DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


25.1.2021, 5:14, René Širáň

Dobrý den dostali jsme do schránky modré igelitové pytle,zajímalo by nás na jaký odpad jsou určené.Modrá je na papír ,takže papír ?Navíc po naplnění se to dá k popelnici ?Jedná se o rd na ulici Okrajová v Orlové Porubě.Jo a kde najdem termíny svozů bioodpadu.Díky Širáň.

Dobrý den,

ano, modré pytle jsou určeny na papír, žádná jiná vytříděná komodita v této barvě pytlů nebude svezena. Pytle se v den svozu odpadu přistaví k nádobě na komunální odpad, do 6:00 hod. ráno, komodita bude svezena a pytle obsluha svozového vozu vrátí.

Harmonogram svozu odpadu pro rok 2021 je k nalezení na webových stránkách města Orlová, spolu s dalšími informacemi o odpadech:
https://www.mesto-orlova.cz/cz/radnice/odpadove-hospodarstvi/37312-harmonogram-svozu-odpadu-v-roce-2021.html

Odbor správy majetku a hospodářské správy25.1.2021, 5:10, Martin

Dobry den chtel sem se zeptat chtel bych koupit stavebni pozemek v orlové lutyni s katastralnim cilem 3217 nebo 3218 a chtel bych zistit jedtly je stavebni a jedtly to neni povodnova oblastabjaky druch stavby bych tam mou postavyt dekuju M.

Dobrý den,

spojí se s Vámi pracovník, který má na starosti územní plánování a dotaz s Vámi vyřeší individuálně.

Kancelář starosty22.1.2021, 16:20, Samuel S.

Dobrý den, mám dotaz když na ulici kpt. Jaroše je značka parkoviště pro osobní vozidla, proč se neřeší parkovaní dodávek, které jsou užitkové vozidla ne osobní vozidla. Vidím zde zaparkováno mnoho dodávek, které svou velikostí zabírají více než jedno parkovací místo, navíc komplikují výjezd osobních vozidel z parkovišť, parkovacího místa a také je je složité objet, protože dost vyčuhují. Nebylo by vhodné tyto užitkové vozidla odsunout na parkoviště pod letním koupalištěm. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v ulici Kpt. Jaroše, která je obytnou zónou, stejně jako v ostatních obytných zónách sídlištní části Orlové-Lutyně, nelze stát s nákladním vozidlem či jízdní soupravou (Nařízení obce 3/2007, kterým se vymezují místní komunikace a jejich úseky v obytné zóně, které nelze užít ke stání nákladního vozidla nebo jízdní soupravy). Parkování dodávek, pochopitelně mimo případů provádění stavebních či jiných prací, je třeba oznámit městské policii. Na parkovišti v ulici Osvobození u koupaliště mohou "dodávky" parkovat již od 06/2020 z důvodu záboru parkoviště pod kinem Vesmír coby zařízení staveniště pro stavbu náměstí.

Odbor dopravy20.1.2021, 10:05, Marek

Dobrý den.Chci se zeptat zda-li město neuvažuje o zvýšení počtu parkovacích míst Na Stuchlíkovci na staré cestě u věžáků nynější příjezd k parkovišti kolem budky "gofry" tzv. šikmým stáním.Diky za odpověď.

Dobrý den,

město Orlová stejně jako jiná města parkování dlouhodobě trápí. Bohužel možnosti rozšiřování parkovacích míst se rapidně snižují. Město Orlová si nechalo zpracovat plán, ve kterém jsou vytipována místa, kde by se ještě parkování ve městě mohlo rozšířit. Grafický přehled naleznete na https://www.lepsi-orlova.cz/soubory_texty/42_3-graficke-navrhy-pdf.pdf. Přestože z Vašeho popisu není úplně zřejmé, o kterou komunikaci jde, můžeme obecně konstatovat, že v této lokalitě již nelze rozšířit podélná nebo šikmá stání. Překážkou pro zřízení tohoto typu míst je zpravidla existence sítí nebo nesplnění dopravních předpisů a norem.

