Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den, dne 10.5.2015 mi končí platnost řidičského průkazu, kde mám žádat o výměnu. Děkuji za odpověď Vladimír Dóczy Orlová 4

Dóczy Vladimír

Dobrý den, obraťte se na odbor dopravy Městského úřadu v Orlové. Najdete ho na ulici kpt. Jaroše 1345 v Orlové-Lutyni.
Úřední hodiny:
Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)
Polední přestávka: 11:30 - 12:30
Přeji hezký a pohodový den.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, hlásím stížnost na metodiku práce Odboru vnitřních věcí a živnostenského úřadu, konkrétně ve věci žádosti o výměnu OP z důvodu končící platnosti. Dne 2.4.2015 mezi 9-10 hod. jsem byl na Vašem úřadě žádat o "obnovu" cestovního pasu z důvodu jeho expirace a zároveň jsem požadoval "obnovu" OP ze stejného důvodu. Byl jsem ale odmítnut, resp. mě bylo řečeno, že za výměnu OP bych musel zaplatit 500,-, protože údajně nesplňuji stanovenou podmínku, tj. konec platnosti OP max. 1 měsíc ??? Toto jsem samozřejmě odmítnul !!! Kdo takovouto podmínku nastavil ??? Na webu MFCR je pouze toto DOPORUČENÍ : Doporučujeme požádat 30 dnů před skončením platnosti dosavadního občanského průkazu. V mém případě se jedná o končící OP dne 1.6.2015, tzn. že od 2.4.2015 zbývalo POUZE 60 dní do konce platnosti mého stávajícího OP. Pokud beru v úvahu 30 denní lhůtu na vyhotovení nového dokladu, tak nevidím logický důvod, proč jsem byl odmítnut ??? A to ještě ani nezdůrazňuji ten argument, že pokud by občan měl žádat POUZE v max. 30 denní lhůtě platnosti OP, tak jednoduše může dojít k vypršení platnosti původního OP a pak to bude bráno jako přestupek, za který bude pokutován ! Co je to za nesmyslné nařízení? Nejenomže je to zbytečně ztracený čas pro mě jako občana, ale i čas Vašich pracovníků a přináší to jenom další prodlužování komunikace a vyřizování, místo provedení v podstatě jednoho téměř společného úkonu. Prosím o zajištění změny metodiky s ohledem na zdravý lidský rozum. Děkuji, Pavel Kučera, v.r.

Pavel Kučera

Dobrý den,
Vaše stížnost byla předána vedoucí odboru vnitřních věcí Mgr. Silvii Bednářové k vyřízení. O výsledku budete v zákonné lhůtě informován.
S pozdravem Nataša Cibulková
Dobrý den, mám za úkol napsat seminární práci na téma kvalita ovzduší ve městě Orlová, chtěla jsem se zeptat, jestli by bylo možné získat nějaké podklady a popřípadě kde. Děkuji, Vaisarová

Vaisarová

Dobrý den,
doporučuji se obrátit na odbor životního prostředí Městského úřadu v Orlové. Odbor životního prostředí najdete v prostorách radnice na Starém náměstí 76 v Orlové-Městě. Ochranou ovzduší se tam zabývá Ing. Markéta Mokrošová. E-mail: marketa.mokrosova@muor.cz, tel. č.: 596 581 737.
Držím palce!
Nataša Cibulková
Dobrý den, dnes jsem jela v podvečer do Kauflandu a na ulici Okružní u bývalého Trestlesu byla znečištěná cesta od strojů, které zde staví. Promiňte ale neměla by být ta cesta uklizená. Bylo něco kolem 18:30 a na cestě ležely nánosy bahna. Může na to někdo z patřičných odborů dohlídnout, aby byla cesta po ukončení prací na stavbě řádně uklizená a bezpečná.Bydlím na ulici Okružní a tudy jezdím každý den několikrát. A od doby, kdy se zde staví, je tato část ulice značně znečištěná! Nevím zda to nemá ve své kompetenci městská policie. Děkuji Jolana K..

Jolana

Dobrý den, děkuji, Vaši připomínku jsem předala odboru dopravy k vyřízení.
S pozdravem
Nataša Cibulková

Dobrý den, zde je vyjádření odboru dopravy: K připomínce zněčištění ul.Okružní sdělujeme, že dodavatel stavby byl 8.4.2015 upozorněn na svou povinnost stanovenou § 28 odst.(1) zákona č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, a to na bezodkladné odstranění každého jednotlivého znečištění, v opačném případě na možnost postihu. Stav komunikací v okolí předmětné stavby bude ve zvýšené míře kontrolován odborem dopravy a městkou policií.

Dle vyjádření generálního dodavatele stavby mají sepsanou smlouvu se SMO, m.a.s. týkající se čištění komunikací při realizaci stavby, rovněž se snaží zajistit čistotu komunikací i vlastními pracovníky. Čistící vozy SMO m.a.s. vyjíždění několikrát denně a provádějí částečné čištění tak, aby komunikace byla zbavena velkých nečistot. Po ukončení pracovního dne jsou komunikace vyčištěny prostřednictvím kropících vozů.


