Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dne 29.9.2015 jsem zaslal tento dotaz : Proč MP nepokutuje zákazy parkování v obytných zonach mimo vyznačená parkoviště a pokutuje řidiče ,kteří pouze přistaví auto v zákazu stání a čekají na nástup svých kolegu. Je to zbytečná buzerace z namyšlenosti některých tzv.policistů, nebo MP nezná význam značky zákaz stání a to je ještě horší. Díky za odpověď. S Vaší odpovědí nejsem spokojen. 1.Proč pokutuje řidiče, kteří pouze přistaví auto v ZÁKAZU STÁNÍ a čekají na nástup svých kolegu? 2.Zná MP zněni značky ZÁKAZ STÁNÍ? 3.Je to zbytečná buzerace? Tři body ,čekám tři odpovědi. Stání znamená uvedení vozidla do klidu na dobu delší, než je doba pro zastavení - doba nezbytně nutná k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodleném naložení nebo složení nákladu.

Emil Lopata

Dobrý den,
Váš dotaz jsem předala městské policii k vyjádření. O výsledku budu informovat. S pozdravem Nataša Cibulková
10.10. jsem zde psal co delala MP vecer a do dneska jste nebyli schopni odpovedet, je videt ze vas obcane nezajimaji.

kotas jan

Dobrý den, Váš dotaz jsem předala městské policii a dosud jsem neobdržela vyjádření, abych ho mohla vyvěsit na webové stránky. Nicméně - na tento dotaz je odpověď celkem zřejmá - ne všechno kamery vidí, ne všude strážníci mohou být. Třeba zrovna zasahovali na druhém konci města. Obávám se, že na takto položený dotaz je těžké odpovědět tak, aby to bylo uspokojivé.
S pozdravem Nataša Cibulková
Dobrý den, chtěl bych pochválit, že město spolu s organizací Zdravé město Orlová připravila anketní lístek o tom, co by se mělo zlepšit. Nevím však, jestli byla tato anketa projednána nebo ještě bude čekat na projednání. S pozdravem Orklová

Oklová

Odpovídá Ing. Michal Kozák z OŠKS:
V současné době je anketa sumarizována. V první polovině měsíce listopadu budou výsledky ankety předloženy komisi Zdravého města a MA21, která bude informovat Radu města Orlové o vzešlých problémech.

Výsledky ankety budou zveřejněny na webových stránkách města Orlové v sekci „Radnice - Zdravé město“ v polovině měsíce listopadu po projednání odpovědné komise.
Dobrý den, chtěla bych pochválit, že se město stará i o estetický vzhled Orlové. Velice se mi líbí vysazená zeleň před knihovnou i ostrůvky uprostřed cest. Je to balada pro oko i duši. Jsou však části města, kde to vypadá pustě a smutně. Konkrétně mám na mysli těsné prostranství před obchodním komplexem Centrum. Budova je opravená, ale chodník před lahůdkami a Tip sportem až po obchod Hruška je v dezolátním stavu. Také jsou tu nevyužité travnaté ostrůvky, nevzhledná zídka. Přivítali bychom tady nějaké lavičky, zasazenou zeleň, nebo keříky a odpadkové koše. Denně tudy projde spousta lidí, hodně seniorů, určitě by tohle místo mohlo vypadat lépe. Je možné s tím něco udělat? Děkuji vřele za odpověď. Klimšová

Klimšová

Dobrý den, Váš dotaz jsem předala odboru správy majetku města a odboru rozvoje a investic. Po obdržení odpovědi zveřejním.
S pozdravem Nataša Cibulková

