DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


3.6.2022, 19:05, Eva Eliášová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ke kterému datu plánujete otevřít přístup přes zrekonstruované náměstí směrem ke spořitelně, respektive k domu kultury. Nebo zda plánujete alespoň otevření koridoru přes náměstí, který by usnadnil přístup starším obyvatelům města. Děkuji za odpověď. Eliášová

Dobrý den,

náměstí bude otevřeno po dokončení, převzetí a kolaudaci stavby. Převzetí díla je prozatím plánováno do konce července a kolaudace po dokončení díla.
Děkujeme za pochopení.
odbor rozvoje a investic3.6.2022, 8:53, Warcholková Eliška

Dobrý den, chci se zeptat zda už jsou někde vyvěšeny obchody, které budou na novém náměstí a zda už někde je nabídka práce. Děkuji.

Sdělujeme Vám, že v rámci projektu Humanizace a revitalizace centra Orlová-Lutyně na Náměstí 28. října v Orlové-Lutyni schválila Rada města Orlová pro nově vybudované nebytové prostory tyto níže uvedené účely užívání:

- pro nebytový prostor č. 1 (celková podlahová plocha 92,14 m2) účel užívání "KAVáRNA + CUKRáRNA"
- pro nebytový prostor č. 2 (celková podlahová plocha 88,73 m2) účel užívání "PEKAřSTVí"
- pro nebytový prostor č. 3 (celková podlahová plocha 88,73 m2) účel užívání "KNIHKUPECTVí"
- pro nebytový prostor č. 4 (celková podlahová plocha 88,73 m2) účel užívání "DáRKOVá GALERIE, KVěTINářSTVí, DEKORACE"
- pro nebytový prostor č. 5 (celková podlahová plocha 61,32 m2) účel užívání „VOLNý“ s tím, že i tento účel užívání musí splňovat využití dle územního plánu.

V souladu se zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění, budou záměry pronájmů v nejbližších dnech zveřejněny na úřední desce města Orlové.
odbor správy majetku a hospodářské správy2.6.2022, 20:17, Koňaříková Iveta

Přeji hezký den, chtěla bych vědět proč revitalizace V. etapy v Orlové nepokračuje až po obytné domy 1237 F. S. Tůmy, chodníky a komunikace jsou v katastrofálním stavu, neopravené od roku 2001, pouze zalité díry,ale jít zde s kočárkem, nebo jet na kole je o život. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

regenerace panelového sídliště V. etapa probíhá postupně. Přestože se jedná o nejnovější část města, jsou zde rekonstrukce nejrozsáhlejší. Již hotové etapy jsou znázorněny na https://www.lepsi-orlova.cz/cz/pripravujeme/89-regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa.html.
Na podzim bude pokračovat oprava parkoviště u Atomu a připravuje se regenerace vnitrobloku směrem k základní škole. V rámci města pokračují samostatné opravy chodníků a cest a lokální opravy. Kompletní oprava Vámi zmiňovaného chodníku není v současné době plánována. Bohužel město z finančních důvodů neopravuje komunikace a chodníky tak rychle, jak by si zasloužily. Tento problém se týká celého města.
Děkujeme za pochopení.

odbor rozvoje a investic2.6.2022, 19:17, I.Juchelková

prosím poděkujte firmě která dělá chodník Na Stuchlíkovci v blízko věžáku 738 ti chlapi jsou pracanti jak se patří šéf měl by být rád že v dněšní době má takové zaměstnance kluci dík vidím na vás z okna I Juchelková

Dobrý den,
děkujeme za pochvalu pracovníků. Máme z toho radost.1.6.2022, 10:11, Michal Želinský

Dobrý den. Chci se zeptat, prosím, zda je znám termín ukončení revitalizace náměstí a kdy bude zprovozněn světelný přechod pro chodce u MÚ. děkuji

NÁMĚSTÍ V ORLOVÉ SE KONEČNĚ DOKONČUJE

Přestože se termín předání stavby musel několikrát posunout, dokončení náměstí se opravdu blíží. Stavbu za 344 mil. Kč si v minulých dnech přišli zkontrolovat zástupci ministerstev, která se podílejí na jejím financování částkou ve výši 242 mil. Kč. Kromě fyzické prohlídky se úředníci zúčastnili kvartálního kontrolního dne, na němž byli seznámeni s postupem prací, provedenými změnami a plánem dokončení stavby.

V současné stavbě je stavba polyfunkčního domu a podzemních garáží téměř dokončena. Nejvíce dokončovacích prací zůstává na ploše náměstí a v přilehlém parku. „Pokud počasí dovolí, stavba by mohla být dokončena a předána do konce července. Potom již zbývá městu hlavně ta administrativní část, v rámci které proběhne kolaudace všech staveb a následně se občané budou moci po novém náměstí projít. Slavnostní otevření je plánováno na září,“ upřesňuje vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

S dokončením stavby se v létě plánují také prohlídky bytů a nebytových prostor, které budou nabídnuty k pronájmu formou licitací. Jedná se celkem o 15 bytů a 5 nebytových prostor. K dlouhodobému pronájmu bude také vyhrazena část parkovacích stání v podzemních garážích.

