DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


2.5.2023, 13:32, Lenka Kolářová

Dobrý den, jsou ještě k dispozici k pronájmu skladovací kóje, které město nabízelo obcanům? Myslím, že vznikly v budovách bývalých výměníků. Na koho se případně obrátit? Děkuji.

Dobrý den,
tyto skladovací kóje nabízí SMO, městská akciová společnost Orlová, nikoli město Orlová. Prosím kontaktujte paní Lenku Erakovič - vedoucí správy budov tel. 596 585 535 nebo 731 650 400.
S pozdravem
KS2.5.2023, 11:56, Martina

Dobrý den, na koho se mám obrátit se žádostí na opravu dětské klouzačky a dětského kolotoče na ulici kpt. Jaroše naproti starého kina. Děkuji za odpověď

Dobrý den,
Vámi zmiňované dětské prvky byly na místě zkontrolovány a z důvodu, že nevyhovují platné ČSN budou odstraněny.
S pozdravem
OSMHS30.4.2023, 19:04, Roman

Dobrý den chci se zeptat proč se neopravi silnice od stadionu směrem k domu kultury.jezdi se tady gracie Orlová každý rok a cesta je děravá pořád.Dekuji

Dobrý den,
na místní komunikaci na ul. Osvobození se opravují každý rok pouze výtluky. Letos již oprava proběhla tak, aby mohl nerušeně proběhnout cyklistický závod Gracia Orlová 2023. Plošná oprava vozovky na celé ulici Osvobození by byla finančně velmi náročná do té míry, že je to mimo možnosti odboru správy majetku a hospodářské správy. V budoucnu budeme iniciovat plošnou opravu na odboru rozvoje a investic.

S pozdravem
OSMHS30.4.2023, 16:18, Dagmar Titzová

Dobrý den, v pátek 28.4.2023 se na hřbitově v Orlové městě usazovalo sousoší na pomník sedmidenní války. Natáčela tam dokonce ČT, ale na stránkách města není o tomto aktu žádná zmínka. Ptám se, proč nejsou o tom občané informováni, stanovilo město termín slavnostního odhalení?

Dobrý den,
informace o slavnostním odhalení sousoší, které doplnilo prázdné místo na Památníku padlým za Těšínsko naleznete na webových stránkách města i na FB.
S pozdravem
KS25.4.2023, 18:15, Petr

Dobrý den u vchodu Ke Studánce 1028 už půl roku vynechává venkovní lampa.

Dobrý den,
dané svítidlo bylo opraveno 05.05.2023. Pakliže byste zaznamenali opakující se problémy, kontaktujte prosím Ing. Tomáše Poláška (tel.: 596 581 330, e-mail: tomas.polasek@muor.cz) z odboru správy majetku a hospodářské správy. Při hlášení závad Vás prosíme o upřesnění označení světelného místa. Ta jsou označována čísly oddělenými čarou na bílém štítku tvaru čtverce na stožárech nebo sloupech distributora elektrické energie, na kterých se daná svítidla nacházejí.
S pozdravem
OSMHS24.4.2023, 12:07, Andy

Zdravim , Bc. Strapačova A. mila , vstřicna dala odpověd na aut. zastavku Orlova -škola , ale tento požadavek ma dat město pro občany Orlov. Projednaji . Pěkny den ...

Dobrý den,
možnost zařazení autobusové zastávky MHD Orlová, Poruba, škola do režimu autobusové zastávky na znamení některé z příměstských linek bude projednána s Krajským úřadem MSK.
S pozdravem
odbor dopravy24.4.2023, 11:56, Alena Bernatíková

Dobrý den. Blíží se termín poplatků za psa. Bydlíme v RD,na Okrajové ul.č.p.509,Orlová-Poruba.Jelikož rozesílání složenek bylo zrušeno,požádala jsem vloni o placení přes SIPO.Běžně bych zaplatila 240kč,ale.SIPO je na manželovo jméno a pejsek na moje a já už letos budu mít 66let,tak bych měla platit pouze 100kč.Je to tak?Pokud je problém přes SIPO,dejte mně,prosím vědět,zaplatím na pokladně.Děkuji za info.Přeji hezký den.Bernatíková

Dobrý den,
před nedávnem jsme na webových stránkách uvedli informaci o splatnosti poplatků za odpad a psy. Pokud potřebujete informace k poplatkům upřesnit, prosím obraťte se na pracovníky místních poplatků, tel. 596 581 kl. 217, 146, 218, 150.
S pozdravem
KS21.4.2023, 14:07, Franta

Dobrý den.Kdy už bude sjednán klid a pořádek na UBYTOVNĚ DRÁBEK? Nikdo se zde preventivně neobjevuje.

