DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


7.7.2022, 19:19, koch

Dobrý den chtěl jsem se zeptat kdy se bude opravovat Úlice potoční na dotaz jste loni odpověděli že do konce roku opravíte výmoly a letos povrch ale stále se nic neděje děkuji za odpověď

Dobrý den,

oprava komunikace na ulici Potoční by měla být realizována na podzim letošního roku. Předpokládané náklady jsou 3,5 mil Kč. Nyní probíhá výběr dodavatele.

Děkujeme za pochopení.
odbor rozvoje a investic6.7.2022, 10:59, Špuláková Jana

U Lidlu na Lutyni jsou zaparkovány dva vraky (nepojízdné dle stavu pneumatik), dle místních jsou označeny SPZ, vzhledem k tomu, že tam jsou zřejmě dle zeleně déle jak 3 měsíce na placeném parkovišti, vytváří dluh vůči Lidlu za ušlý zisk. Zajímalo by mě, kdo by měl volal odtah, jestli by bylo třeba ho hradit, případně jaká je šance na získání dluhu nazpět pro danou společnost. Nejsem její zástupce, jenom by mě zajímalo, proč by takovou situaci jinak tolerovali.

Dobrý den,

parkoviště Lidlu je odděleno závorou, jedná se o soukromý pozemek. Zde si určuje pravidla a režim provozování z pozice vlastníka Lidl.

Děkujeme za pochopení.
odbor dopravy4.7.2022, 10:24, Eva

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné aby technické služby odstranili bezdomovecke doupě na ulici na Výsluní u výměníku vedle popelnic,které je tam již několik týdnu. Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, věc bude řešena s městskou policií. Případně bude "bezdomovecké doupě" zrušeno.
S pozdravem

odbor správy majetku a hospodářské správy1.7.2022, 9:25, Martin

Dobrý den , umí ten kdo má odpovědnost za finance v Orlové hospodařit? Nemluvě o tom že Orlová přijde o 60 milionu které jste vložili do Sberbank. Takže koupaliště zde nikdy nebude . Dále město asi nemá stavební dozor?? Jak je možné že okolo Centrumu postavíte chodník a po pár dnech znovu rozebírate dlažbu aby jste do ní vložili vroubkovanou dlažbu pro nevidomé ! To nešlo dělat rovnou ? Za tohle hospodaření by měl někdo z města už zaplatit pokutu. Nemluvě o tom že je ten chodník okem viditelné postaven nakřivo .

Dobrý den,

ne, město nemá stavební dozor, ale technický dozor investora. Ten není nepřetržitý a nemůže suplovat funkci stavbyvedoucího. Pokud stavba pochybí, musí zjednat nápravu na svůj vrub. Samozřejmě město předělávky neplatí, protože cena díla je stanovena jako cena pevná (na základě položkového rozpočtu).
Při kontrole stavby byla opakovaně měřena rovinnost chodníku a v místech, kde nevyhověla, byl chodník opraven. Máte pravdu, v posledních letech se město Orlová potýká s klesající kvalitou prováděných prací většiny firem, a je čím dál těžší sehnat zhotovitele staveb. Tato situace je bohužel pravděpodobně způsobena nedostatkem kapacit stavebních firem a kvalifikovaných zaměstnanců.

Děkujeme za pochopení.
odbor rozvoje a investic29.6.2022, 20:00, Jarmila Káňová

Dobrý den. Jsem velmi ráda za opravu chodníku u Centrumu (snad se dočkám i opravy směrem ke kurtům). Zmizely však lavičky. Ty byly hojně využívané, hlavně ty ve stínu. Budou?

Dobrý den,

prosíme o upřesnění konkrétních laviček, o které se Vám jedná. Díky opravám a novým chodníkům na území města, je odstraněných starých laviček více, stejně tak jako laviček na výměnu po dokončení staveb. Případně se obraťte přímo na paní Pakovou, která má na našem odboru na starosti mobiliář města.

Děkujeme za pochopení.
odbor správy majetku a hospodářské správy27.6.2022, 17:41, Nikol

Dobrý den,jsme z Dětmarovic. Je možné u vás v Orlové udělat 15 leté dceři občanský průkaz a pas?Řidičák jsem také měnila v Orlové.Je ťřeba se objednávat? děkuji Kusová

Dobrý den,

občanský průkaz i pas můžete u nás dceři vyřídit. Objednat se můžete, ale můžete přijít i bez objednání, případně se můžete objednat telefonicky na kterékoli úterý.

