DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


8.9.2021, 14:30, zdenka

30.7.jsem zasílala dotaz ohledně vyčištění strouhy od trávy apod,včetně výpustě pod chodníkem a úpravě lesíků kolem strouhy a přišla mi odpověď,že to bylo v terénu kontrolováno a z části napraveno.Ale kde je ta náprava,která není vidět?Vůbec nic z toho nebylo uděláno!ani zodpovězeno co s tím...

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že vše bylo zkontrolováno v terénu, výpusť byla vyčištěna, aby voda mohla odtékat. Jelikož povětrnostní podmínky nedovolovaly vyčistit žlab, bude vyčištěn až v 37. týdnu. Co se úpravy zeleně kolem výpusti týče, tak zde nebyla shledána závada. Pokud není něco dle Vašich představ, tak doporučujeme osobní setkání na místě. Schůzku si můžete domluvit na e-mailu kristina.dvorokova@muor.cz.

Děkujeme za pochopení
odbor správy majetku a hospodářské správy7.9.2021, 14:35, Ivana Lhotská

Dobrý den, mám dotaz, zda je možno nějak zkulturnit prostor ve vnitrobloku, ulice Polní 966. Původně zde bylo pískoviště, které bylo zrušeno a místo něj je betonová plocha. Děkuji Iva

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že v současné době, kromě právě probíhající opravy chodníku, není v této oblasti plánována žádná větší revitalizace. S návrhem úpravy veřejného prostranství do 500 tis. Kč se lze každoročně přihlásit do participativního rozpočtu. https://www.lepsi-orlova.cz/cz/participativni-rozpocet/. Zvažte, zda by tato možnost byla pro Vás zajímavá a pro děti v této lokalitě přitažlivá.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic7.9.2021, 14:33, Ivana Lhotská

Dobrý den, jaký je prosím termín dokončení chodníků na ulici Polní? Včera a dnes, tedy 6 a 7.9.zde nejsou pracovníci, ani technika. Děkuji za odpověď Iva

Dobrý den,
k Vašem u dotazu sdělujeme, že smluvní termín dokončení díla je do 15.11.2021. Z důvodu promočení podkladu byly práce pozastaveny. Zda se může pokračovat, prokáží nové zkoušky únosnosti pláně, kterou budou provedeny 9.9.2021.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor rozvoje a investic5.9.2021, 15:36, Věra Pavlíková

Dne 14.8.jsem psala ohledně údržby zeleně-keřů,květin na záhoncích v mezibloku Na Výsluní. Chci poděkovat za rychlé vyřízení mé připomínky. Vše je hezky zbavené plevele, chci věřit,že i nadále bude takto udržováno. Děkuji!

Dobrý den,

velmi nás těší, že jste s rychlostí vyřízení svého podnětu, spokojená. Přejeme Vám pěkné a pohodové dny.
S pozdravem

kancelář starosty5.9.2021, 0:05, Petra

Dobrý den chci se zeptat zda se nebude opravovat cesta na ulici potoční a ostravská,jsou tam díry nedá se normálně jezdit mám už vymlácené auto sousedé taky nadavaji,mají stejný problém děkuji Norbitova

Dobrý den,

letos proběhne pouze oprava výtluků, na větší opravu nejsou v rozpočtu na letošní rok finanční prostředky. Oprava celého úseku místní komunikace na ul. Potoční bude zařazena do návrhu plánu oprav na rok 2022.

Děkujeme za pochopení.
OSMHS3.9.2021, 8:30, Milada Gabrysova

Chci volit, ale nedojdu do volební místnosti. Je možné, aby někdo přišel a já mohla svůj hlas odevzdat? Děkuji

Dobrý den,

ano, je to možné. Je nutno si objednat hlasování do přenosné volební schránky u p. Lenky Pěntkové, tlf. 596 581 239.
Přejeme hodně zdraví.

S pozdravem
Kancelář tajemníka2.9.2021, 9:27, Milada Koláčková

Dobrý den, kdy bude opravena díra na ulici Porubská v Orlové-Porubě ? Je to poslední ulice na okraji Orlové /hranice Orlová-Petřvald/. Propadl se asfalt, zřejmě podemletý vodou. Po nahlášení se asi 3 týdny nic nedělo, pak se zde umístila značka , díra už zarůstá okolní trávou, za chvíli zima a stále se nic neděje. Bude to někdo řešit ? děkuji Koláčková

Dobrý den,
na Porubské ulici poblíž křižovatky s Ostravskou je havárie kanalizačního řadu Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. (dále jen SmVaK). Dle sdělení firmy SmVaK probíhá výběrové řízení na firmu, která opravu havárie provede. Firma SmVaK musí nejprve odstranit závadu na kanalizaci a poté opravit povrch komunikace. Rychlost opravy kanalizace a následně i komunikace v dané lokalitě nemůže město Orlová přímo ovlivnit, nicméně budeme urgovat opravu u firmy SmVaK.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
OSMHS1.9.2021, 14:10, Jana Murinová