O zprovoznění světelné křižovatky budeme včas informovat.1.6.2022, 9:41, I.Juchelková

dobrý den odpověděli jste mi na dotaz ohledně nového chodníku Na Stuchlíkovci 738 mám dotaz když se likvidoval strom který zvedal asfaltové podloži proč jste zjistili až nyní že to dělá i druhý strom a bude se teprve likvidovat až nyní a druhá věc vedle jak jsem psala dělají celý dlouhy chodník byla tam jedna větší prolákninakde byla kaluž

Vážená paní tazatelko,

při plánování oprav chodníků konzultujeme celou věc se stavebními firmami, aby měla oprava nějaký smysl, když už se do ní investují docela velké finanční prostředky. U č. p. 737 se jednalo zprvu především o opravu jedné prolákliny, kde se zdržovala voda, ale kdybychom opravili pouze toto místo, přesunuli bychom si tu kaluž pouze o kousek dále. Je zapotřebí sledovat spádové poměry chodníků v dané lokalitě a také najít vhodné místo pro ukončení opravovaného úseku a napojení na navazující chodníky. Takže u č. p. 737 jsme se nakonec rozhodli pro opravu celého úseku, aby se zde nikde nedržela voda. U č. p. 738 byl nejhorší úsek od hlavního vstupu směrem k prodejnímu stánku u parkoviště. V těchto místech byl chodník zvlněný prorůstáním kořenů blízkého stromu. Po konzultaci s odborem životního prostředí byl strom loni na podzim pokácen, aby mohly být jeho kořeny z podloží chodníku odstraněny. Ale aby měla celé oprava chodníku u domu č. p. 738 nějaký smysl, rozhodli jsme opravit i navazují úsek poškozeného chodníku od hlavního vstupu k severnímu nároží domu směrem k trafice a zastávce MHD, kde bylo také jedno silně zvlněné místo prorostlé kořeny stromu. Tento strom již nebude pokácen, pouze dojde k šetrné úpravě kořenového systému. Předpokládaný termín dokončení celé opravy chodníku je 01. 07. 2022.
Celý úsek od prodejního stánku až k severnímu nároží bytového domu č. p. 738 bude plošně opraven a umožní všem obyvatelům bezpečný pohyb na jednu stranu k parkovišti a kontejnerům a na druhou stranu směrem k trafice a zastávce MHD.
Věříme, že dosáhnout tohoto stavu snad bylo i Vaším cílem. Přejeme, ať Vám nový chodník slouží dlouhé roky k plné spokojenosti.

S pozdravem

OSMHS31.5.2022, 17:57, Denis Vojtek

Dobrý den. Miluji foceni a stará zapomenutá místa.. moc rád bych se zeptal, zda byste dovolili a zpřístupnili mi kino vesmír i koupaliště a mohl bych si nafotit. Fotografie bych určitě zveřejnil na stránkách Orlové a nechal si i pro sebe na památku. Moc by mě to potěšilo. I ostatní občany. Už několik fotek jsem zveřejnil na facebookových stránkách Orlové a občané byli nadšení. Byl bych vděčný. Děkuji pěkně za odpověď. Příjemný den. S pozdravem Vojtek Denis.

Dobrý den,

děkujeme za Váš zájem o focení a zveřejňování snímků našich objektů. Bohužel Vám však musíme sdělit, že špatný technický stav areálu letního koupaliště a také kina Vesmír neumožňuje z bezpečnostních důvodů vstup neoprávněným osobám.

S pozdravem OSMHS30.5.2022, 7:27, Veronika Rentova

Dobrý den prosím o zaslání čísla účtu na zaplacení odpadů. Děkuji Rentova

Dobrý den,
platby za poplatky za odpady a psy zasílejte na příjmový účet Města Orlová č: 107216397/0300.

Děkujeme za pochopení.
kancelář starosty28.5.2022, 12:32, Nina Kohútová

Dobrý den, mám otázku, kdy bude zimní stadion zpět v provozu?

Dobrý den,

ledová plocha by měla být připravená k provozu od 1.8.2022.

