DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


10.12.2022, 13:06, Jarmila Drobková

Kdy budou znovu instalovány lavičky na autobusových zastávkách u Polské školy u PZKO a na Zbytkách. Slíbeno bylo v září, je prosinec , cestující trpí a lavičky nikde !

Dobrý den,

​dle šetření odboru dopravy Městského úřadu v Orlové ohledně umístění laviček na autobusových zastávkách sdělujeme následující:

Dle ČSN - 736425-1 se šířka nástupiště doporučuje 2,5 m, ve stísněných prostorách min. 1,7 m. V současné době není na předmětných zastávkách dodržena ani minimální šířka stanovená pro nástupiště ve stísněných prostorách

Autobusové zastávky, které byly vybudovány před platností této normy by měly být dle této normy postupně upravovány. Umístěním lavičky by nedošlo k nápravě, ale naopak k výraznému odklonu od stanovené normy. Každý občan, osoba pohybující se na invalidním vozíku, matka s kočárkem má právo na tento prostor, který jim zajišťuje nástup/výstup z/do dopravního prostředku a bezpečný příchod/odchod na autobusovou zastávku.

Vzhledem k omezeným finančním prostředkům města Orlová není možno vybudovat nástupiště tak, aby byly dodrženy České technické normy a na nástupišti byla umístěna lavička.

Vyčkávací plocha pro nastupující má šířku okolo 1 m. Umístění dalšího jakéhokoli zařízení by snížilo bezpečnost při nástupu a výstupu.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy6.11.2022, 20:24, Marek

Dobrý den . 22.7.2020 jsem se vás tázal na opravu mostu u zastávky Fučík 5 . Vaše odpověď byla , že oprava je v gesci správy silnic MS kraje a probíhá na něm monitoring s předpokládanou opravou v r. 2021 . No pomalu nám končí r. 2022 a most je ve stejném stavu jako před monitorningem . A proto se chci zeptat , zda vás správa silnic informovala o postupu oprav , nebo snad usoudili , že je most ve skvělé kondici . Děkuji za odpověď . S pozdravem MP

Dobrý den,

Na mostě evid. č. 470-008 v Orlové přes báňskou vlečku byl prováděn v období 11/2019 – 12/2022 monitoring mostu včetně měření pohybu v inklinometrickém vrtu. V letošním roce dle výsledků měření plánujeme zadat projektovou dokumentaci na souvislou opravu silnice II/470 v Orlové Porubě od silnice I/59 po křižovatku se silnicí III/4747 ul. Slezská a to včetně opravy okružní křižovatky u Horníka. Součástí bude také oprava dilatačních závěrů mostu, jeho předpolí a závěrné zídky. Realizaci takové opravy předpokládáme v časovém horizontu 2024+. Do té doby se budeme snažit provizorně eliminovat výškový rozdíl mezi dilatacemi nalepením živičných pásu popřípadě jiným způsobem.
S pozdravem

Středisko Karviná
Bohumínská 1877/4, 733 01, Karviná24.9.2022, 13:38, Daniel Bula

Dobrý den, můžete mi prosím říci jak se dnes jmenuje ulice , která se před rokem 1989 jmenovala : Vítězného Února . Děkuji Daniel Bula.

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Nicméně, můžete přiblížit, ve které části města se tato ulice nacházela a kudy vedla?
Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
kancelář starosty22.9.2022, 12:30, Věra.G

Dobrý den, chci se zeptat zda by bylo možné vyměnit kontejner na odpadky. Chybí horní víko, takže tam zaprvé prší a v létě vylétá plno much a včel plus smrad. V zimě tam zase nasněží plno sněhu. Je to na ulici Na Stuchlíkovci 697. Děkuji.

Dobrý den,
děkujeme za upozornění, situaci prověříme a poškozenou nádobu na odpad vyměníme.
Přejeme pěkný a pohodový den.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy22.9.2022, 10:39, Martina Venglorzova

Dobrý den, před nějakou dobou mi přišla zásilka na mé trvalé bydliště, ale bohužel už v Orlové nebydlím a momentálně mi to neměl kdo vyvednout. Je možné přeposlat zásilku na mou stávající adresu v Praze? Má trvalá adresa je" Adresa v Praze: Moc děkuji Martina Venglorzová

Dobrý den,
bohužel, s těmito záležitostmi Vám město nemůže pomoci. V takovýchto případech se musíte obrátit na poštu nebo na odesílatele zásilky.
Děkujeme za pochopení.

kancelář starosty20.9.2022, 20:32, Andrej

Prosim Vas ta obrazovka na strese "stareho prioru" bezi 24/7 proc? Vsak to zere jako krava a navic tam promitate nesmysly.