S pozdravem


Ing. Jan Legerský
silniční správní úřad
Dobrý den, prosím o informaci - o jaké nákupní centrum se jedná v místě bývalého Trestlesu - u autobusového stanoviště ? Za odpověď děkuji. šimčíková Pavla

Pavla Šimčíková

Koncem března začala společnost FASTAV na pozemcích bývalého Trestlesu, v blízkosti autobusového nádraží na ulici Okružní a v těsné blízkosti Kauflandu, s výstavbou nového obchodního centra Fastmall. Jeho součástí by měly být prodejny Deichmann, TAKKO, Drogerie DM, JYSK, Planeo elektro, Sportissimo a Pepco. Stavba by měla být dokončena na podzim letošního roku.
Dobry den. Uz nekolik let ziju v zahranici a kazdy rok musim dokladovat to ze to jsem abych nemusela platit poplatek za odpadky. Vim ze nekteri moji znami nahlasily, ze neziji doma jednou a nemusi nic co rocne dokladovat. Tento rok mi prislo ze musim platit i za moji dceru. Koupily jsme si dum z zahranici a byla bych rada jestli by to nejak slo odhlasit. Dekuji

martina prokopkova

Vážená paní Prokopková,
k Vašemu dotazu ohledně předkládání dokladů k osvobození od poplatku za komunální odpad ve městě Orlová sdělujeme následující:
v případě, že poplatník se dlouhodobě zdržuje v zahraničí, požadujeme předkládání dokladů potvrzujících tuto skutečnost co 2 roky. Prodloužení této lhůty na dobu neurčitou je možné pouze v případě uzavření sňatku s příslušníkem země, ve které poplatník pobývá a doložení oddacího listu. Pro vznik a trvání poplatkové povinnosti je rozhodující trvalý pobyt ve městě Orlová (§ 10b, odst. 1, písm. a) zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů), ukončení této povinnosti je možné pouze se změnou trvalého pobytu.
Ing. Táňa Přívarová, vedoucí oddělení rozpočtu, a vybraných místních poplatků
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na termíny uzevření mateřských škol během letních prázdnin. V MŠ mi bylo sděleno, že to určuje "město" a že oni to ještě neví. Já to, ale potřebuji vědět nyní, protože si musím naplánovat čerpání dovolené u zaměstnavatele.(konkrétně se mi jedná o MŠ Radost) Děkuji a přeji pěkný den. Holeksová L.

Holeksová Lenka

Provoz MŠ v době letních prázdnin v roce 2015

01.07. - 31.07. MŠ K. Dvořáčka 1228, O/L (přednostně pro děti navštěvující MŠ K. Dvořáčka 1228)
01.07. - 17.07. MŠ Čtyřlístek s.r.o., Kpt. Jaroše 762, O/L
01.07. - 17.07. MŠ DUHA s.r.o, Lesní 859, O/L
20.07. - 31.07. MŠ Na Vyhlídce 1143, O/L
20.07. - 07.08. MŠ Radost s.r.o., Ke Studánce 1033, O/L
03.08. - 07.08. ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem,Lutyňská 400, O/L)
10.08. - 31.08. MŠ Okružní 917, O/L
17.08. - 31.08. MŠ Orlík s.r.o., Kosmonautů 1229 O/P
Dobrý den , rád bych se dozvěděl co se staví vedle kauflanud.Děkuji.

Josef

Dobrý den, koncem března začala společnost FASTAV na pozemcích bývalého Trestlesu, v blízkosti autobusového nádraží na ulici Okružní a v těsné blízkosti Kauflandu, s výstavbou nového obchodního centra. Jeho součástí by měly být prodejny Deichmann, TAKKO, Drogerie DM, JYSK, Planeo elektro, Sportissimo a Pepco. Stavba by měla být dokončena na podzim letošního roku.
S pozdravem
Nataša Cibulková
co se stavi u autobusoveho nadraží

Dominik

Dobrý den, koncem března začala společnost FASTAV na pozemcích bývalého Trestlesu, v blízkosti autobusového nádraží na ulici Okružní a v těsné blízkosti Kauflandu, s výstavbou nového obchodního centra. Jeho součástí by měly být prodejny Deichmann, TAKKO, Drogerie DM, JYSK, Planeo elektro, Sportissimo a Pepco. Stavba by měla být dokončena na podzim letošního roku.
S přáním hezkého dne Nataša Cibulková
Dobrý den,zaujíma ma kedy bude odstránená parkovacia značka pre telesne post.p.Kermáška.Paní je už dlouho po smrti a značka je stále neodstránena.Snád platí na každého stejné pravidlá.Dakujem.

Kartáriková Emília

Dobrý den, dodatková tabulka s registrační značkou 8T0 2210 na ulici Okružní u domu čp. 904, kterou měla vyhrazené parkovací místo paní Krmášková, byla odstraněna a parkovací místo zůstane nadále vyhrazeno pro vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením O7.

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30