Dobrý den,
Městské polici Orlová, nebylo v letošním roce oznámeno žádné protiprávní jednání spojené s touto ubytovnou. V loňském roce, se jednalo o tři případy spojené s přestupkovým jednáním. V případě, že máte podezření na jakékoliv protiprávní jednání, zvolte prosím nejrychlejší způsob oznámením na telefonní linku 156.
S pozdravem
MP20.4.2023, 14:04, Andy

Dobry den , davam dotaz za zname Orlove - Poruby ( z Doubravskych a okolnich domku ) dvě funkčni autobusove zastavky , nevyužite ! , zrušeni MHD. Bylo by možne , aby autobus do Ostravy , Haviřova zastavovali ,, na znameni ,, jak je to do Haviřova ,např.?? Děkujeme za odpověd. pěkne dny.

Dobrý den,
s tímto dotazem se musíte obrátit na Bc. Strapáčovou Andreu tel. 595 622 680 z odboru dopravy Krajského úřadu Moravskoslezského kraje
popř. na ČSAD Karviná a.s. telefon 724 254 756 p. Ryba - vedoucí odboru dopravy.
S pozdravem
KS20.4.2023, 1:36, Martin

Dobrý den Chci upozornit na velký otevřený kanal u rybníku pod letištěm, kde kdysi stála hospůdka Valaška. Otvor do kanalu je dost velký, aby tam zahučel i 100kilový chlap a hluboký asi 2 metry .Píšu to sem, protože sem tam potkal malé děti na procházce se psem Ps.kanal je otevřen už přes 20 let a kdysi tam byla policejní páska zákaz vstupu je to asi 5 metrů za památným stromem. A pokud tam někdo nedej bože spadne...sám nevyleze.Žebřík už uhnil a v kanále je voda kdo ví jak hluboká

Dobrý den,
pozemek, na kterém se otevřená šachtice nachází není v majetku města Orlová, každopádně bude majitel pozemku vyzván, aby šachtici zajistil.
S pozdravem
OSMHS20.4.2023, 1:03, Martin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli má město v plánu obnovit budovu bývalé spořitelny ? Či jestli v posledních 5 letech byl vypracován plán na obnovení funkčnosti této budovy. Děkuji

Dobrý den,
město Orlová nemá v plánu obnovit budovu spořitelny z vlastních prostředků a již dlouhodobě nabízí objekt k prodeji. V posledních době město pozoruje o koupi tohoto objektu zájem. Město Orlová si nechalo před 5 lety zpracovat investiční záměr na přestavbu tohoto objektu na byty a toto využití by preferovalo i u soukromých investorů.
S pozdravem
ORI19.4.2023, 18:33, Patrik

Dobrý den, na ulici Ke Studánce a to konkrétně od úseku, kde se kříží s ulicí Rydultowskou po prodejnu potravin, stojí na ulici zaparkovaná auta, tudíž úsekem projedou jen auta jedním směrem. Úsek je navíc v zatáčce, kdy není vidět při nájezdu do tohoto úseku protijedoucí auto. Musí se často složitě couvat atd. Je možné udělat úsek jednosměrný, případně dát značku zákaz stání? Děkuji za odpověď Patrik

Dobrý den,
předmětný úsek ul. Ke Studánce se nachází v obytné zóně (§ 39 zák. č. 361/2000 Sb.) a může v něm stát ve stávajícím režimu parkoviště s podélným stáním minimálně 30 vozidel. Takto se zde parkuje 13 let. Průjezdný prostor činí 4 metry a tím splňuje podmínku minimální šířky 3,5 m stanovenou Technickými podmínkami 103 - Navrhování obytných a pěších zón. S ohledem na poptávku po parkování se neuvažuje se změnou stávajícího dopravního režimu.
S pozdravem
odbor dopravy18.4.2023, 20:16, Ella

