DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


26.6.2023, 11:29, Honza

Dobrý den, původní hřiště za domy č. 1206-1209 na F. S. Tůmy je v žalostném stavu. Neplánuje město pokládku nového asfaltu, nebo alespoň odstranění prorostlé trávy? Děkuji.

Dobrý den,
vámi uváděné hřiště za domy č. 1206-1209 je řešeno projektovou dokumentací na regeneraci panelového sídliště V. etapa - část 5. V současné době město čeká, zda budou vypsány dotační programy pro její realizaci.
S pozdravem
OSMHS25.6.2023, 17:04, Iveta

Dobrý den kdepak zmizela cedule zakaz vstupu do kašny.

Dobrý den,
cedulky byly zatím provizorního rázu a do druhého dne byly někým strhnuty. V současné době se řeší trvalé umístění cedulí, které zakazují vstup do kašny, zákaz manipulace s tryskami a zákaz vhazování předmětů do kašny.
S pozdravem
OSMHS25.6.2023, 16:58, Iveta

Dobrý den, proč naší radní měli opět prostory otevřené na úřadě a nebyli mezi námi voliči, příště vás nebudu volit když nechcete být mezi nama.

Dobrý den,
vedení města i radní se zúčastnili Orlovského jarmarku v průvodu, po slavnostním zahájení a proslovu sešlo nejen vedení, ale i všichni radní mezi občany, kde se společně s občany zapojili do diskuse. Je nám líto, že jste se s nimi bohužel nesetkala, budeme se ale těšit určitě na příští akci, kde se jistě potkáte.
S pozdravem
KS25.6.2023, 15:51, Dagmar Ruislova

Orlovský jarmark byl moc pěkný,více takových akcí v ulicích a na namesti

Dobrý den,
děkujeme za pochvalu a jsme velice rádi, že se Vám akce líbila.
S pozdravem
KS25.6.2023, 12:13, Iveta

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda je během promítání filmu v kině O v domě kultury je zapnutá klimatizace.Byla jsem na film o Orlové ale bohužel jsem byla nucena odejít během promítání z důvodů tepla v sále.Děkuji za odpověd.

Dobrý den,
během první projekce byla spuštěna vzduchotechnika po celou dobu filmu, pocitově byla lidem v sále zima, tudíž na druhou projekci se vzduchotechnika spustila pouze na část filmu. Sál byl navíc naplněn přibližně na 45 %, pocitově nám přišla teplota a vzduch v pořádku, tudíž nás mrzí, že Vám dané nastavení nevyhovovalo. Nejideálnější je však ihned kontaktovat obsluhu, situace se mohla vyřešit bezprostředně na místě ke spokojenosti diváka.
S pozdravem
DKMO24.6.2023, 10:27, Petr Cywka

Dobrý den,mohla by jsem prosím vědět,co se to v Orlové,konkrétně v okolí ulice Ke Studánce a v okolí Doubravanu poslední dny děje?Probíhají tady jakesik výkopové práce,kdy od ráno do večera tito "dělníci"neznámé národnosti tak řvou,že to není možné.Pokud jsem v práci a vracím se domů odpoledne,ještě půl bídy.Ale aby mě v sobotu ráno budili svým hlučnym křikem,tak to už je fakt moc.Normalne by jsem za nema zašla,ať tak neřvou,ale asi by mi nerozuměli.To už je město opravdu na tom tak zle, že musí zamestnavat jakesik uprchlíky,nebo co to je? Děkuji.Cywka

Dobrý den,
jedná se o rekonstrukci kabelového vedení společnosti ČEZ Distribuce a.s., kterou zastupuje společnost MSEM, a.s., která provádí výměnu stávajícího, již dříve umístěného vedení vysokého napětí. Dle informací budou stavební práce probíhat od června do konce srpna 2023. Bude se jednat o rekonstrukci na ulicích Ke Studánce, Rydultowská, Masarykova třída a Polní.
S pozdravem
KS23.6.2023, 19:15, Kateřina Pernická

