DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


8.11.2020, 11:41, Václav N

Dobrý den, dostal jsem odpověď na můj dotaz ze 6.10., který se původně " ztratil ". Dotaz zněl na čipování odpadních nádob, které mělo proběhnout koncem září. Nádoby měly byt připravené pro nejbližší odvoz. Do dnes se nestalo. Bylo mi odpovězeno, že čipování není ukončeno. Nádoby jsou už dávno schované. Ptám se: Nenašel by se na SMO někdo trochu schopný, který by dokázal naplánovat třeba tři ulice, do schránky dát lístky provést čipování a potom třeba zase tři ulice atd. Možná vám to přijde složité ale středoškolák by to mohl zvládnout. Čekat na nějaký čip měsíc nebo dva je trochu ujeté. Děkuji a přejí hezký den. Václav N

Dobrý den,
Váš dotaz jsme předali k zodpovězení vedení společnosti SMO, které se na Vás obrátí s požadavkem na upřesnění Vaší adresy a dalších náležitostí, aby mohli celou záležitost prověřit.
Děkuji za vstřícnost a pochopení.

Podle posledních informací Vás p. Piechaczková telefonicky kontaktovala za účelem zjištění konkrétní adresy umístění popelnic. Následně bylo zjištěno, že v daném místě byly všechny nádoby čipy již řádně označeny. Celá záležitost jako neopodstatněná byla tímto vyřešena.
Přejeme hezký a pohodový den.
Nataša Cibulková6.11.2020, 23:31, Stanislav Motyka

Dobrý den, píšete že problém byl vyřešen 4.11.2020 Dnes v pátek 6.11 se kácely pouze stromy a na stavbě nikdo opět nepokračoval. Vám je to jedno máte kde parkovat , ale tady se rozdávají denně pokuty za parkování. Co takhle pokutu za nedodržení termínu rekonstrukce? Nebo zodpovědné osobě? Měli by jste jít vstříc občanům co se zde potýkají denně s problémy kvůli někoho, něčeho . Dle mého názoru a ostatních opět někdo z vedení selhal.

Dobrý den,
velmi nás mrzí Váš názor. V současné době nouzového stavu se všichni snaží udržet stavby v chodu a to není zrovna jednoduché. Firmy i instituce se potýkáji s nedostatkem lidí i materiálu. Řeší se nemocní covidem, karantény, dělení směn i home office. Přesto se musí dodržovat předpisy a legislativní postupy. Volná parkovací místa jsou stále na parkovišti na ulici Rydultowská nebo v hypermarketu Albert. Město dělá maximum a vstřícnost by měla být oboustranná.
ORI6.11.2020, 20:47, I.Juchelková

všude se opravujíchodníky ,ale na chodnik z domu Na Stuchlíkovci se nějak zapomnělo ,codník zvedly kořeny stromu a tím pádem nejde uklidit sníh ani ho nikdo neuklídi od listí a to vše dělá velky problém nám starým lidema o cestě k popelnicím se raději nebudu vyjadřovat ,však se mužete sami přesvětčit přejí hezký den

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, který jsme předali odboru správy majetku a hospodářské správy k vyjádření. Po obdržení jejich stanoviska ihned zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková

Dobrý den,
k Vašemu dotazu ve věci opravy přístupového chodníku bytovému domu Vám sdělujeme, že oprava tohoto chodníku bude i s ohledem na současné klimatické podmínky zařazena do seznamu oprav na rok 2021. Dále Vám sdělujeme, že provádění zimní údržby na tomto chodníku je zařazeno do operačního plánu zimní údržby na zimní období 2020/2021.
odbor správy majetku a hospodářské správy6.11.2020, 11:24, Iva

Dobrý den, včera jsem u Hypernova opět viděla na vyvýšeném záhonu okolo laviček a košů běhat krysy, bude opět deratizace?

Dobrý den,
jelikož prostranství před provozovnou Albert Hypermarket nejsou v majetku města Orlová, ale v majetku společnosti Albert Česká republika, s.r.o., byl vyzván vlastník k zajištění deratizace.

