DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


18.7.2021, 7:46, Tonda

Dobrý den Jedná se o rušení nočního klidu v Restauraci Studánka Orlová.Zákazníci posedávají na zahrádce restaurace až do 01.00 hod ráno a jsou velmi hluční.Hodně lidí z okolních baráků chodí do práce,tudíž se musí řádně vyspat a také hodně lidí má malé děti.Dá se s tímto problébem něco udělat? Děkuji

Dobrý den,

restaurační zahrádka může být provozována celoročně. Maximální doba provozu je od 8.00 hod. do 22.00 hod. od pondělí do čtvrtku a v neděli , v pátek a sobotu od 8.00 hod. do 24.00 hod. ; přičemž do této doby se započítává i doba nezbytného úklidu. Viz Nařízení města Orlová č. 2/2017 "Tržní řád". Pokud provozovatel nedodržuje podmínky Tržního řádu, nezbývá, než volat policii.

Městská policie Orlová16.7.2021, 9:13, František Vlček

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kdy se budou opravovat výtluky po zimě na Adamusové a Dětmarovické ulici. Barvou označené místa oprav už skoro nejsou vidět. Děkuji Vlček

Dobrý den,
ul. Dětmarovická byla kompletně opravena, oprava výtluků na ul. Adamusově bude dodatečně provedena v srpnu 2021.
S pozdravem
OSMHS15.7.2021, 7:37, vlasta dziková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli něco neuděláte s rondlem u benzínové pumpy SHEEL,není vidět na druhou stranu ani s auta,autobusu ani když jdete pěšky,nedaly by se zkrátit stromy uvnitř rondlu.děkuji Dziková.

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám sdělujeme, že stav zeleně byl konzultován s DI Karviná. Vegetace na kruhovém objezdu č. 2 je v pořádku a není nutná úprava. Konstrukce okružní křižovatka plní požadavky technických norem.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy14.7.2021, 20:07, Michal Wawrzyczek

Dobrý den,chci se zeptat jestli je povoleno pít alkohol na veřejnosti.A jestli ne tak by bylo vhodné o posílení hlídek v ulici Energetiků (směr DDM a malý Albert,za bývalým K-centrum),kde se vesele sedí na hřišti a popíjí se alkohol a taky bych tipoval i nějaké drogy.Mam malé děti a často tam tudy chodím a je to tam hrůza.

Dobrý den,

velitelem městské policie bylo přijato v tomto směru opatření. Dále byl podán m.j. návrh na odstranění, popř. přemístění těch laviček, kde se osoby scházejí a konzumují alkoholické nápoje.

S pozdravem
Městská policie Orlová13.7.2021, 13:48, Michal Želinský

Dobrý den. je plánovaná odstávka teplé vody ? Pokud ano, rád bych věděl kdy. Děkuji

OD 20. DO 22. ČERVENCE NEPOTEČE TEPLÁ VODA!

Každoroční odstávka teplé vody v Orlové je v letošním roce připravena na termín od 20. do 22. července. V úterý 20. července od půlnoci dojde k odstavení a plné najetí bude zahájeno ve čtvrtek 22. července do 10 hodin.
Důvodem je přerušení dodávky tepelné energie ze zdroje Elektrárny Dětmarovice. Jedná se o plánované opravy zařízení, které nelze provést za provozu.11.7.2021, 13:50, Milena Ščypkova

Dobrý den pronajímá mesto pozemky ?Děkuji MS

Dobrý den,

Váš dotaz takto nelze zodpovědět. Záleží na tom, o které konkrétní pozemky se jedná. Ne všechny pozemky na území města patří městu, stejně tak nelze některé pozemky pronajmout. Pokud máte zájem o nějaký konkrétní pozemek, prosíme o specifikaci.
Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
kancelář starosty10.7.2021, 10:57, Pavlína Paškova

Může pomoci město občanům bydlících vedle restaurace Koulovna a kavárny?Nesnesitelné rušení nočního klidu až do ranních hodin,zvlášť v pátek a sobotu.Situaci zhoršuje stále přístupné venkovní posezení,ktere opilce,křiklouny a nactileté zve k posezení celou noc.Stálé volání ​policie problém neřeší.Ke zhoršení situace došlo právě letos.Pomůžete?

Dobrý den,

městská policie posílí v inkriminovaných dnech počty strážníků pro tento případ.

Městská policie Orlová10.7.2021, 10:33, Petr

Dobrý den, rozmnožuje se parkování osobních vozidel skoro před vchodem jednotlivych domu, přejít z chodníku na chodník už taky nelze,parkovani před kontejnery je už klasika, je to asi na každém řidiči kde a jak zaparkuje, ale pro ty nechapajici by tady měla být Městská policie, všem řidičům Smo pevne nervy!

Dobrý den,

městská policie řeší dopravní přestupky uvedeného typu z úřední povinnosti v rámci hlídkové činnosti. Jinak je zapotřebí podávat ke konkrétním případům telefonicky či osobně oznámení.

S pozdravem
Městská policie Orlová5.7.2021, 14:51, Jarmila Tlolková

Dobrý den! Mám dotaz proč musím pokaždé žádat o zesečení trávy mezi garážemi a rodinným domem č.654 Na Stuchlíkovci Orlová Lutyně. Proč se tak neděje automaticky? Pozemek patří městu a letos tráva doposud nebyla posekána ani jednou.je již 1m vysoká. Jarka

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, bude sjednána náprava v nejkratším možném termínu.