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Vámi zmíněná obrazovka není v majetku města, nýbrž v majetku SMO, m.a.s. a je určená k propagaci společnosti a k prezentaci firem, spolků a klubů na území města.
Přejeme pěkný a pohodový den.
S pozdravem
kancelář starosty20.9.2022, 7:31, Pavel

Dobrý den, chci se zeptat na rekonstrukci parkoviště za DKMO. Uvádíte, že stavba započala 8.9. Dneska je 20.9. a nikde nic. Proč?

Dobrý den,

ano, 8. září bylo předáno zhotoviteli staveniště, nicméně firma začala přípravné práce a zakreslovala si na betonovou i travnatou plochu všechny sítě. Od 26. září je na parkovišti zákaz parkování a měly by začít bourací práce. Průběžně budeme o stavbě informovat na stránkách novin, na městském webu i Facebooku.

S pozdravem
kancelář starosty19.9.2022, 13:46, Dominika

Dobry den, chci se zeptat jestli hodla mestska policie provadet castejsi kontroly parkovani, nejlepe ve vecernich hodinach? Jiz posledni rok jsem nevidela, ze by sami od sebe kontrolovali stani. Nemluvim nyni napr. o parkovisti u bytoveho druzstva, kde se nahodne nebo na zavolani kontroluji parkovaci terciky. Mam na mysli stani na parkovistich na sidlistich mezi panelaky. Lide se po 21 h vecerni naucili parkovat stylem "nejradsi bych si zajel az do obyvaku" ci "ty chces projet? neprijemne, mi je to fuk, ja stojim". At uz se jedna o stani na zlutych pruzich ci dokonce stoji na mistech ktere rozhodne nejsou urceny pro stani a blokuji vyjez/prijezd. Dekuji predem za odpoved.

Dobrý den,

Městská policie několikrát deklarovala, že vzhledem ke statické dopravní situaci v městě Orlová, nebude vyvíjet aktivní činnost týkající se dané problematiky. Nicméně dojezdové časy hlídek městské policie jsou relativně krátké a při oznámení je schopna ihned problém s parkováním úspěšně řešit.

Děkujeme za pochopení
Městská policie Orlová19.9.2022, 12:06, Dan

Dobrý den, zajimalo by me jestli se prislo na to, kdo byl muž, který ležel pod okny mrtvý na Okružní. JESTLI TO BYLA SEBEVRAZDA, VRAZDA. Nikde nemohu dohledat. Děkuji.

Dobrý den,

město takovýmito informacemi nedisponuje a ani není PČR informováno.

Děkujeme za pochopení.
Kancelář starosty18.9.2022, 19:53, Vlasta

Dobrý den, už je to delší dobu co zkracovali a upravovali okrasné dřeviny a křoví na ulici F.S.Tůmy. Je ale veliká škoda že zanechali uřezané větvičky na vršcích, teď jsou rezavé a myslím že začínají tlít. Dívám se denně z okna na tuto nekvalitní práci. S pozdravem Vlasta

Dobrý den,

velice děkujeme za Váš podnět a prosíme o bližší upřesnění místa. Při kontrole v terénu Vámi zmíněna závada na zeleni nebyla nalezena.

Zahradnická firma bude upozorněna, aby po tvarování keřů prováděli úklid s větší pečlivostí. Děkujeme za pochopení.
OSMHS16.9.2022, 13:11, Dagmar Jupová

Dobrý den, dne 16.9.2022 jsem obdržela doporučený dopis s výzvou k uzavření smlouvy o nájmu hrobového místa. Vzhledem k tomu, že takovou smlouvu jsem již uzavřela 11.5.2022 a vzhledem k tomu, že v dopise uvádíte, že mohu takovou výzvu považovat za bezpředmětnou, tak se domnívám, že energii a peníze vynaložené k zaslání doporučeného dopisu lze lépe využít k prověření, jestli je nutné takový dopis zasílat.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz, ke kterému sdělujeme, že provozovatel veřejného pohřebiště má zákonnou povinnost informovat nájemce o končící smlouvě o nájmu hrobového místa s 3-měsíčním předstihem. Dopis, který jste obdržela má pouze informační charakter.

