DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


27.8.2023, 11:48, Tomáš

Dobrý den, budou v dohledné době, nějaké licitace bytů? Děkuji

Dobrý den,
další licitace nájmů bytů se připravují na měsíc říjen.
S pozdravem
OSMHS26.8.2023, 12:15, Jiří Gilar

Dobrý den.Bydlím na 5 etapě a vlastním garáž na ul.Rajčula kde parkuji auto už 23 let.Bohužel zjišťujeme s více majiteli garáží,že příjezd k některým garažím po deštích se tak zhoršil,že radši nechávají auta u paneláků a snižují počty parkovacích míst.Dále se zvedla kriminalní činnost v této oblasti i přes to,že městská i státní policie se snaží objíždět tuto lokalitu.Byl bych rád,kdyby město nahlédlo do tohoto problému a prostříhalo některé keře mezi garážema a upravili příjezdové cesty s odvodem vody.Vždyť za těch pár volných parkovacích mist u paneláků to stoji.Děkuji.

Dobrý den,
bohužel příjezd k Vámi zmiňovaným garážím není v majetku města Orlové a tudíž zde nemůžeme provádět ořezy. Váš podnět předáme na odbor výstavby a životního prostředí, který vyzve vlastníka pozemků k ořezu stromů a keřů.
S pozdravem
OSMHS26.8.2023, 12:08, Michal Dymasz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak podat stížnost na souseda. Máme s ním problém, že si poseká trávu jen takovou cestičku, aby mohl projít a u našeho plotu máme 2 metry vysokou trávu a navíc jsou u něj přemnožení potkani a další různí hlodavci. Když jsme to chtěli vyřešit domluvou nepomohlo to. Můžete mi poradit co s tím.

Dobrý den,
kontaktovali jsme vlastníka pozemku, pana Kolpaka, který byl již o daném problému informován nájemníky (se kterými jsme mluvily minulý týden). Sdělil nám, že má teď nějaké zdravotní problémy a že se mu zkazil křovinořez, ale že do konce září provede nápravu a pozemek dá do pořádku. Včetně části, která přiléhá těsně k oplocení souseda. Rovněž přislíbil, že provedou úklid na pozemku a celkově pozemek vyčistí. V té souvislosti by se měla snížit i přítomnost potkanů, kteří zde nebudou mít úkryt a neměli by se zde zdržovat.
Problematika potkanů je bohužel vázána na celou lokalitu, ne na jeden pozemek a Odbor výstavby a životního prostředí neustále vyzývá právnické osoby k provádění deratizace. Bohužel v některých místech bez úspěchu. Potkani se šíří i kanalizací a zdržují se obecně v místech, kde najdou úkryt a potravu.
S pozdravem
OVŽP26.8.2023, 11:34, Věra Pavlíková

Dobré odpoledne! Před pár lety byla v mezibloku panelových domů na Výsluní nově položena dlažbaa vybudovány chodníky, vysázeny okrasné keře,dřeviny a stromy . Máme tady krásnou odpočinkovou zónu s lavičkami atd. Super! Bylo by vhodné, kdyby se někdo o tyto chodníky a nejen ony,také postaral, prorůstají trávou. Existuje přece možnost-vystříkat chodník určitým prostředkem a tím zamezit růstu trávy mezi jednotlivými fragmenty dlažby. Díky za vaši zpětnou vazbu.

Dobrý den,
vzhledem k aktuálnímu počasí není možné chodníky ošetřit od prorůstající zeleně, jakmile to povětrnostní podmínky dovolí, bude město Orlová v okopávání chodníků od zeleně pokračovat také v okolí ulice Na Výsluní.
S pozdravem
OSMHS25.8.2023, 20:38, Jan Francák

Dobrý den. Děkuji za vyčerpávající odpověď ohledně mého dotazu ze dne 7.8.2023 , na umístění sirén. Taky děkuji za sdělení, že v případě zájmu, tvůrců webových stránek https://www.czechsirentech.cz/mapa-siren se nebráníte spolupráci. Vzkaz předám. Ještě jednou děkuji.