Dobrý den, nemohu dohledat na stránkách. Kde se dá požádat o popelnici na plasty k rodinnému domu? Děkuji! Jana Murinová

Dobrý den,

pokud máte požadavek na přistavení nádoby na odpad k rodinnému domu, napište své příjmení, adresu a telefonní kontakt na e-mailovou adresu denisa.nitschova@muor.cz.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy31.8.2021, 11:21, Kateřina

Dobrý den, chci se zeptat proč už měsíc nemáme na ulici Květinová 892 nádobu na plast? Hezký den

Dobrý den,

nádoba na plast byla odvezena, jelikož byla poškozena a nedala se již obsluhovat. Momentálně čekáme na dodání nových, větších nádob. Jakmile nádoby obdržíme, budou ihned rozvezeny. Prosíme o trpělivost.

Děkujeme za pochopení.
odbor správy majetku a hospodářské správy29.8.2021, 13:53, Bedřich

koho mám žádat o povolení vjezdu do zámeckého parku ke kostelu kvůli svatbě -mam operovanou kyčel

Dobrý den,

vjezd vozidel do Zámeckého parku přepravujících osobu težce zdravotně postiženou umožňuje současné dopravní značení. Povolení výjimky z místní úpravy se vydává pouze výjimečně a v odůvodněných případech. Žádost se předkládá odboru dopravy.

S pozdravem
odbor dopravy29.8.2021, 12:58, Dagmar Ruislova

Zdravím,chci se zeptat,jelikož budu při volbách mimo město,kdy a kam si můžu přijít vyřídit voličský průkaz,děkuji za odpověď.

Dobrý den,

volič může požádat o vydání voličského průkazu ode dne vyhlášení voleb, tj. od 01.01.2021, a to osobně u obecního úřadu do okamžiku uzavření stálého seznamu voličů, tj. do 06.10.201 do 16:00 hod. Nebo písemně podáním doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb, tj. do 01.10.2021 do 16:00 hod, obecnímu úřadu. Podání musí být v listinné podobě opatřené úředně ověřeným podpisem voliče nebo v elektronické podobě zaslané prostřednictvím datové schránky voliče.

Obecní úřad může voličský průkaz vydávat nejdříve 15 dnů přede dnem voleb, tj. 23.09.2021. Lze tento voličský průkaz také zaslat na adresu, kterou si volič uvede v žádosti o vydání. Voličský průkaz lze také vydat osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu. Voličský průkaz se vydává na odboru vnitřních věcí a živnostenský úřad, evidence obyvatel.

Odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad28.8.2021, 17:15, Josef Robenek

Dobrý den, jsem důchodce a chtěl bych se zeptat. zda město neposkytne dopravu na Svatováclavský hudební festival a to na koncert 21.9. do Karviné-šikmý kostel, kde bude i beseda s autorkou knihy. Děkuji

Dobrý den,

k Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že město Orlová dopravu na koncert, pořádaný v rámci Svatováclavského hudebního festivalu v Karviné dne 21.9.2021, nezajišťuje.

S pozdravem
odbor městských financí a školství27.8.2021, 9:20, Petr

Dobrý den, bude se letos opravovat chodník před vstupem do školky K. Dvořáčka?

Dobrý den,

asfaltový chodník v prostoru mezi ZŠ a MŠ na ul. K. Dvořáčka se opravovat bude. Úspěšně proběhlo výběrové řízení na zhotovitelskou firmu a realizace opravy proběhne nejpozději do konce října. Dřívější termín není možný z důvodu plného pracovního vytížení stavebních firem.
Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
OSMHS26.8.2021, 20:51, I.Juchelková

dnes jsem četla zodpovězené dotazy ,na dotaz kdy bude opravený přístupový chodník Na Stuchlíkovci 738 a letos se má opravovat je skoro záři a nic se neděje ,takže zase hororová zima pro staré lidi Juchelková

Dobrý den,

dosud probíhalo výběrové řízení na realizační firmu, oprava proběhne v tomto týdnu. Bylo to ověřeno u SmVaK.

S pozdravem
OSMHS26.8.2021, 11:18, Janková

Dobrý den, asi již 14 dní chybí na ulici Kpt. Jaroše (přímo vedle bývalého Kina Vesmír) velká žlutá popelnice na plast. Z ničeho nic zmizela a nikdo dosud nedodal novou, nemáme kam házet plast a musíme chodit do vedlejších ulic, což se mi zdá nesmyslné. Navíc všechny popelnice jsou neustále plné, takže chodíme hodněkrát i zbytečně. Prosím o přistavení nové popelnice, protože takto občané rozhodně přestanou odpad třídit a nikdo se tomu nemůže divit. Děkuji, Janková.

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že nádoba na plast byla odvezena proto, že byla poničená. Rozumíme Vašim problémům, nicméně aktuálně čekáme na dodání nových, větších nádob. Pro částečné vyřešení problému požádáme SMO, m.a.s. o častější vývoz nádob. Prosíme o trpělivost a pochopení.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy