DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


11.8.2021, 12:13, Filip Gavlas

Kdo prosím plánuje časy a místy kdy a kde se provádí údržba zeleně? Nepřijde mi jako ideální nápad provádět strojní sečení v 11:45 čili čase oběda v bezprostřední blízkosti zahrádky restaurace Alfredo plné lidí kteří přijdou na oběd. Přeci jen dvě velké benzínové sekačky + benzínová strunovka + odfukovač listí už udělají docela solidní randál a smrad. Berte to spíše jako podnět k zamyšlení. Díky

Dobrý den,

velice děkujeme za Váš podnět, ke kterému sdělujeme, že kosení trávy se provádí v řádné pracovní době zahradnické firmy, která údržbu zeleně provádí. Nelze tedy pracovníkům zahradnické firmy určovat, v kolik hodin se mají kde vyskytovat, jelikož kosení trávy se provádí dle potřeb jednotlivých etap.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy11.8.2021, 10:10, Marek

Dobrý den. Vracím se ke svému dotazu ze dne 24.6.2021, týkajícího se čištění kontejnerů na odpad ul.Na Stuchlíkovci u věžáků.Vaše odpověď byla do konce července. Kontejnery jsou stále smradlavé a špinavé , měli jste tedy na mysli červenec 2022 ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

k Vašemu podnětu sdělujeme, že 1100 litrové nádoby na komunální odpad byly umyty dne 16.8.2021, nádoby na tříděný odpad budou umyty do konce srpna.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy10.8.2021, 7:36, Jaroslava Matuszková

Dobrý den,kdy bude umožněn přístup na hlavní poštu tělesně postiženým? Myslíte, si že ty dřevěné schody jsou dostačující?

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že Česká pošta odbavuje tělesně postižené, kteří se objednají na tel. čísle 731 134 834 z ulice Osvobození.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem

odbor rozvoje a investic10.8.2021, 7:32, Matuszková Jaroslava

Kdy konečně bude umožněn přístup na hlavní poštu vozíčkářům?

Dobrý den,

bohužel nastaly komplikace na stavbě s dodávkami materiálů. Na práce v podloubí budou už navazovat bourací práce v průchodu (mezi úřadem a Českou spořitelnou). Bezbariérový přístup na poštu tak zůstane ještě několik měsíců uzavřen.

Děkujeme za pochopení.
odbor rozvoje a investic10.8.2021, 5:57, Malgorzata Šlachtová

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se odpady z území města skládkují nebo spalují. Děkuji za odpověď, Šlachtová

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že směsný komunální odpad se z území města Orlové sváží na skládku DEPOS Horní Suchá, a.s.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy9.8.2021, 11:40, Andrej Jancura

Zdravim. Jak mohu online zaplatit poplatek za psa?

Dobrý den,

úhrada poplatku za psa je možná také převodem na příjmový účet města Orlová. K platbě je třeba uvést variabilní symbol. Doporučujeme telefonicky nebo e-mailem kontaktovat pracovníky právního odboru, agenda místních poplatků, kde vám sdělí potřebné platební údaje i aktuální částku.
Kontakt: 596 581 218 nebo 596 581 328.

S pozdravem
právní odbor6.8.2021, 15:47, Tomáš Pukowiec

Dobrý den , Mám dotaz ohledně čističky odpadních vod . Na odpověď na toto téma čekám už asi 4 roky . Jedná se o rodinny dům celkem 9 lidi . Na tyto čističky jsou dotace a my se ptáme jak to probíhá. Protože před 4 lety jsem se dozvěděl že se řeší řešení těchto věcí když třeba jedinci nesplácí hypotéku a o dům přijdou tak poté jsou problémy s čističkou kterou zřídí město .

Vážený tazateli,
svůj dotaz asi budete muset upřesnit. Není z něj jasné, na co se ptáte. Pokud někdo přijde vlivem nesplácení hypotéky o dům, dům zřejmě získá nového vlastníka. Každý vlastník jakékoli nemovitosti je povinen dodržovat veškeré právní předpisy týkající se jeho vlastnictví. Město nezřizuje žádné čistírny na nemovitostech soukromých vlastníků.