OSMHS13.9.2022, 13:43, Karel Janík

Dobrý den, na konci ulice Lesní jsou šílené výmoly u obou vjezdu na parkoviště. Navíc u jednoho z nich je vyčnívající kanálová výpusť s ostrou hranou, kde hrozí poškození pneumatik. Rád bych přiložil foto, ale zde to nejde. Chtěl bych Vás požádal o sjednaní nápravy. Děkuji

Dobrý den,

ověřili jsme přímo v terénu oprávněnost Vaší žádosti o opravu. Výtluky ve vozovce necháme v nejbližší době opravit, poklop kanalizační šachtice bude vyměněn.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy11.9.2022, 21:38, Petr

Dobrý den, už dlouhou dobu jsem při průjezdu kolem stavby nového náměstí přemýšlel jak se stavební firma popere s tím, že jim výškově nevyšel strop výjezdu z podzemní garáže a z hlíny u přechodu leze betonový strop a nevzhledná hydroizolace. A vida, náměstí otevřeno a neudělalo se s tím nic. To jste dílo v tomto stavu vážně převzali, nebo se tím bude ještě něco dělat? Mimochodem stejně tak nemůžu dodnes rozdýchat ukončení dlažby kolem elipsy před kulturákem. Absence obrubníku, nebo jiného ukončení dlažby bude mít za následek postupné uvolňování a ztrácení se krajních kostek dlažby. Laik se diví, odborník žasne, město přebere.

Dobrý den,
máte pravdu, detail u přechodu je problém, který řešíme. Vždy si vybíráme to menší zlo. Mohli jsme stavbu zastavit do vyřešení problému projektové dokumentace, schválení změnových listů, schválení dodatků v orgánech města a na ministerstvech, ....nebo stavbu dokončit dle smlouvy a projektové dokumentace, a tento estetický problém dořešit dodatečně. Vybrali jsme si dokončení a zprovoznění stavby.
U současné elipsy před úřadem byl obrubník nahrazen ocelovým pásem. Jde o záměr architekta, kdy betonovým obrubníkem bychom nedosáhli ani tvaru ani plynulého přechodu mezi dlažbou a zelení.11.9.2022, 10:04, Dasa

Prosím mohli by jste mi říct zda ve škole v Zimnem dole budou byty?Dostala firma povolení od města na ubytování mám pocit ze v Orlové je prázdných objektu dostatek ? Dekujipreji hezky den

Dobrý den,

objekt bývalé školy v Zimném dole vlastní v současné době společnost NÁBYTEK SPRINT, s.r.o. Horní Suchá. Stavební úřad vydal v roce 2012 stavební povolení "Adaptace bývalé školy č.p. 825 na bytový dům", které je stále v platnosti. Současný vlastník zpracovává a následně bude u stavebního úřadu vyřizovat změnu účelu užívání celého prvního podlaží školy na provozovnu montážní dílny nábytku, v objektu bývalé tělocvičny je plánován sklad. Byty v 2. podlaží jsou v projektové dokumentaci zatím zachovány.


Ing. Hana Juřicová
OVŽP10.9.2022, 23:35, Marie

Dobrý den, prosím, kdy proběhne licitace nových bytů vzniklých v budově na náměstí? Nikde jsem bohužel takovou informaci nenalezla. Děkuji, Marie

Dobrý den,
o licitacích bytů v objektu na náměstí jsme informovali na webových stránkách a v Orlovských novinách. První informace vyšla 9. září a druhá v pátek 23. září. Prohlídky probíhají 26. září a 27. září od 10 do 11 hodin. Termín licitace je 3. a 5. října v 15:15 hodin v zasedací místnosti ZM v budově úřadu, Osvobození 796, Orlová-Lutyně. Všechny informace samozřejmě najdete i na úřední desce.
S pozdravem
kancelář starosty