Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Prosím o sdělení plné adresy sídla PZKO v Orlové. Děkuji předem za e-mailovou odpověď.

Irena Karolová

PZKO Orlová-Lutyně, Lutyňská 221, 735 14 e-mail: PZKO.Orlova.lut@seznam.cz, tel.č. 606 035 289, 603 730 043
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali se uvažuje o přidání klimatizace na pracoviště Odboru dopravy v Orlové .Často Odbor dopravy navštěvuji a v letních vysokých teplotách je vyřizování velice nepříjemné, nemluvě o nedýchatelném prostředí. Děkuji za odpověď . S pozdravem Pavel Mendl.

Pavel Mendl

Odpovídá odbor správy majetku a hospodářské správy:
Ano, zavedení klimatizace na Odboru dopravy v Orlové je plánováno.
dobry den, nastehovala jsem se zpatky na orlovou mesto zimny dul ,mam dotaz ,proc ,kdyz je cesta kolem skoly volna hodne ridicu si zkracuji cestu kolem kolonie a bagru , kde se ztratily znacky ,ktere tam kdysi byly a proc mestska policie neprojizdi casteji nasi lokalitou

romana

Odpovídá Jana FOJTOVÁ z odboru správy majetku a hospodářské správy:
Ohledně omezení průjezdu určitou ulicí V Zimném dole v Orlové Městě, kde požadujete umístění dopravní značky, se písemně obraťte na odbor dopravy s žádostí o instalaci dopravního značení. V žádosti specifikujte místo, kde by se měla dopravní značka nainstalovat. Odbor dopravy tuto žádost posoudí spolu s dopravním inspektorátem a podá Vám zprávu.
Co se týká ztracených dopravních značek, dotaz není specifikován. Kdy byly dopravní značky odcizeny nebo odvezeny a o jaké dopravní značky se jednalo.

Odpovídá velitel Městské policie Orlová Mgr. Roman GALIA:
Městská policie pravidelně vyhodnocuje rizika v jednotlivých oblastech města a v případě zjištění vyššího výskytu protiprávního jednání, činí opatření. Vyšší riziko jsme opravdu zaznamenali pouze v prostoru za bývalou základní školou, kde hlídky projíždějí. Opět doporučuji volat kdykoli linku 156.
Budou se v Orlové odchýtavat přemnožení divoci holubi do kleci jak v Bohumíně nebo Karviné..nebo nám budou nadále vše ničit na balkónech a kadit po všim..děkuji Doffek

Jaroslav Doffek

Odpovídá Ing. Renata OLŠAROVÁ z odboru výstavby a životního prostředí:
V tuto chvíli neplánujeme odchyt, není nám známo přemnožení divokých holubů. V případě, že máte pocit většího výskytu holubů je potřeba kontaktovat Ing. R. Olšarovou z odboru výstavby a životního prostředí tel.č. 596 581 723. Je potřeba oznámit konkrétní místo výskytu holubů.
Dobry den, zajimalo by me zda mate v planu rekonstrukci chodniku na Nádraží ulici. Bydlime zde nove a chodnik je na jedne strane opravemy a na druhe z neznamych duvodu není. Zarusta plevelem ( celkem dost) a vypada to velice neupravene. Jsme mlada rodina a uvítali bychom rekonstrukci. Dekuji za odpověď

michaela Slaná

Odpovídá odbor správy majetku a hospodářské správy:
Oprava chodníku na ul. Nádražní je naplánována na příští rok. V letošním roce budou na tomto chodníku provedeny okopy.
Zdravím.Mohl by se nekdo z MÚ postarat o to, aby byl vyčistěn kanál na dešťovou vodu na bývalé tržnici. Kdykoli trochu zaprší ,tak je tam plno vody.

Jarek

Odpovídá Jana FOJTOVÁ z odboru správy majetku a hospodářské správy:
Odbor správy majetku a hospodářské správy zařídí vyčištění kanálu.
Dobrý den,chci se zeptat jestli by se město nemohlo opravit chodník u domu Lesní 800 směr hájenka,je tam díra(kráter)min.10cm hlouka s kočárkem tam nejde bezpečně projet a druhá díra je mezi školkou a ÚP u sloupu s plakáty děkuji.

David Ostrówka

Odpovídá odbor správy majetku a hospodářské správy:
Díry v chodníku budou opraveny v nejkratším možném termínu.
Dobrý den, ráda bych věděla proč nemáme před domem na ulici Masarykova třída č.p.912 posbírané jablka. Bylo nám řečeno, že se tyto jablka budou uklízet. Bohužel tomu tak není. Před domem jsou shnilá jablka a samozřejmě také vosy. Doufali jsme, že po dohodě s úřednicí - odbor životního prostředí se situace nebude opakovat. Ale každý rok je to stále stejné a bohužel již únavné stále žadonit o úklid spadaných jablek. Žádáme nápravu. Petra

Petra

Ödpovídá odbor správy majetku a hospodářské správy:
Již došlo k nápravě a jablka jsou uklizena.
Prosím,proč nezavedené,jako v okolních městech ,zákaz řezání a sekání travy ve dnech o sobotě a neděli.obyvatele sídliště připomínky dávat nebudou ale nás v rodině.domcich to velmi obtěžuje!

Eva podlucka

Odpovídá Ing. R. HÁJEK z odboru výstavby a životního prostředí:
Již 2x byl tento návrh na zákaz řezání, sekání apod. o víkendech a svátcích v zastupitelstvu města - a ani jednou neprošel schválením.
Dobrý den,prosím o informaci,jakou formou lze požádat nebo kam se obrátit s žádostí o nainstalování dopravní značky"DEJ PŘEDNOST V JÍZDĚ",event o vybudování retardéru.Jde o konkrétní dopravní situaci na ulici Okružní a Energetiků,kdy při vyjíždění z Energetiků na Okružní řidiči absolutně ignorují to,že mají dát přednost vozidlu,jedoucímu zprava-tedy z ul.Energetiků.Už tolikrát došlo ke"skřípění brzd",že je( bojím se říct)otázka času,kdy dojde ke kolizi závažnějšího rázu.To,že po Okružní mnozí jedou vysokou rychlostí a nerespektují obytnou zónu ani nemluvě.Už tolikrát jsem byla ohrožena,a jistě nejen já,že pokládám ža nutné na tento PROBLÉM upozornit.Děkuji Vám za odpověď,event.za předání tohoto podnětu na příslušná místa.Šnapková Iva.,

Ivana Šnapková

Odpovídá Bc. Věra GÓRECKÁ z odboru dopravy:
Tato oblast je upravena dopravním značením "Obytná zóna", uplatňuje se zde pravidlo přednosti v jízdě zprava, a tudíž další dopravní značení se neinstaluje, jelikož jsou zde jasně daná pravidla provozu na pozemních komunikacích.
Nicméně dopravní situace bude prošetřena na místě samém se zástupcem Policie České republiky a v případě opodstatnění bude navrženo příslušné dopravní opatření.
Ve věci instalace dopravního zařízení - zpomalovací prah, je možno podat podnět přímo vlastníkovi komunikace.

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30