Ing. Hana Juřicová
vedoucí OVŽP5.8.2021, 12:59, Veronika Kašpárková

Dobrý den, půjčila jsem si u nás v knihovně knihu Za starou Orlovou, kterou sepsal mimo jiné pan Budil. Na stránkách Orlové jsem se dočetla, že byl pořízen dotisk knihy https://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/37746-pani-marie-budinova-prevzala-za-manela-oceneni.html. Ostatně díky tomu se nejspíše dostala i k nám do knihovny. Ráda bych se zeptala, jestli se neplánuje dotisk i ostatních kniha pana Budila. Jsou dvě a týkají se Horní Lutyně a Poruby. Dle slov naší paní knihovnice jsou dostupné pouze v knihovně v Orlové a jsou pouze dva exempláře - knihovně je tudíž nezapůjčuje mimo svoji budovu. Jelikož má knihovna v soboty zavřeno, není v mých silách ji navštívit. Kdyby vyšel dotisk, počet výtisků by se rozšířil. Hezký den Veronika Kašpárková

Dobrý den,

město zatím neplánuje další dotisky knih pana Budína, ale určitě Vás potěší, že orlovští radní schválili uzavření smlouvy o vytvoření autorského díla a jeho užití s Ing. Lubošem Plucarem. Jedná se o publikaci, která vyjde v roce 2023, a to k 800. výročí založení města Orlové. Křest knihy by se měl uskutečnit na Dnech města Orlové v květnu 2023.

S pozdravem
Kancelář starosty1.8.2021, 15:40, Karel

Dobrý den.Začne město něco dělat s hlukem a bordelem v UBYTOVNĚ DRÁBEK?Neodkazujte na telefonování na MP,ale provádět nějakou prevenci už by někdo mohl.Děkuji.

Dobrý den,

městská police musí mít zákonné důvody k podniknutí konkrétních kroků, tzn., že musí dojít k porušení zákona. Poté koná z úřední povinnosti. Pokud by se ze strany městské policie jednalo o preventivní činnost, spočívala by pravděpodobně pouze v nepřetržitém dohledu na veřejný pořádek v daném místě, což si lze vzhledem k možnostem MěP Orlová těžko představit.

Děkujeme za pochopení.
Městská policie Orlová31.7.2021, 17:10, Miksa

Asi před 14 dny se prohnala Orlovou bouřka a v Orlové-Porubě polámala stromy. Z cest je již uklizeno, ale na Porubské ulici, směrem na Ostravskou, u železničního nadjezdu, u sloupu vysokého napětí leží vyvrácený strom z kořenů. Asi by bylo dobré ho odstranit. Nevím, kdo je vlastník pozemku, aby se o tom dověděl.

Dobrý den,

ve Vámi popisovaném místě nejsou pozemky v majetku města Orlové, ale pozemky soukromých vlastníků. Ihned po průtrži mračen byli tito soukromí vlastníci o situaci uvědoměni.

Děkujeme za pochopení.
odbor správy majetku a hospodářské správy31.7.2021, 1:35, nespokojený občan

Jak je možné, že Město Orlová povolilo oficiální akci dne 30.7.2021 do čtyř hodin ráno 31.7.2021 na Letišti v Orlové s hlasitou hudbou. Kde je náš nárok na noční klid ,kde jsou pravomoci Policie ČR, která má pomáhat a chránit a přesto nemůže sjednat pořádek , protože podle Policie je to oficiálně schválená akce města

Dobrý den,

Zastupitelstvo města Orlová schválilo dne 21.06.2021 Obecně závaznou vyhlášku města Orlová č. 3/2021 o nočním klidu. Předmětem této obecně závazné vyhlášky je stanovení výjimečných případů, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo při nichž nemusí být doba nočního klidu dodržována.

Akce „Helax Open Air“ byla do vyhlášky začleněna na základě požadavku pořadatele akce.
Veřejnost o jejím konání byla informována městským úřadem na úřední desce od 02.07.2021.
O možnosti zkrácení doby konání této akce v příštím roce bude jednáno s pořadatelem.