Dobrý den, dne 21.3.2023 jste reagovali na dotaz týkající se průjezdnosti zúžené silnice na sídlišti 5.etapa, přibližně před č.p. 1208. Chtěla bych se zeptat, zda již proběhlo šetření za účasti dopravního inspektora PČR ... Šetření proběhne ( proběhlo ) v podvečerních hodinách, kdy jsou parkovací místa plná; nebo dopoledne za polovičního provozu ? Děkuji za odpověď a zveřejnění výsledku šetření.

Dobrý den,
šetření za účasti dopravního inspektora PČR, Dopravního inspektorátu Karviná proběhlo 6. 4. 2023 v dopoledních hodinách. Provoz v předmětném úseku komunikace byl rušný a v inkriminovaném místě parkovalo více vozidel než kolik je tam vyznačených stání. Závěr šetření je, že bude prodlouženo vodorovné dopravní značení V 12a - Žlutá klikatá čára (zákaz stání) až k samotnému svislému dopravnímu značení IP 11c (parkoviště podélné stání) a dále pak bude umístěno od posledního, tj. třetího vyznačeného podélného stání až ke zpomalovacímu prahu.
S pozdravem
odbor dopravy18.4.2023, 10:45, Pavlína

Dobrý den, bydlím na ulici Lesní, kde se momentálně kácí stromy. Naši sousedé mají plno řečí, že se kácí zdravé stromy, aby měly ty ku..y na úřadě čím topit. Tyto řeči šíří mezi své vrstevníky a ti přitakávají. Tito lidé nejsou bohužel schopni si dohledat informace, které jste již na své stránky o kácení nemocných stromů dávali. Prosím o znovu vysvětlení proč se tyto stromy kácí, děkuji.

Dobrý den,
město Orlová provádí pravidelné prohlídky veřejné zeleně se zaměřením na zdravotní stav dřevin. Při nalezení potencionálně nebezpečných a zdravotně nevyhovujících dřevin je nutno provést jejich odstranění, aby se předešlo škodám na majetku a ohrožení osob na zdraví a životě. Na ulici Lesní se kácely stromy ze zdravotního a bezpečnostního důvodu, hrozilo vyvrácení mohutného stromu přímo na vozovku a poblíž zaparkované automobily.
S pozdravem
OSMHS14.4.2023, 9:31, Filip

Dobrý den, vedle budovy ČS na náměstí 28.října je nevyužitý pozemek. Uvažuje město o prodeji tohoto pozemku investorovi, který by, dle správně nastavených podmínek mohl na náměstí vybudovat bytový dům, kde by v přízemí mohly vzniknout komerčními prostory? Město by mohlo získat finanční prostředky, které by tak mohlo investovat třeba do rekonstrukce koupaliště, opravu budovy bývalé spořitelny atd., a náměstí by se tak dál oživilo

Dobrý den,
děkujeme za velmi podnětný a zajímavý dotaz. Město Orlová mělo zpracovanou projektovou dokumentaci na Polyfunkční dům B u parku v Orlové Lutyni. Jednalo se čtyřpodlažní objekt, který vymezoval prostor náměstí na jihovýchodní straně (vedle spořitelny). Tato stavba byla vyňata z původního záměru rekonstrukce náměstí, kdy město mělo v rámci nového náměstí kromě podzemních garáží vybudovat dva bytové domy. V roce 2019 byl celkový záměr výstavby další budovy zrušen. Město Orlová má v současné době v úmyslu ponechat náměstí odcloněné pouze od hlavní cesty, celý prostor ponechat otevřený a postupně propojit náměstí, kino Vesmír a lesopark. V současné době je nabídka bytů a komerčních prostor ve městě více než dostačující a tento pozemek si město ponechá pro případný další rozvoj centra města.
S pozdravem
ORI