Přeji příjemný den.
odbor vnitřních věcí a ŽÚ26.6.2022, 21:23, Daniel Kučera

Dobry den.Mám dotaz ohledně energií,jenž jsou zcela elementárním základem společnosti.Stará Orlová a přilehlé části mají přes 1000obyvatel.Nechápu proč se už v minulosti nedělala plynofikace,když je zde obrovské množství metanu.Je to předpokládám podobná molekula jako zemni plyn,čili využitelná levná ekologická energie,které zde máme dostatek.(T.Č.nejsou efektivní, je to stále motor se spousty součástek,navíc velice drahý,spotřebovávajíci El.ener.vhodný jako doplňkový zdroj).Město by to mělo určitě zvážit,je to zajímavy program,pro energetickou soběstačnost,skloubit energetický mix v jeden levný a ekologický celek.Byli bychom asi ojedinělí v ČR.Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za podnět. Téma využití metanu v historickém centru Orlové je dlouholetou záležitostí a bylo zpracováno již mnoho různých studií. Prozatím se nejednalo o technicky a ekonomicky vhodné řešení. Situace se však mění, technologie se vyvíjí a město bude určitě opět spolupracovat s Moravskoslezským krajem i dalšími institucemi na možném řešení.

Děkujeme za pochopení.
odbor rozvoje a investic25.6.2022, 19:03, I.Juchelková

mám dotaz na Stuchlikovci 738 máme lavičku naproti popelnic a podkany a další harampádi nedá se lavicku posunout o kus dál pod stromy náklady by snad nebyly tak velké a my obyvatelé by jen poděkovali I.J.

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ohledně posunutí lavičky na ulici Na Stuchlíkovci u domu č. 738 sdělujeme, že kontejnerové stání umístěné blízko tohoto domu bude přesunuto na místo, kde se v současné době nachází stánek poblíž autobusové zastávky, který bude odstraněn z důvodu nevyužití. V současné době město jedná s majitelem o odstranění tohoto stánku.

Lavičku proto přesouvat nebudeme. Deratizace hlodavců bude provedena odbornou firmou, ovšem je nutné, aby občané vhazovali odpadky pouze do popelnic, nikoli kolem nich, aby se tak netvořily umělé úkryty pro hlodavce.
Děkujeme za trpělivost.

odbor správy majetku a hospodářské správy25.6.2022, 13:08, Ivo

Dobrý den zajímalo by mě jestli se bude řešit opravovaný úsek pod billou těch 20 metrů kolem hřiště pro psy dolů.Na jedné straně udělala firma patník na druhé označila přechodnou značkou zákaz zastavení to řidiči ale ignorovali městská policie nepokutovala ani jednoho řidiče ža tam zaparkovali auta. Značku už firma odnesla.Tady jde o to že se dvě projíždějící auta neminou a když řidič jede směrem od billy dolů nemůže vidět jesli jede auto směrem nahoru takže se vesměs potkají u psího hřiště řidiči jsou naštvaní protože jeden musí couvat a když je řidič debil neuhne a vy musíte couvat protože když jedete shora tak máte překážku na své straně fakt kdo to vymyslel tomu bych dal nobelovku takže by bylo vhodné tam zakázat podélně parkovat jinak nevím

Dobrý den,

nevíme, na který úsek "pod billou těch 20 metrů kolem hřiště pro psy dolů" se ptáte. Předmět rekonstrukce je graficky znázorněn na https://www.lepsi-orlova.cz/soubory_texty/105_1-a-3_specialni-situacni-vykres-pdf.pdf. V současné době se stále nejedná o finální stav. Stavba stále probíhá a bude dokončena (včetně finálního dopravního značení) nejpozději do konce července. V obytných zónách se může parkovat pouze na místech, která jsou označena jako parkoviště, tudíž není nutné parkování zakazovat.

Děkujeme za pochopení.
odbor rozvoje a investic22.6.2022, 16:11, Suchnová

Dobrý den, V Orlové město čp.911 , majitele neznáme,. se pronajímají byty, střídá se to tu, občas dojede sociálka a kolem domu začíná skládka, tráva ještě letos není posečená.Děkuji S.D.