OSMHS1.7.2021, 17:17, Zuzana Navrátilová

Dobrý den, opravdu zašle Orlová na účet Mikulčice "celých" 20 000,- Kč???? Doufám, že se jedná o překlep v článku o pomoci Mikulčicím. Takovou částku pokud vím zasílali i někteří občané, kteří rozhodně nepatří mezi majetné. Navrátilová

Dobrý den,

Rada města Orlové takto rozhodla. Město ve spolupráci s ČČK zorganizovalo sbírku materiální pomoci, která byla do postižených obcí dopravena a současně poslalo částku ve výši 20 tisíc Kč již zmíněným Mikulčicím.

S pozdravem
kancelář starosty29.6.2021, 19:03, Marie

Hezký den, na odboru rozvoje a investic jsou šokováni chováním "občanů" kvůli jízdě po chodníku, já jsem zase šokována neschopností lidí vedoucích toto město. Tato snaha vyhnat normální, pracující občany z města, to se jen tak někde nevidí. Možná až vedení města bude zvládat zajišťování základní infrastruktury, jako je dostatečná kapacita parkování pro automobily lidí dojíždějících za prací (a ne ubírání těchto míst - aktuálně snížení počtu volně přístupných parkovacích míst u Lidlu) a také dostatečná frekvence odvážení odpadů, aby kontejnery nepřetékaly a odpadky se neválely všude kolem (vážně tady někdo od vás napsal na dotaz paní, zda lze přidat kontejner, že nelze a má chodit o několik ulic vedle? To je vtip, že ano? Co zvýšit frekvenci odvozu?), teprve poté si může dovolit dávat občany do uvozovek a pohoršovat se. Leda, že by bylo záměrem vedení města zůstávat v tabulce kvality života na posledním místě. V tom případě skvělá práce!

Dobrý den,

další nádobu na komunální odpad o objemu 1100 litrů není kam umístit, překážela by v chodníku. Místo je zde pouze na dvě nádoby. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy29.6.2021, 14:03, Daniel Kučera

Dobry den.Prosim Vás,nešlo by udělat nějaké opatřeni,a to Nádražní ulice.Nebezpečné otáčení řidičů v soukromém vjezdu za učelem návštevy Orlovanky a ničení časti chodníku co se nedávno opravoval,, stání ve výhledu a znemožnění bezpečného vyjetí od domu..Orlovanka prosim pěkně potřebuje pro své zákazníky parkovaci plochu (pokračování mezi lípama)..Je to čim dál frekventovanější a nebezpečnější.......Zamezeni hulvátského ježdění bezohlednou rychlostí po Nádražní ulici.To co se tam děje neni v pořadku..Minimálně 50%mot.vozidel porušuje vyhlášku svou bezohlednou rychlou a nebezpečnou jízdou.(světe div se i děti zde chodí)..Je to malá nefrektovanější ulice města, tisíce vozidel denně,navíc nejvíce oporhovaná a neudržovaná..Tak at se tam prosím pěkně neprůjezdí ,,když tedy není na ůdržbu a celkovou revitalizaci..Mohli by zde pouze rezidenti co se umí slušně chovat..Nezlobte se,,,děkuji za pochopení

Dobrý den,

město Orlová nezamýšlí vybudování parkovací plochy u objektu „Orlovanky“ Tento objekt je v soukromém vlastnictví, zajištění parkování pro zákazníky by mělo být vždy v režii obchodníka. K parkování lze samozřejmě využít blízké veřejné parkoviště s dostatečnou kapacitou parkovacích míst před budovou Radnice na protější straně komunikace.
Řidiči jsou povinni řídit se dopravními předpisy zejména zákonem č. 361/200 Sb., o provoz na pozemních komunikacích. Nedodržováním těchto předpisů se vystavují možnému postihu za přestupek. Zjišťování přestupkového jednání spadá do pravomoci policejních složek.
Zajišťování údržby a opravy ul. Nádražní jakožto silnice III/47214 náleží pod Správu silnic Moravskoslezského kraje.

S pozdravem
odbor dopravy27.6.2021, 16:23, Jarka

Mám dotaz proč musíme každoročně upozornit SMO ohledně posekání trávy mezi garážemi a rodinným domem Na Stuchlíkovci 654.Pozemek patří městu a letos tráva nebyla posečená ani jednou.Proč se tak neděje automaticky? Tráva už je asi 1m vysoká. Jarka

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, bude sjednána náprava v nejkratším možném termínu.

OSMHS26.6.2021, 23:55, Romana Haramia

Dobrý den, je možnost se přihlásit na guláš fest děkuji

Dobrý den,

Gulášfest organizuje Dům kultury města Orlové. Zkuste se obrátit na tel.č.: 596 512 945 nebo 596 511 661, případně na e-mail: informace@dkorlova.cz

S pozdravem
kancelář starosty25.6.2021, 20:41, Renáta Grossová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na ul. Doubravská je kontejner na papír už cca měsíc plný kdy bude vyvezen ? Začala zahradkářská sezóna jsou tu zahrádkářské osady i domy a plní se rychle nešlo by vyvezt častěji děkuji

Dobrý den,

svoz papíru na ul. Doubravská byl proveden 15.7. v 8 hod ráno. SMO, m.a.s. bylo na častější vývoz nádob upozorněno.

Přeji hezký den.

odbor správy majetku a hospodářské správy