S pozdravem

Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb
odpadové hospodářství
odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová6.11.2020, 7:53, Dagmara

Dobrý den, mám dotazy ohledně vodorovného značení žluté barvy na silnici. 1. Kdo je oprávněn za to, že na takto vyznačených místech stojí zaparkovaná auta ukládat majiteli vozidla pokuty, nasadit tzv. "botičky" nebo vozidlo odtáhnout? Je to Městská policie? 2. Má policie ukládat pokuty za zaparkovaná auta na takto vyznačených místech sama tzv. "z úřední činnosti", tzn. jede kolem a vidí takto zaparkované auto, nebo je to jen na zavolání od občana? 3. Jak se postupuje v případě, že stojí auto zaparkované na místě se žlutým vodorovným značením několik dnů (třeba i týden) a díky tomu není možné např. vyvést popelnice případně se občan, který je na invalidním vozíku se nemůže dostat z domu? Děkuji

Dobrý den,

porušovaní popsaného stání na vodorovném dopravním značení je oprávněná projednávat, jak městská policie, tak i Policie ČR, stejně je to i v případě přikládání technických prostředků zabraňujícího odjezdu vozidla (botičky). Zde ovšem rozhoduje, zda vozidlo tvoří překážku silničního provozu. Pokud vozidlo tvoří překážku silničního provozu, nelze na vozidlo přiložit technický prostředek, ale lze nařídit odtah. Jak městská policie, tak i Policie ČR koná v tomto případě z úřední povinnosti a řešení případu není podmíněno oznámením občana. Pokud vozidlo stojí na vodorovném dopravním značení, lze využít netarifované telefonní linky 158, 156 a věc oznámit telefonicky příslušným orgánům.
Mgr. Milan Páleník5.11.2020, 20:22, Romana L.

Dobrý den, chtěla bych poukázat na častý jev v místě křížení ulic ul. Údolní a ul. Zátiší. Jedná se o vyhozený odpad vedle nádob určených pro tříděný odpad. Místo vypadá opravu nevzhledně. Všichni vlastníci rodinných domů v okolí mají možnost si o nádoby na tříděný odpad požádat a troufám si říci, že tak většina učinila. Proto dedukuji, že odpadky tam vyhazují Ti, kteří pouze projíždějí. Navrhuji přesunout nádoby pro tříděný odpad do prostoru ke garážím, kde je dokonce umístěna kamera. Za zvážení děkuji

Dobrý den,
kontejnerové stání, které uvádíte, bude po dohodě s SMO, m.a.s. zrušeno. Důvodem je neustálé tvoření černých skládek okolo nádob.
odbor správy majetku a hospodářské správy5.11.2020, 20:13, I.Juchelková

Dbrý den,četla jsem hodnocení našeho města a pěkně mě to vytočilo,podle jakých kryterijí se hodnotí ,přece to neodpovídá pravdě,je tu pár věcí které nejsou super ,ale kdybych měla vypsat všechny plusy tak to budou celé noviny a děkuji panu starostovi ,že to jen tak nenechá,myslím si ,že se mnou bude dostOrlováku souhlasit a my starší mužeme srovnávat ,přeji všem hezký život v Orlové a pevné zdraví všem.Ilona

Dobrý den,
moc děkujeme za Váš postoj. Kompletní rozbor všech kritérií tohoto hodnocení najdete na: https://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/37428-index-kvality-ivota-neni-objektivni.html. Bohužel, hodnocení srovnávalo nesrovnatelné.
Naprosto s Vámi souhlasím, Orlová je pěkné město, ale je tady i spousta problémů, které se musí vyřešit. Držme si palce!
S pozdravem
Nataša Cibulková5.11.2020, 17:46, Jan

Dobrý den,máte někdy v dohlednu udělat chodník na ulici zátiší,mám na mysli na rovince pod kopcem kde je autobusová zastávka a děti chodí na autobus po silnici kde řídící nedodržují 50 km

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Předali jsme ho k vyjádření odboru správy majetku a hospodářské správy. Po obdržení jejich stanovisko ihned zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková5.11.2020, 14:50, Miloslav

Mám dotaz. Z jakého důvodu se již týden nepracuje na opravě parkoviště na ulici Osvobození (u Moravy) Děkuji

Dobrý den, byly vyřešeny technické problémy, kolize se stromy a práce byly obnoveny.
odbor rozvoje a investic5.11.2020, 12:57, Emilie Krainová

Některé vaše odpovědi na různé dotazy mě fakt pobavily. Protože čtu zprávy z různých měst, tak by mě zajímalo, zda Orlová uvažuje o zřizení tzv. kolumbária na městském hřbitově. Kolumbária měla vzniknout na dvou hřbitovech v Bohumíně v srpnu t.r., ale z technických důvodů dojde k uskutečnění až zjara příštího roku. A co Orlová, ví vůbec co to je?