Dobrý den,

objekt č.p. 911 je zkolaudován jako bytový dům s 4 bytovými jednotkami. Nájemní bydlení je zcela běžným využitím bytového domu. Ve veřejně dostupné databázi katastru nemovitostí lze dohledat, že v současné době objekt vlastní společnost FINELI servis s.r.o., Ostrava a pan Jaroslav Handlíř, Orlová. Podnět k výskytu skládky a k posečení prověříme a v případě potřeby vyzveme majitele k nápravě.

Ing. Hana Juřicová
vedoucí OVŽP19.6.2022, 22:39, David

Dobry den jak muzu zaplatit odpady???

Dobrý den,
platby za poplatky za odpady a psy zasílejte na příjmový účet Města Orlová č: 107216397/0300.

Děkujeme za pochopení.
kancelář starosty19.6.2022, 20:37, Hana Vojkůvková

Dobrý den chtěla bych upozornit na skutečnost většího výskytu krys u popelnic za domy 823-826 ulice Osvobození.Je opravdu nepříjemné chodit s odpadky a potkávat tyto nemilé zvířátka ☹️ Prosím o řešení tohoto problému děkuji Vojkůvková.

Vážená paní,
krysy se na našem území nevyskytují, jde o potkana obecného. K ochraně před tímto škodlivým a epidemiologicky významným hlodavcem podniká Město Orlová v době jeho nadměrného výskytu kroky k jeho početní redukci. Zejména jde o každoroční provádění speciální ochranné deratizace, která je vyhláškou nařízena všem vlastníkům nemovitostí v celé sídlištní části Orlové. Zároveň jsou vlastníci domů a provozoven povinni před vlastní deratizací odstranit hygienické a stavební nedostatky. Je však vhodné, aby ke zvýšení účinnosti deratizace přispěli i jednotliví obyvatelé sídliště. Tím, že budou důsledně dbát na zavřené popelnice, zavírat okna sklepních místností, odmítat krmení toulavých koček, dbát o pořádek kolem domů. Výskyt potkana je totiž vázán nejen na možnost klidného úkrytu, ale i získání dostatku vhodné potravy.
Ing. Hana Juřicová
vedoucí OVŽP


Dobrý den,
velice děkujeme za upozornění. Lokalita bude prověřená a ošetřena pověřenou deratizační firmou.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy17.6.2022, 21:22, Minařík

Dobrý den, bylo by možné konečně opravit pouliční osvětlení před vchodem č. 1006 na Masarykově třídě? Již několik měsíců nesvítí. Díky.

Dobrý den,
určitě jste zaregistroval, že Vámi zmíněné pouliční osvětlení je již opraveno.
Děkujeme za podnět a přejeme pěkné a pohodové dny.
odbor správy majetku a hospodářské správy17.6.2022, 21:21, Minařík

Dobrý den, zajímalo by mě, kdy bude posekána tráva v okolí MŠ Ke Studánce? Tráva, bez přehánění, dosahuje 30 cm. Divím se, že to panu starostovi nevadí, když tady v okolí bydlí. Pokud vím, jsme stále město Orlová, ne Prales Orlová. Mám pomalu problém najít v trávě svého psa a to to není žádná krysa vydávající se za psa. Díky.

Dobrý den,

děkujeme za Vás podnět, ke kterému sdělujeme, že při kontrole k datu zaslání Vašeho podnětu, nebyl zjištěn žádný nedostatek údržby zeleně ve Vámi uvedené lokalitě.

S pozdravem
odbor správy majetku města a hospodářské správy16.6.2022, 17:03, I.Juchelková

mnoho krát jsem urgovala opravu chodníku z našeho věžáku 738 a dnes práce začaly ,ale chci se zeptat neše by udelat menší chodnik přes zatravněny pás aby jsme se nemuseli brodit blátem k popelnicím architekti to na papíře vymysleli ale učel to nesplnil pro staré lidi katastrofa Juchelková

Vážená paní Juchelková,

asi Vás zklameme, ale nový chodník přes travnatou plochu u bytového domu č. ů. 738 město Orlová budovat nebude. V současné době má město problém díky nedostatku finančních prostředků v rozpočtu udržet stávající množství chodníků v provozuschopném stavu... U bytového domu č. p. 738 tak bude v této chvíli opraven stávající chodník v rozsahu od prodejní budky na rohu velkého parkoviště na ul. Na Stuchlíkovci na jedné straně, po severní nároží domu směrem k trafice a zastávce MHD.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy