Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, na kdy je plánovaná odstávka teplé užitkové vody v Orlové? Děkuji za info

Ján Takáč

Informace z ČEZ Teplárenská a.s.: odstávka tepla a teplé vody ze sítí CZT (centralizovaného zdroje tepla) je naplánována na sobotu 26.8.2017 od 6:00 hodin. Postupně dojde k opětovnému najetí dodávky tepla a teplé vody s tím, že plné parametry budou dosaženy v pondělí 28.8.2017 do 10 hodin.
Opravy chodníků a zbudování cyklotras..Po dlouhé době opět odpověd neodpověd... Prosí Vás odpovězte mi.....Víte kde je Orlová a Petřvald?Tak mezi těmi obcemi je neskutečně rozbombardovaný chodník,,vede už od neudržovaných škaredých zastávek na Ostravu,pokračuje podél silnice Ostravská,tam kde jste dělali opravy nějakého potrubí pak okolo Orfy,a dál a dál..Je to otřesné,když městce a obce tohoto podélného charakteru musí člověk překonávat s malým ditětem kolmo.Pokud se opravují cesty,zcela automaticky se musí dít i s chodníky,které už měly být dvacet let hotové včetně cyklo!!Na jednu stranu tady hrozně čipujete kola,propagujete zdravý životní styl a na druhou s něma není bezpečně kde jezdit!!Nebo snad schvalujete,že to co se děje je zcela normální a my občané ,či občan si akorát nepohodlně vymyšlí.Za ta odškodnění z dulních škod by už mohl dávno stát cyklo chodník až do Ostravy a to už opět a zase zminuji otřesnou kulturu chodníku na ulici Nádražní,,což je na reportáž do televize,proč se v dnešni době plné investic a rozvoje nedělají věci na které byli určeny prostředky..Tak jak se stará tohle zastupitelstvo,,to nemá si myslím v jiných městech obdobu,,kdy jako jedno malé město bude mít dvě náměstí a to druhé na sídlišti.Pokud by Město na to mělo prostředky,,souhlasím,,ale prostředky nejsou ,,a na chodníky,upravy parků což se mluví léta a pro vyžití,,děcka se nemaj kde koupat,revitalizace staré části to byla jen lež a my se budem kochat dvěma naměstimi,kde beztak nebude moct ani cyklista....Užasné

Daniel Kučera

Dobrý den,
vím, kde je Orlová a Petřvald. V Petřvaldě žiji a v Orlové pracuji. Do práce jezdím převážně na kole (bezpečně) a znám existující cyklotrasy. Petřvald a Orlová mají společnou hranici o délce cca 4,3 km. Z vašeho minulého dotazu nebylo možné poznat, že myslíte ul. Ostravskou. Komunikace na ul Ostravské není ve vlastnictví města Orlová. S žádostí o vybudování bezpečného přechodu se obraťte na vlastníka komunikace, kterým je Ředitelství silnic a dálnic ČR, Na Pankráci 546/56, 14000 Praha 4 - Nusle. Jeden bezpečný přechod byl již v minulosti vybudován u čp. 1209. Chodník podél Ostravské je na jedné straně opraven a na druhé je v plánu oprav. Vybudování cyklostezky se na chodníku podél této komunikace neplánuje.

S pozdravem Ing. Martina Szotkowská
Dobrý den . Chtěla bych se zeptat na cenu dovážky vody od dobrovolných hasičů z Orlové 3 na doplnění bazénu .Králová

Králová Irena

Dobrý den,
volali jsme Dobrovolným hasičům v Porubě. Tuto službu - dovážku vody - vůbec nezprostředkovávají. Takže jsem se informovala na SmVak.

1) Paní Králová si může zavolat na zákaznickou linku 800 292 400 (7:30-20:00), kde jí budou poskytnuty detailní informace o možnosti dodávky a ceně dle parametrů bazénu. Linka je bezplatná.
2) Nebo může zadat požadavek na smvak@smvak.cz
3) Případně si myslím, že může pro info zajít na pobočku v Orlové:

Obchodní místo v Orlové Adresa: Na Olmovci 685, 735 14, Orlová
hodiny pro veřejnost: středa 8-12 13-16


Cena za napuštění je dána cenou vody a především vzdáleností od nejbližšího střediska SmVak.

Obyčejně dojíždí 7 m3 cisterna + cena dle vzdálenosti -> do 10km 1200,- Kč + 15% daň (kilometry se počítají tam i zpět!)
do 20km 1 652,20,- Kč + 15% daň
do 30km 2 208,70,- Kč + 15% daň
do 40km 2 755,65,- Kč + 15% daň
do 50km 3 304,35,- Kč + 15% daň

Pokud má poblíž hydrant je zde možnost zapůjčení hydrantového nástavce, kde je ovšem záloha za zapůjčení 5.000,- Kč.
Dobrý den. Veřejné pískoviště u nového hřiště na ulici 1. Máje v Orlové Lutyni je znečištěno výkaly psů a koček!

Monika L.