Odpovídá vedoucí odboru správy majetku města Ing. Milan BILL:
Vážená paní Klimšová,
velice si vážíme Vaši pochvaly a rovněž děkujeme za další podnět ke zlepšení vzhledu města. K Vaši žádosti Vám sdělujeme, že opravu chodníku kolem OC Centrum není možné provést kompletní s ohledem na značné finanční náklady. Město Orlová, odbor správy majetku města v příštím roce provede pouze lokální opravy nejvíce poškozených míst. Z hlediska zeleně již není vhodná doba pro obnovu stávajících porostů, ale celou situaci probereme s p. Vítovou s odboru životního prostředí a budeme se snažit najít nejlepší možné využití tohoto prostoru. Lavičky a odpadkové koše budou v blízkosti OC Centrum ještě instalovány. V letošním roce jsme na základě požadavků občanů lavičky podél chodníků vedoucího od Centrumu směr k bývalému brouzdališti doplňovali.

Vyjádření odboru rozvoje a investic:
ORI v této lokalitě neplánuje žádnou investici.
Dobrý den, chtěla bych oznámit, nevím, zda o tom někdo na městě ví, že ve všech ostrůvcích se zelení před hypermarketem Albert na Masarykově tř., se to hemží potkany. Mají tam svá hnízda a večer si tam zvesela přebíhají z ostrůvku na ostrůvek. Přitom hned u ostrůvku jsou lavičky k posezení, sedí tam všechny generace včetně dětí, zdá se mi to docela nebezpečné. Může s tím prosím město něco udělat? Děkuji za informaci. Klimšová.

Klimšová

Dobrý den, Váš podnět jsem předala odboru správy majetku města. Stanovisko zveřejním na webu.
S pozdravem Nataša Cibulková

Vyjádření odboru správy majetku města:
Potkany u Hypernovy jsme řešili s paní manažerkou Hypernovy, s paní Olšarovou (OŽP) a s firmou Derkill, která provádí pro město deratizace.
Problematické pozemky nejsou ve vlastnictví města. Přislíbila, že provedou nápravu. Dnes nás informovala, že již lokální deratizace nejhorších míst proběhla. Další plošná deratizace a deratizace kanalizace by měla proběhnout v listopadu.
Pozemky ve vlastnictví města v okolí Hypernovy byly kontrolovány před 14 dny a vše je Ok, ale dané lokality zůstávají ve sledování.
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na dříve uvažovanou vlakotramvaj. Je stále reálné, aby vlakotramvaj v Orlové jezdila? Dr. Kuča se o to dříve snažil a nyní je možné získat dotace z EU na dopravu. Je tedy reálné o tyto peníze zažádat a tento projekt uvést v život, nebo je projekt definitivně mrtvý? Děkuji za odpověď.

Filip

Dobrý den, Váš dotaz předáme Dr. Kučovi k vyjádření. Poté odpověď zveřejníme. S pozdravem Nataša Cibulková
Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak se dlouho čeká na byty na doubravanu dekuji za vyřízení Karel Gukert

Karel Gukert

Dobrý den,
požádala jsem o vyjádření odbor správy majetku města. Stanovisko zveřejním na webu.
S pozdravem Nataša Cibulková

Odpovídá Ing. Pavlína Staniczková z odboru správy majetku města:
p. Gukert má na OSMM podanou žádost o byt o velikosti 1+1 od 30. 9. 2015. V současné době OSMM eviduje u této velikosti bytů 80 žádostí a byty přiděluje v souladu s platnými Zásadami pro přidělování bytů a v závislosti na jejich uvolňování. Časovou osu nelze jednoznačně určit.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli plánuje pan starosta také setkání s občany lokality Na Olmovci. Děkuji za odpověď

Ladislav Kugler

Dobrý den,
pan starosta plánuje setkání s občany ze všech lokalit města. Termíny setkání jsou vždy předem zveřejněna na internetových stránkách města a občané dané lokality vždy minimálně deset dnů předem dostanou do schránky svého domu pozvánku. S pozdravem Nataša Cibulková
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli město hodlá nějakým způsobem řešit problémy s parkováním? Nejspíše se jedná o celé město ale můj dotaz se týka konkrétně ul. Ke Studánce. Problémy přetrvávají už nějaký ten rok. Posledního půl roku je to ovšem neúnosné. Parkuje se na chodníku, trávníku a na okrajích parkovacích míst v křižovatce. Člověk může objet parkoviště od studánky až po shellku několikrát ale nezaparkuje. POLICE NA TO ŘEKNE MUSÍTE JEZDIT TAK DLOUHO DOKUD NEZAPARKUJETE. Toto je trošku špatné řešení.