Odbor rozvoje a investic20.1.2021, 7:02, Vier Schimke

Dobry den, objednala jsem se online na CD dne 22.2.2021, cas 14.30-15.30, neobdrzela jsem PIN. Jak to resit . S pozdravem Schimke Viera

Dobrý den,

PIN na objednání je 2451.

Odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad19.1.2021, 6:42, Monika O.

Dobrý den, Město Orlová je vlastníkem hřbitova, zajímá mne proč není možné poplatky za hrobní místo platit převodem na účet a pořád je třeba chodit osobně do kanceláře vedle hřbitova a platit pouze v hotovosti. Navíc zde pracovní doba je od 8:00 do 14:00 hodin, což pro zaměstnaného člověka je problém. Může s tímto město něco udělat?

Dobrý den,

v současné době lze poplatky hradit v hotovosti nebo složenkou. Vzhledem k tomu, že po uplynutí doby, na kterou byla smlouva o nájmu hrobového místa uzavřena se musí uzavřít smlouva nová a nájem a úhrada za služby spojené s nájmem hrobového místa jsou splatné předem jednorázově na celou dobu nájmu, hradí většina občanů poplatky v hotovosti při podpisu smlouvy o nájmu hrobového místa. Hřbitovní správa se snaží každému občanovi vyjít vstříc a po individuální domluvě lze potřebné záležitosti vyřídit i mimo pracovní dobu.

Odbor správy majetku města a hospodářské správy18.1.2021, 18:31, Lenka Klajmanová

Dobrý den, zajímalo by mě, proč nejsou od sněhu uklizené chodníky v Orlové - Městě, konkrétně podél hřbitova a dál podél ulice Klášterní. Taky mě zajímá, jestli je v dohlednu oprava (nejen látání) ulice Klášterní, především podél hřbitova. Děkuji za odpovědi Klajmanová

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci odklízení sněhu z chodníků v Orlové-Městě sdělujeme, že město Orlová již vyzvalo společnost SMO k provádění zimní údržby na komunikacích a chodnících dle schváleného operačního plánu zimní údržby. K opravě komunikace na ul. Klášterní v Orlové-Městě Vám sdělujeme, že tuto zařadíme do návrhu seznamu oprav komunikací na rok 2021, její případná oprava bude realizována v závislosti na množství přidělených finančních prostředků. Děkujeme za Vaše podněty.

Odbor správy majetku a hospodářské správy18.1.2021, 15:59, Michal Mokrejš

Dobrý den, můj dotaz směřuje na svoz odpadů. Musím tento poplatek platit jak v místě trvalého bydliště, tak také v místě současného bydliště, kde jsem v nájmu (svoz odpadů je zde započítán). Oba tyto bydliště jsou v Orlové, pouze na jiných místěch. Děkuji za odpověď S pozdravem Mokrejš

Poplatek za za provoz systému, shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů platí fyzická osoba přihlášena v obci. Jelikož jste přihlášen v Orlové, odpad platíte v Orlové za svoji osobu JEN JEDNOU, a to i v případě, že se zdržujete na kontaktní adrese v obci.

Pokud máte poplatek za odpady uvedený v nájemní smlouvě, musíte vědět, pod jakým variabilním symbolem je městu odváděn (tedy na čí jméno). Bylo by vhodné dostavit se i s nájemní smlouvou na městský úřad (2. patro, kancelář 232, Ing. Buchtová, ) a zkontrolovat, kde se poplatek započítaný v nájmu připisuje.

Odbor správy majetku a hospodářské správy17.1.2021, 15:16, Vítězslav Kallus

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zdali by bylo možné zpomalit provoz ma ulici Krátká(retarder, značka ,obytná zóna) apd. Po ulici prochází spousta malých dětí a není tam chodník, nejhorší je to naproti pivnici pětka, tam není šance uhnout. Děkuji za odpověď.