Na základě podnětu a po kontrole bylo pískoviště vyčištěno. Pískoviště je volně přístupné a bohužel nelze zabránit častému znečištění exkrementy volně pobíhajících zvířat.
Dobrý den, kde mohu najít jaké pozemky patří městu,lesní správě a RPG. Děkuji

Zdenka

Nahlížet do katastru nemovitostí lze přes webové stránky Českého úřadu zeměměrického a katastrálního - nahlizenidokn.cuzk.cz. Zde můžete vyhledat vlastníka zadaného pozemku.

Hana Juřicová
OVŽP
dobry den kdy bude probihat čipovani kol u mestke policie děkuji za info

tomáš kempný

Termíny značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek syntetickou DNA

Ve dnech 15. a 16. července a 5. a 6. srpna, další termíny jsou pak 12. a 13. srpna 2017, vždy od 9 do 16 hodin. Jízdní kola a kompenzační pomůcky se označují v areálu Městské policie Orlová na ulici Polní v cca 15 minutových intervalech. Objednávejte se na e-mailu: pavel.cernousek@muor.cz
Dobrý den, mezi hypermarketem Albert a Gymnaziem je cesta a z boku hypermatketu jsou dvoje dvere s plechovym schodistem. Chodi tam na kuřpauzy zaměstnanci nebo tam posedává mládež. Jde mi o to, že pod těmi schodišti je neuvěřitelný bordel ze svačinek, nápojů a cigaret. Je možné umístit odpadkové koše k oboum vchodům? Je to místo fakt nechutné. Může tam město častěji vysílat pracovníky k úklidu? DĚKUJI

šárka koláčková

Vážený občane,

děkujeme za Váš podnět k úklidu. Jelikož jsou prostory schodišť v majetku Albert Hypermarketu (AHOLD Czech Republic, a.s.), vyzveme jeho vedení, aby úklid zařídilo. Do budoucna se budeme společnými silami snažit tyto prostory udržovat v čistotě. Zvážíme také umístění odpadkových košů do této lokality.
Ing. Denisa Nitschová
odbor správy majetku města a hospodářské správy
Dobry den chci se zeptat jak casto jaou aktualizace pořadniku o byt?

Martin

Pořadníky se doplňují (aktualizují) nepravidelně, v závislosti na přidělování UVOLNěNýCH BYTů žadatelům o přidělení obecného bytu. Teprve po vyčerpání všech žadatelů ze schválených pořadníků radou města, dochází k jejich doplnění (aktualizaci).

Ing. Milan Bill
vedoucí odboru správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, doslechl jsem se,že koupaliště,na které bylo uděláno několik projektů a určitě né zadarmo se má zasypat!!!! Co na to naší zastupitele,kteří slibovali před volbama občanům nové,nebo aspoň opravené koupaliště??? A co je pravda o kilometrovém oválu,pro bruslaře,kolem fotbalového hřiště? To už ani fotbal nebude? Nedokáží si dost dobře představit,jak se hraje fotbal a na oválu se na bruslích prohánějí malé děti.

Pavel Kraina

V současné době je připravena projektová dokumentace na kompletní rekonstrukci koupaliště za téměř 300 mil Kč.
I přes předpokládanou úsporu z výběrového řízení až 30 %, není ve finančních možnostech města tuto stavbu zrealizovat.
K dnešnímu dni nebylo orgány města rozhodnuto o dalším postupu, z čehož vyplývá, že informace o pouhém zasypání koupaliště jsou předčasné.
Ani ovál pro bruslaře na fotbalovém hřišti není v současné době plánován. Stále se prověřuje možné umístění in-line dráhy v rámci města. Město Orlová je svým situováním na kopci specifické a prozatím se nám nepodařilo najít vhodné území, které by bylo na rovině, v majetku města a dobře přístupné z centra. Pokud o takovém potenciálním umístění in-line dráhy víte, zašlete svůj tip na martina.szotkowska@muor.cz.

Ing. Martina Szotkowská
vedoucí odboru rozvoje a investic
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se chystá nějaká rekonstrukce chodníku na páté etapě. Je to tady děs a hrůza, bydlím tady již 4 roky a chodníky jsou v čím dál tím horším stavu. Nemluvě o tom, že když zaprší, tak se po chodníku nedá projít. Máme celkem dráhy kočárek pro dceru a jezdit s ním po těch dírách je teda umění. Pokud by město chtělo dodat fotografie, není problém je zaslat na email. Předem děkuji za odpověď Kateřina Rothová

Kateřina Rothová

Město Orlová připravuje postupnou regeneraci celého panelového sídliště. Letos zahájilo první etapu.
V rámci stavby bude provedena úprava stávajících pozemních komunikací, umístění nových parkovacích stání v bezprostředním okolí ulic Dětmaroviská a Adamusova, řešení nového systému pozemních komunikací pro pěší, zpevněných ploch, veřejného osvětlení, dětské hřiště. Finanční náklady budou téměř 6 mil Kč.
Ing. Martina Szotkowská, odbor rozvoje a investic

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci oprav chodníků na V. etapě Vám sdělujeme, že město Orlová v tuto chvíli provádí kontrolu současného stavu chodníků aby mohly být v letošním roce provedeny opravy nejvíce poškozených míst.
Ing. Milan Bill, vedoucí odboru správy majetku města a hospodářské správy

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30