. Se zahájením opravy jsme mimo jiné čekali na dokončení parkoviště před úřadem a na vybudování parkoviště na ulici Rydultowská, aby dopad byl co nejmenší. O investičních akcích v daném roce rozhoduje zastupitelstvo města a o opravách (což je zmíněné parkoviště) rozhodla rada města.
Každým rokem je realizováno nebo připravováno kolem 50 staveb a cca stejný počet oprav. Pokud bychom se všemi stavbami čekali na dokončení náměstí a realizovali je po jedné, byla by realizace na staletí. Vámi zmíněnou stavbu realizuje firma, která má daný smluvní termín realizace do 30.11.2020 a pracovní nasazení jejich zaměstnanců je plně v její kompetenci. Oprava parkoviště řeší výměnu poškozené konstrukční skladby stávajících parkovacích stání. Jako finální povrchy parkoviště budou nové zatravňovací tvárnice, které nahradí ty původní poškozené.
Odbor rozvoje a investic6.10.2020, 13:07, Václav

Dobrý den, dostali jsme do schránek lístek, že se budou značit nádoby na odpady. Měli jsme je dát ven při nejbližším termínu svozu. Stalo se. Už proběhly tři termíny svozu, ale nic na nádobách nového jsme nenašli. Na lístku ještě byla výhružka, že neoznačené nádoby nebudou vyváženy. Táži se, značení je tajné třeba jako značení kol a nebo šlo o zkoušku poslušnosti občanů. Děkuji a přejí hezký den. Václav

Dobrý den,

čipování nádob na odpad ještě není ukončeno, stále probíhá. Pro bližší informace se prosím obraťte na SMO, m.a.s., tel.č. 596 585 542.

odbor správy majetku a hospodářské správy4.10.2020, 9:38, Dagmar

Dobrý den. Mám dotaz ohledně zeleně a vzrůstu trávy na ulici Okružní a jejího okolí. Tráva je vysoká, a neposekaná . Bude se letos ještě sekat, nebo zůstane v takovém stavu celou zimu? Podotýkám, že v ostatních částech Orlové kde se pohybuji např. plocha u Moravy, nebo ulice Kpt. Jaroše, zeleň na Masarykové ulici a dalších je tráva udržovaná. Tento stav na ulici Okružní ztěžuje zejména úklid po psech a snižuje hygienickou stránku hrajících se dědí na dětských hřištích. Děkuji za odpověď Dagmar

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že tráva v této lokalitě bude ještě posekána, momentálně probíhá tvarování keřů a ořezy stromů.
Děkujeme za Váš podnět.

Odbor správy majetku a hospodářské správy