Vážený tazateli,

se svými poznatky a žádostí o zpomalení provozu na ul. Krátká např. umístěním příčného prahu se písemně obraťte buď na správce komunikace, odbor správy majetku a hospodářské správy, anebo na odbor dopravy Městského úřadu Orlová. Dopravní situace a Vaše žádost bude projednána s dopravním inspektorem Policie ČR Dopravního inspektorátu Karviná spolu s návrhem řešení.

Odbor dopravy17.1.2021, 12:18, David Kornas

Dobrý den můžu se zeptat jestli odhrnete sníh v Orlové - Městě třeba tady kolem Ostravské ulice od té doby co napadl 1. sníh tady chodníky ještě nikdo neodhrnul. S pozdravem Kornas

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci odklízení sněhu z chodníků v Orlové-Městě sdělujeme, že město Orlová již vyzvalo společnost SMO k provádění zimní údržby na komunikacích a chodnících dle schváleného operačního plánu zimní údržby.

Odbor správy majetku a hospodářské správy16.1.2021, 10:44, Ondrusz

Dobrý den, mam dotaz kde máte umístěn teploměr podle kterého informujete o teplotě na stránkách města, venku je minus 5 a vy uvádíte plus 4,5. To je asi na vrátnici. S pozdravem Ondrusz

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Uvědomili jsme o tomto nedostatku správce našich webových stránek a zadali jsme požadavek na kontrolu a aktualizaci zdroje dat. Dohlédneme na to, aby zobrazované údaje co nejdříve opět odpovídaly realitě.

Kancelář starosty16.1.2021, 9:42, Sandra

Dobrý den , měla bych zájem o stolní kalendář města Orlové . Kde si mužů zažádat o něho . Děkuji za odpověď

Dobrý den,

několik posledních městských kalendářů máme ještě k dispozici. Kalendář vám vydá paní Jana Mravcová, vedoucí kanceláře starosty. Termín vyzvednutí si prosím domluvte na e-mailu jana.mravcova@muor.cz.

Kancelář starosty15.1.2021, 11:03, Radek

Kamarádka nemůže vybrat peníze rodičovský příspěvek má případnou občanku nemá pás jak to má udelat

Dobrý den,

pokud má občan v držení občanský průkaz, kdy platnost průkazu skončila v době nouzového stavu, doporučujeme obrátit se na Českou poštu s dotazem, zda vydávají finanční hotovost a písemnosti i po předložení neplatného občanského průkazu, případně které další doklady je potřeba předložit. V každém případě je nutné požádat o nový občanský průkaz. Žádost lze podat u kteréhokoliv úřadu s rozšířenou působností a to ve standartní lhůtě 30 dní, ve zkrácené lhůtě 5 pracovních dní (správní poplatek 500 Kč), do 24 hodin (správní poplatek 1 000Kč, vyzvednutí pouze v Praze).

Odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad15.1.2021, 8:51, Alena Gorgoszová

Kdy budou na stránkách města konečně pravidelně zveřejňovány Orlovské noviny? Je vidět, že s novým rokem se nic nezměnilo a pracovník, který to má na starosti, je opravdu tak zatížen prací?

Dobrý den,

Orlovské noviny jsou na webu města Orlové zveřejňovány pravidelně. První číslo Orlovských novin v roce 2021 vyšlo dnes a v průběhu dneška bude také na webových stránkách zveřejněno.

Kancelář starosty13.1.2021, 13:47, Emil Vyhlas

Dobrý den, mám dotaz,budete opravovat chodníky,co jsou mezi panelákama , některé úseky to je katastrofa-třeba třetí etapa...U ILY...Energetiků...Okružní... děkuji za odpověd´

Dobrý den,

k Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že zástupce odboru správy majetku a hospodářské správy provedl kontrolu stavu chodníků na území města Orlová a na základě této kontroly bude město Orlová postupně tyto chodníky opravovat.

Odbor správy majetku a hospodářské správy