Dobrý den,
děkujeme.
S pozdravem
KS25.8.2023, 15:24, Markéta Netri

Dobrý den, chtěla bych se informovat kde mohu nahlásit poškozenou pozemní komunikace.Cesta se nachází na ulici Do vršku.

Dobrý den,
jakékoliv poškození komunikace nebo chodníku hlaste na e-mailovou adresu posta@muor.cz.
S pozdravem
OSMHS25.8.2023, 10:27, Pavel

Dobrý den je možné aby přepravní zásilkové dodávky běžně jezdily v prostoru okolo Moravy po chodníku? Pochopil bych při přepravě těžké nebo velice objemné zásilky ale v případě kdy tam stráví cca.30 vteřin piči balíkem tomu nerozumím ohrožování chodců i u některých rychlost.Prosim o monitorování situace.Děkuji.

Dobrý den.
pokud řidič zásilkové služby není vybaven povolením (výjimkou) k užívání pozemní komunikace, která není určena k provozu motorovými vozidly, dopouští se přestupku. Vaší informaci se budeme zabývat.
S pozdravem
MP Orlová23.8.2023, 16:50, Dagmara

Dobrý den, mám dotaz ohledně fungování tzv. SENIOR Taxi. Na stránkách města je uvedeno: "Přepravní služba Taxík Maxík funguje každý pracovní den v časech od 7 do 15." Když byl vznesen požadavek na přepravu k lékaři na 12.15 hodin, bylo volajicimu sděleno, že v době od 11.30 do 12.30 taxi musí čerpat polední přestávku. Takže nejede. Je to opravdu tak? Nikde v podmínkách pro provoz senior taxi tato skutečnost není uvedena. Děkuji D.K

Dobrý den,
v rámci poskytování Senior dopravy Taxík Maxík čerpá řidička vozidla zákonnou 30 minutovou pauzu na oběd. Dispečink se snaží v době od 11:20-12:20 neplánovat žádné jízdy Senior taxi tak, aby bylo umožněno řidičce v této době využít 30 min. pauzu. Je třeba zohlednit i předchozí jízdu včetně dojezdu. Bohužel řidička nemá v době čerpání zákonné pauzy za sebe zástup.
S pozdravem
OSZ23.8.2023, 14:43, Jarek

Děkuji SMO za rychlé odstranění zlomené větve stromu za domem Ke Studánce 1030 a menší úpravu dvou sousedících stromů. Opravdu dobrá práce!

Dobrý den,
děkujeme za pochvalu. Rádi ji vyřídíme firmě TALPA, která má na starosti úpravu zeleně.
S pozdravem
OSMHS23.8.2023, 9:36, Jarek

Za domem, ul. Ke Studánce č.p. 1030, na stromě u chodníku je již 10 dní ulomená větev. Zasahuje do pochůzného profilu chodníku. Bylo by dobré tuto větev odřezat a odvést na SD

Dobrý den,
ulomená větev visící ze stromu Katalpy poblíž chodníku, nacházejícím se za domem, na ul. Ke Studánce č.p. 1030 byla dnes odstraněna a uklizena pracovníky zahradnické firmy pečující o městskou zeleň.
s pozdravem
OSMHS23.8.2023, 7:22, Daniel Kučera

Dobrý den.Děláte cestu na Nádražní.Děkujeme,jen doufám že už to konečne po vice jak 30letech bude i s chodníky!!Podklad jsou kočicí hlavy.Chci se zeptat kde skonči a zda je Město smysluplně využije na obnovu Staré Orlové?Stránky na "Lepší Orlová" nejsou funkční tak jak by si uživatelé představovali.Graficky nulové ,nedá se v nich orientovat,navrhovat,komunikovat,zjištovat aktuální dění,žádné nákresy a schvalovácí procesy plánů,např."Zimovůdka,cyklostezky,financováni,výdaje,postupy apod.Žádná transparentnost.Proč??Děkuji z odpověď.