Dobrý den,
město Orlová zřízení kolumbária na městském hřbitově zatím neplánuje.
S pozdravem OSMHS5.11.2020, 11:27, Dana Urbaníková

Dobrý den.. Nově jsem se nastěhovala do města a měla bych zájem o vyhrazené placené parkovací místo na SPZ, tak jak jsem to měla v dřívějším bydlišti. Prosím vás o informaci, na koho se mohu obrátit. Děkuji Dana

K dotazu na vyhrazení placeného parkovacího místa uvádíme, že tato místa se v současnosti nevyhrazují.

Mgr. Renáta Podleśná
silniční správní úřad
odbor dopravy
Městský úřad Orlová5.11.2020, 8:31, Miroslava

15.1.2019 jste se vyjádřili jak se správce komunikace=město Orlová postará o řešení vody na komunikaci Dr. M. Tyrše. MUOR S 1341/2019/PO/PAL Dnes je 5.11.2020 a situace je stále stejná, ne-li horší. Takže skutečně čekáme až do vody někdo autem vjede, zabije se a pokud to bude osoba z řad "vážených" občanů, tak se možná bude něco řešit ? Mám dojem, že moje trpělivost je u konce. Pravděpodobně bude jediným řešením podání trestního oznámení na neznámého pachatele/správce komunikace.

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci řešení problému s vtékáním vody na komunikaci na ul. Dr. M. Tyrše Vám sdělujeme, že město Orlová řeší trvalé odvodnění stékající vody společně s projektantem a vlastníky sousedních pozemků (OKD a.s. a Lesy ČR).

Odbor správy majetku města a hospodářské správy4.11.2020, 15:53, Zuzana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy vyměníte staré chodníky na F.S.Tůmy a v okolí školy a školky za NOVÉ. Vždyť je to samá díra a u školky kde chodí děti to je tankodrom. Podotýkám ...VYMĚNIT ZA NOVÉ...NE JE ZALÁTAT.

Dobrý den,
kompletní rekonstrukce chodníků na F.S. Tůmy je součástí projektové dokumentace Regenerace panelového sídliště V. etapa v O/Lutyně, 4. část. Dokumentace se dokončuje a kromě chodníků se zde řeší také úprava parkování, oprava komunikace, zeleň, veřejné osvětlení nebo mobiliář. Rekonstrukce se bude realizovat po částech. Termín realizace závisí na získání dotace a je plánován na 2021-2022.
odbor rozvoje a investic

K Vašemu dotazu ve věci opravy chodníku na ul. F.S. Tůmy a chodníků v okolí školy a školky na ul. K: Dvořáčka vám sdělujeme, že kompletní oprava chodníku na ul. F.S. Tůmy po křižovatku s ul. K. Dvořáčka je v plánu v rámci realiazce 4. části regenerace panelového sídliště na V. etapě. Kompletní oprava chodníku kolem školy a školky na ul. K. Dvořáčka není v nejbližší době v plánu, odbor správy majetku a hospodářské správy provede v roce 2021 pouze lokální opravy poškozených míst.
OSMHS3.11.2020, 18:57, Stanislav Motyka

Dobrý den, Bydlím na ulici Osvobození, zde probíhá.... Rekonstrukce parkoviště, ale tento týden se zde nikdo nepohybuje ..nepracuje...stavba leží opět ladem. Je hrůza někde zaparkovat.

Dobrý den,
práce na stavbě byly přerušeny z důvodu řešení technických problémů, které byly 4.11. dořešeny a stavba bude pokračovat.
odbor rozvoje a investic11.10.2020, 14:43, jarka

Mám dotaz.Proč již nedostáváme na biologický materiál černé pytle? Obsah kontejneru nastačí.zvlášť teď na podzim.Materiál jsem dala do modrého pytle,který mi nechali u kotejneru a nevyvezli.

Dobrý den,

černé pytle na bioodpad se k rodinným domům automaticky nerozváží, můžete je na požádání obdržet na Městském úřadě v Orlové. K nádobě na bioodpad se mohou přistavit max. 2 pytle černé barvy, jiná barva pytlů na bioodpad není akceptována.
Pokud máte o pytle zájem, obraťte se, prosím, na tel.č. 596 581 329, nebo napište na e-mail denisa.nitschova@muor.cz.