Jakub

Dobrý den,
děkuji za dotaz. Předala jsem ho k vyjádření odboru dopravy. Jeho stanovisko zveřejním. S pozdravem Nataša Cibulková


Odpovídá vedoucí odboru dopravy Ing. Radim KLEIN:
"K první části Vašeho dotazu zda město hodlá nějakým způsobem řešit problémy s parkováním sdělujeme, že město tyto problémy řeší průběžně v rámci svých finančních možností.
Pro názornost v letošním roce byla realizována parkoviště :
- na ul. Kpt. Jaroše 773-776 - celkem 19 stání
- na ul ul. Masarykova čp. 844-848, 849 - 853 - celkem 39 parkovacích stání

V rámci řešení statické dopravy jsou dále k realizaci připravené tyto projekty :
ul. Kpt. Jaroše 767-770, 779-782 - 40 park. stání
ul. Na Stuchlíkovci čp. 693-699 - 38 park. stání
ul. Zátiší čp. 1021-1025 - 12 park. stání
ul. Masarykova (čp. 1005-1015) - 17 park. stání
l. Masarykova (čp. 1016-1020) - 20 park. stání
ul. Ke Studánce čp. 1031-1032 - 10 park. stání

Město má v rámci Regenerace panelového sídliště V.etapa rovněž připraven k realizaci projekt garážového objektu na ul. Dětmarovická s kapacitou 142 míst.

Nyní k ulici Ke Studánce. Ta byla jednou z prvních, kde se parkování řešilo dostavbou parkoviště ve vnitrobloku čp.1037-1046 v roce 2006 ve finančním objemu 4,6 mil.Kč, kdy byla parkovací kapacita navýšena o 71 stání. Bylo rovněž legalizováno stání na chodníku v blízkosti s křižovatkou ul.Zátiší.
Nicméně v oblasti IV. Etapy budou řešeny nejprve ty lokality pro které jsou zpracované projekty a je vydáno stavební povolení."
Dobrý den, nenašel jsem nikde na prezentaci města, na kterém odboru, příp. u jakého úředníka, příp. v jakých dveřích lze zažádat o místo v podzemním parkovišti na 5. etapě. Nachází se v objektu i místo pro parkování motocyklů ? Děkuji Novák.

Novák

Dobrý den, na Váš dotaz by se měl vyjádřit odbor správy majetku města. Dotaz jsem odboru předala a odpověď zveřejním na webu.
S pozdravem Nataša Cibulková

Odpověď odboru správy majetku města:
Žádost o přidělení parkovacího místa v Parkovacím objektu č. 1 na V. etapě v Orlové-Lutyni můžete podat na odboru správy majetku města, u p. Trzaskalikové, v kanceláři č. 41b), v hlavní budově městského úřadu na ul. Osvobození.
Žádost je možné také podat na email: regina.trzaskalikova@muor.cz.
Parkovací místo v Parkovacím objektu č. 1 může být, dle platných zásad, pronajato po uzavření nájemní smlouvy občanu s trvalým pobytem na V. etapě v Orlové-Lutyni, který je vlastníkem nebo provozovatelem zapsaným v technickém průkazu osobního motorového vozidla. Parkovací místo může být rovněž využíváno osobami trvale bydlícími ve společné domácnosti s nájemcem a vlastnícími motorová vozidla nahlášena na městském úřadu ke střídavému parkování na pronajatém parkovacím místě.

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30