Dobrý den, zajímá mě, kdy se začne opravovat parkoviště na konci ulice Lesní? Jezdím zde pravidelně na návštěvu rodičů a příjezd na parkoviště je v katastrofálním stavu! V září minulého roku jsem si zde poškodila pneumatiku auta o vyvýšenou kanálovou výpusť! Dokonce vám psal dotaz ohledně opravy vjezdu na parkoviště můj otec 13.9.2022, na který jste odpověděli, že jste oprávněnost jeho žádosti ověřili přímo v terénu a výtluky budou v nejbližší době opraveny a poklop kanalizační šachtice vyměněn. Nic takového se však nestalo a výtluky se prohlubují dál ! Zajímá mě, kdy sjednáte nápravu? Děkuji za odpověď a brzké kladné vyřízení této záležitosti. S pozdravem Kateřina Pernická

Dobrý den,
dnes jsme oslovili firmu SMO, ohledně opravy asfaltového nájezdu na parkoviště. Ta opraví parkoviště v rámci oprav výtluků. Během 26.KT bychom měli obdržet nacenění oprav kanalizační šachtice, respektive vadného poklopu, který pak necháme bezodkladně opravit. Omlouváme se za vzniklé problémy.
S pozdravem
OSMHS22.6.2023, 20:39, Petr Szypka

Dobrý den. Nezvažuje město instalaci, alespoň provizorního pítka, na novém náměstí?

Dobrý den,
děkujeme za nápad, prověříme technické možnosti zřízení a provozování takového pítka v centru města.
S pozdravem
ORI22.6.2023, 12:20, David Čudek

Dobrý den, kino vesmír už nějakých těch pár let nefunguje, mým dotazem je tím pádem: Má město v plánu něco s touto budovou dělat? Pamatuji si že jsem někde viděl že byly vypracovány plány na modernizaci budovy, budou tyto plány někdy zrealizovány nebo nějaký jiný nápad co s touto budovou dělat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
město Orlová aktivně hledá způsoby jak tuto budovu, která je strategicky umístěna v centru města, využít. Vše závisí na finančních možnostech města.
S pozdravem
KS19.6.2023, 11:35, Jaroslava Machálková

Dobrý den ,chtěla bych informovat vedení města Orlová, jak nedůstojné je poslední rozloučení s pozůstalým. Zúčastnili jsme se v pátek pohřbu v pohřební síni Klášterní 77,Orlová Město a zůstali jsme v šoku jaký je zde nepořádek, podlaha se nevytírala nevím kdy, špína, zápach, ponuré místo snad ze 70let.Absolutně neudržované venku i vevnitř. Vedení města by se mělo zamyslet a dohlídnout i na zkulturnění tohoto posledního místa rozloučení ,myslím, že si to občané, kteří v Orlové žili zaslouží. Měli byste se poučit z jiných měst jak má vypadat udržovaná obřadní síň v tomto století. Opravdu nedůstojné poslední rozloučení. Je to ostuda pro město a hodně smutné, zejména při zjištění, že si stěžovalo více lidí a zastupitelstvo je k této věci lhostejné.

Dobrý den,
na Váš podnět provedl odbor správy majetku a hospodářské správy namátkovou kontrolu smuteční síně. Vámi popisovaný "všudypřítomný nepořádek a špínu" jsme ve smuteční síni nenašli. Zaměstnanci Hřbitovní správy, s.r.o. byli i přesto upozorněni na provádění důkladného úklidu.
Minulý rok město investovalo do zkulturnění interiérové i exteriérové výzdoby nemalé finanční prostředky a v současné době stále řeší změnu vytápění této budovy.
Pokud máte konkrétní návrh na úpravu smuteční síně, díky kterému již na Vás smuteční síň nebude působit ponuře, můžete nám ho sdělit např. e-mailem na posta@muor.cz. Podotýkáme, že se jedná o místo posledního rozloučení, není tedy vhodné a žádoucí, aby síň byla barevně vyzdobena nebo pestrá. Temné barvy k tomuto místu patří.
S pozdravem
OSMHS19.6.2023, 9:45, Zuzana