Dobrý den,
opravu nerealizuje město Orlová. Silnice je v majetku Moravskoslezského kraje a opravu realizuje správce silnice, což je Správa silnic Moravskoslezského kraje. Materiál použitý na stavbu silnice není majetkem města Orlová a tudíž s ním nemůže nikterak nakládat. Město Orlová bude opravovat pouze chodníky na ul. Nádražní od křižovatky s ul. P. Cingra po odbočku na ul. Lidická a v úseku 150 m před areálem bývalých jatek (dnes kamenictví).
V současné době dochází k aktualizaci nového webu Lepší Orlová.
S pozdravem
OSMHS a KS21.8.2023, 19:15, Iveta

Dobrý den,z jakého důvodu jsou už skoro 14 dni uzavřené toalety u pošty.Děkuji

Dobrý den,
na toaletách došlo opakovaně k havárii, kdy zajišťujeme opravu. Navíc realizujeme opatření, aby nedocházelo do budoucna k zásahům nepovolaných osob do zařízení a vše řádně sloužilo občanům. Toalety budou částečně zprovozněny již tento týden. WC pro invalidy bude zprovozněno v prvním týdnu měsíce září 2023. Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
OSMHS20.8.2023, 14:42, Dagmar

Již v loni jsem psala,že se pronajímá dům č.911 Orlová město, binec roste, tráva se neseče. Náprava žádná.Odpadky sypou do vysoké trávy u domu.

Dobrý den,
u domu č.p. 911 bude zítra provedena kontrola skutečného stavu a následně vyzveme vlastníka k nápravě z hlediska úklidu odpadů a provedení údržby (vysečení trávy). Dům je obydlen nájemníky, kteří si tento nepořádek kolem domu způsobují sami, nicméně vlastníkem pozemku je firma, kterou budeme vyzývat k provedení nápravy.
S pozdravem
OVŽP19.8.2023, 9:37, Richard Bodnár

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, jestli by byla možnost ze strany města udělat oboustrannou opravu chodniku na ulici A.Jiráska? Je opravdu jen otázkou času, kdy se tady stane někomu nějaký úraz. Lidi tady kvůli kvalitě chodníku, který tady opravdu už i místy i chybí a je zarostlý trávníkem, jsou nucení chodit po silnici. Stačí se projít a uvidíte, že je tady chůze takřka nemožná. Dále bych se rád zeptal i na možnost bankomatu v městské části Poruba, nebo Město. Lidé musí často cestovat pro výběry z bankomatů hromadnou dopravou, která nestojí jen peníze, ale i spoustu času. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
chodníky na ulici A. Jiráska jsou problematickou záležitostí. Ve směru od supermarketu Penny se bortí celý násep, na kterém je chodník postaven. Celý násep je od počátku špatně založený a sune se směrem do doliny, což je vidět na upadajících betonových patnících. Povrch chodníku se na několika místech začíná vlnit a propadat. Dle posouzení situace zástupcem stavební firmy přímo na místě samém je chodník ve stávající podobě neopravitelný. Bude nutno provést důkladné zpevnění celého náspu, v délce cca 150 m, což v případě dostupných finančních prostředků bude realizováno odborem rozvoje a investic, neboť se jedná o finančně náročnou akci. V roce 2024 plánuje město Orlová opravit plošně dlážděný chodník ve směru od MŠ po č. p. 818 v délce 160 m.
Další část Vaší otázky nepřísluší městu, ale spíše některé z bankovních institucí, které bankomaty provozují.
S pozdravem
OSMHS18.8.2023, 17:36, Pavel Novák

Dobrý den, mám dotaz , je někde v Orlové místo kde můžou zaparkovat 3 obytné přívěsy a obyvatelé tam můžou přečkat noc. Děkují za informaci Novák.

Dobrý den,
město Orlová nemá zřízeno vyhrazené místo pro obytná auta a karavany (obytné přívěsy). Zaparkovat karavan na veřejném parkovišti, jehož provoz není nijak omezen, (např. pouze pro osobní vozidla), pokud je to v souladu s pravidly silničního provozu a v rámci obecného užívání pozemní komunikace, zakázáno není. Pro Vaše potřeby, tzn. přenocování, doporučujeme stellplatz Landek Park Camp, který je od Orlové 16 km daleko.
S pozdravem
OD