Děkujeme za pochopení.
SMO, m.a.s.26.5.2022, 13:44, Jaroslav Doffek

Dobrý den,chtěl bych se poopravit k článku,o opravě chdníku ke vchodu 732 ul.Vnitřní,že se opravuje jen jeden chodník a ostatní 3 zustanou bez opravy,je to pry dle firmy zákazka města a ještě jeden vchod u 11pos.věžáku kousek od nás.Když už tu firma se vším byla ,mohla opravit všechny 4 vchody,všechny byly stejně špatné

Dobrý den,
přístupový chodník u bytového domu č. p. 732 na ul. Vnitřní se opravoval z podnětu jedné z obyvatelek, která má doma invalidního manžela na vozíčku a potřebovala jej upravit na bezbariérový. Přístupové chodníky k č. p. 737 a 738 na ul. Na Stuchlíkovci byly zahrnuty díky jejich špatnému stavebně-technickému stavu do harmonogramu oprav na rok 2022. U domu č. p. 737 byly hluboké prolákliny a tvořily se zde rozsáhlé kaluže a u č. p. 738 je povrch chodníku velmi silně narušen a zvrásněn kořeny vzrostlých stromů. Na opravu přístupových chodníků ke vchodům u bytových domů č. p. 733, 734 a 735 na Vnitřní ulici nemá město Orlová v současnosti dostatek finančních prostředků v rozpočtu. Jistě by si také zasloužily opravu, ale město Orlová je nuceno díky již zmíněnému nedostatku financí realizovat pouze nejnutnější havarijní opravy chodníků. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy24.5.2022, 13:33, I.Juchelková

když jsem se dnes podívala z okna tak me chtěl trefit šlak na Stuchlkovci 738 a vedle druhým vežákem se dělá nový chodník který byl v pořádku a my z vežaku 738 se nemuzeme dostat ani k dalšmu chodniku a to už nemluvím jak dojít k popelnicím reklamuji to pořád ale my staří lidé chodicí o hulkách se toho nedožijeme je to hanba jak se to vyřízuje I.Juchelková

Vážená paní Juchelková,

chodník k č. p. 737 rozhodně v pořádku nebyl, byly zde prolákliny a tvořily se zde velké kaluže. Chodník u č. p. 738 je také v harmonogramu oprav na letošní rok, situace je zde ale komplikovanější. Jeden strom, jehož kořeny narušily podloží chodníku byl již loni na podzim pokácen. Problémem je další vzrostlý strom na nároží domu č. p. 738, jehož kořeny rovněž narušují podloží chodníku a zvedají jeho povrch. Když už budeme provádět opravu chodníku, tak chceme, aby to proběhlo co nejvíce smysluplně a k co největší spokojenosti obyvatel domu č. p. 738. V současnosti řešíme technické detaily a rozsah opravy chodníku. Od toho se bude odvíjet nacenění opravy. Poté proběhne výběrové řízení a stavba samotná. Prosíme ještě o strpení, rozhodně se letos opravy dočkáte.

S pozdravem

OSMHS23.5.2022, 10:12, viki---------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------

Dobrý den, jak jsem četla níže že místo sezení na trávníku by měli odstranit kameny na F.S.Túmy. Chlapi tam pracuji celý den až do večera a mají nárok na odpočinek. Jo a auta tam jezdí jak po dálnici velice rychle, až odlétají kameny, Bylo by dobré tam dát značku aspoň 30 Km/hod, oni totiž nerespektuji značku Obytná zona. Už aby byly opět retardéry. Hezký den

Dobrý den,

děkujeme za Vaši reakci. Dle našeho názoru změna dopravního značení bohužel chování těchto jedinců nezmění.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor rozvoje a investic19.5.2022, 13:13, Doffek Jaroslav

Dobrý den,všiml jsem si,že u nás v 1 vchodu dělaji vstupní cestu ke dveřím,pry je to zakázka od města a další vchody se nebudou dělat.Chtěl bych se zeptat,proč je zakázka jen na jeden vchod a ostatní stejně špatné cesty ke vchodům se nedělaji to nechápu...děkuji za odpověď...Doffek

Dobrý den,

prosíme o upřesnění, o kterou ulici a jaké číslo popisné se jedná. Takto se nelze k Vašemu dotazu vyjádřit.

Děkujeme za pochopení.
kancelář starosty19.5.2022, 11:07, Jana Švábiková

Dobrý den, je možné, aby firma co na F. S. Tůmy opravuje byla tak laskavá a místo sezení pracujících na trávě poslala alespoň jednoho z nich, aby zametl kameny, které jsou všude ve směru od Billy až k poslednimu retardéru. Máme nariznute dvě pneumatiky a myslím, že takových nás bude víc. Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

chápeme Váš požadavek, ale bohužel svými automobily se pohybujete po staveništi. Tímto si Vás dovolujeme požádat o respektování pokynů stavby a o přizpůsobení jízdy.
Samozřejmě vyzveme zhotovitele k zintenzivnění úklidu po ukončení směny.

Děkujeme za pochopení.
odbor rozvoje a investic18.5.2022, 20:01, Bodnárová

Dobrý den, upozorňuji na téměř vyvrácený strom na ulici A. Jiráska za Barem Žába. Strom má podemleté kořeny a hrozí v lepším případě zborcení a propadnutí do doliny. V horším případě sebou vezme i kus chodníku, ve kterém je už prasklina a strom spadne na ulici. S pozdravem Bodnárová

Dobrý den,


velice děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám sdělujeme, že strom bude pokácen havarijně v nejkratším možném termínu.

S pozdravem

OSMHS