UZAVÍRKA ULICE F. S. TŮMY Z DŮVODU REKONSTRUKCE TEPLOVODU Od 1.6.2023 bude na ulici F. S. Tůmy od domu čp. 1243 po dům čp. 1237 v Orlové-Lutyni započata rekonstrukce a modernizace teplovodního potrubí, které je v majetku SMO, městské akciové společnosti Orlová. V rámci rekonstrukce bude od 1.6.2023 do 30.9.2023 na výše uvedené ulici provedena částečná i úplná uzavírka komunikace a parkovacích míst (na konci ulice F. S. Tůmy). Na komunikaci bude včas umístěno dopravní značení...................................................... Mělo se začít 01.06. 2023. Dnes je 19.,06. 2023 a ještě se nezačalo s rekonstrukcí. Doufám, že aspoň datum dokončení se nebude protahovat.

Dobrý den,
zahájení rekonstrukce teplovodu na ulici F.S. Tůmy dle smlouvy o dílo s realizační firmou je od 1. 6. 2023 a ukončení rekonstrukce do 30. 9. 2023.
Realizační firma začala přípravné práce již na začátku června, které nevyžadovaly uzavírku komunikace nebo parkoviště.
Nyní je na ulici F.S. Tůmy provedená částečná uzavírka parkoviště u objektu čp. 1285 a v minulém týdnu bylo dovozeno potrubí, které je uskladněno u tohoto objektu. Výkopové práce budou zahájeny od 21. 6. 2023.
Pokud nenastanou neočekávané komplikace, bude dílo dokončeno v uvedeném termínu.

S pozdravem
SMO18.6.2023, 6:34, Miroslav Kleprlik

Oprava povrchu části ulice Odlehlá byla slibované několik krát ale vždy zůstalo jen u slibů. Jsem si jist, že je nejhorší z celé Orlové. Kdy bude uskutečněna?

Dobrý den,

již proběhlo výběrové řízení na stavební firmu. Oprava místní komunikace na ulici Odlehlá bude realizována formou asfaltového recyklátu nejpozději do konce srpna 2023.

S pozdravem
OSMHS15.6.2023, 10:20, Swidrová

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, protože začíná léto a sucho v naších studních...kdy příjde do rozpočtu také náš projekt, který byl zřejmě smeten ze stolu v minulých létech. Děkuji Swidrová

Dobrý den,
z Vašeho dotazu není zřejmé, o jaký projekt se jedná. Pokud píšete o studních, lze pouze vyvozovat, že by Vám mohlo jít o zřízení vodovodu. V této záležitosti Vám můžeme pouze sdělit, že vlastníkem téměř všech vodovodů ve městě je společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. a město Orlová v současné době neplánuje budování vlastní vodovodní sítě.
S pozdravem
ORI12.6.2023, 7:22, Iveta

Dobrý den, chci se zeptat před chvílí dali značky na ulici Květinová že se tady bude pracovat a tak mě zajímá co se bude tady dít jsou zde zaparkované auta. Iveta

Dobrý den,
na ul. Květinová probíhá v současnosti oprava výtluků, proto bylo rozmístěno přechodné dopravní značení.
S pozdravem
OSMHS11.6.2023, 10:45, Urbánik

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jesli město Orlová neplánuje zakázat sekání trávy v neděli. Všechny okolní města takovou vyhlášku mají, proč ne Orlová? Chtěli bychom aspoň jedem den klidu jak to bývá v civilizovaném státě. Děkuji za odpověď. Urbánik

Dobrý den,
zákaz sekání trávy, resp. i dalších hlučných činností, je v kompetenci Zastupitelstva města vydáním tzv. obecně závazné vyhlášky. Omezení hlučných činností bylo na Radě města i na Zastupitelstvu města projednáváno už vícekrát (červen 2019, srpen 2013), když se nashromáždilo více podobných požadavků. Při projednávání, ale zastupitelé zatím vždy upřednostnili zájem občanů na možnosti kosení bez omezení nad zájmem na omezení hluku.
S pozdravem
OVŽP