S pozdravem
odbor městských financí a školství31.7.2021, 0:25, Milan Weiss

Dobrý den, jak je možné, že městská policie nekontroluje parkování na F. S. Tůmy ? nemůžu ani vynést smetí, jelikož vedle nich parkují občané. Jsem také řidič, nicméně bych si to nedovolil stejně jako parkování na místech zakázané, jako jsou žluté čáry.

Dobrý den,

dovolujeme si zpochybnit tvrzení, že městská policie nekontroluje parkování na F.S.Tůmy. Naopak, pro zachování průjezdu složek IZS, je právě 5.etapě a zvláště ul. F.S.Tůmy věnována velká pozornost z hlediska parkování vozidel. Pokud se ovšem stane, že je přece jen páchán přestupek týkající se stacionární dopravy, je zapotřebí věci oznamovat.

Děkujeme za pochopení.
Městská policie Orlová30.7.2021, 8:08, zdenka

Dobrý den,bylo by možné vyčištění dešťové strouhy od nánosů bahna,kamenů,větví a hlavně zarostlé trávy?Jedná se o strouhu, která začíná za cestou(z hruba u vchodu č.703,ul.Topolová)a dále přes louku.směrem k zimnímu stadionu,až k výpusti pod chodníkem(směr sauna)?Při přívalových deštích,se voda hrne i po trávě a nestačí odtéct a výpusť pod chodníkem je celá zanesená !A bylo by možné zajistit průběžnou údržbu,aby to nebylo v takovém stavu,jako je to nyní? A ještě jsem se chtěla zeptat na ty dva mini ,,lesíky,,na téže louce,které jsou zarostlé náletovými křovinami a neudržovanýmy stromy!Máme tu krásnou,odpočinkovou dolinu ,ale tyhle ty ,,pralesíky,,nám to kazí.Nemluvě o hrůzostrašném lese v dolině vedoucím od sauny kolem Pohody k zadnímu plotu hřiště ZŠ!nedalo by se s tím také něco udělat?děkuji za odpověď

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Vše, co je zmíněno v dotaze, bylo prověřeno v terénu a v řadě případů již byla provedena náprava.

S pozdravem
OSMHS29.7.2021, 12:31, Sabina Gamrotová

Dobrý den, reaguji na zodpovězený dotaz ohledně uzavření parkoviště u DDM ze dne 26.7.2021 - píšete, že omezené parkování bude pouze na několika míst podélného stání a to pouze v pracovní dny Po-Pá v době 07:00 - 16:00 hodin. Tak proč je na parkovišti značka, že se týká zákaz stání celého parkoviště a doba omezení není u značky uvedena vůbec? Jak by se tohle řešilo v případě pokuty od MP? Nebo plánujete dodatečně k značce uvést? Děkuji

Dobrý den,

jak již bylo dříve zodpovězeno, přenosné dopravní značky jsou umístěny v souladu s jejich stanovením a vyhláškou č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích. Zákaz zastavení umístěný na chodníku platí pro podélné parkování vozidel za značkou, toto dopravní značení již bylo doplněno o dodatkovou tabulku s uvedením doby, které se zákaz týká tj. PO-PÁ, 7:00 - 16:00 hodin.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor dopravy27.7.2021, 16:35, Petr

Dobrý den, musím navázat na dotaz p. Šťastného ohledně uzavírání parkoviště u Domu dětí a mládeže. Na dodatkové tabulce pod značkou zákazu (na té u DDM) je informace, že se zákaz týká celé plochy parkoviště. Takže některá informace zřejmě není pravdivá - buď ta Vaše odpověď, anebo dodatková tabulka pod značkou... Můžete prosím ověřit a znovu upřesnit ? Děkuji

Dobrý den,

kontrolou na místě bylo zjištěno, že přenosné dopravní značky jsou umístěny v souladu s jejich stanovením a vyhláškou č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích. Zákaz zastavení umístěný na chodníku platí pouze pro podélné parkování vozidel za značkou, zákaz stání s dodatkovou tabulkou "platí pro celou plochu", platí pro plochu za značkou tzn. pro malou část parkoviště u DDM.

S pozdravem
odbor dopravy