DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


4.6.2023, 4:39, Kateřina

Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat na benzinovou stanici u Albertu. Nikde není o tom žádná informace funguje nebo teprve bude? A jak funguje pokud ano. Děkuji

Dobrý den,
bohužel se jedná o soukromý objekt a město nemá žádnou bližší informaci o provozu benzínové čerpací stanice.
S pozdravem
OSMHS2.6.2023, 17:21, Ludmila

Dobrý den, šlo by prosím na Rákosníčkově hřišti umístit lavičky na druhou stranu? Celé dopoledne svítí sluníčko na straně, kde jsou lavičky. Nejde jen o to, že tam sedí rodiče, ale i o odložené svačinky, pití, batůžky.. :) Děkujeme

Dobrý den,
přemístění laviček na druhou stranu dětského hřiště není možné, a to z důvodu dodržení potřebné minimální bezpečnostní plochy kolem umístěných dětských prvků.
S pozdravem
OSMHS31.5.2023, 19:03, Sára

Dobrý den, zajímá mne kdy bude opraveno a zprovozněno hřiště na 5.etapě nad podzemními garážemi. Tohle hřiště bylo široko daleko nejlepší, obzvlášť pro malé děti a to díky podkladu. Už je to víc než dva roky a stále se s hřištěm nic neděje. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
toto velmi oblíbené hřiště bohužel již zprovozněno nebude. Je za svou životností a muselo by se nahradit novými prvky. Vzhledem ke skutečnosti, že město Orlová připravuje rekonstrukci parkovacího domu včetně rozšíření parkování na střeše, byla by to již zmařená investice. Jako náhradu plánuje město vybudování nového hřiště na ploše, kde původně byly prvky pro skate. Vybudování nového hřiště mimo parkovací dům se bohužel v letošním roce již nepodaří, ale snad se děti dočkají v roce příštím.
S pozdravem
ORI26.5.2023, 15:59, Jurdas

Dobrý den chci se zeptat kdy se bude dělat u Orlovské nemocnice další parkoviště? Stromy se tam vykácely a nic se tam od té doby neděje.Předem díky za odpověd.

Dobrý den,
v současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Kácení muselo proběhnout v době vegetačního klidu do konce března a chápeme, že se tato prodleva mezi kácením a realizací může zdát dlouhá. Předpokládaný termín zahájení stavby v červnu pravděpodobně už nestihneme, ale pokud půjde vše dobře, v červenci by mohla být stavba zahájena. O zahájení stavby budeme informovat.
S pozdravem
ORI25.5.2023, 16:01, Lubomír

Zdravím. 11.4.jsem upozornil na nepořádek na ulici Porubské, směrem na Ostravskou, u železničního nadjezdu. Reakce byla blesková, za což chci MÚ pochválit, ale problém je v tom, že místo bylo uklizeno, přistaven velký kontejner, který tam stál týden, překypoval odpadem a po jeho odvozu tam zůstala hromada papíru a odpadu, co zřejmě z kontejneru vypadl. To je třeba co nejdříve uklidit, je toho možná do pytle, než tam začnou přidávat další odpad obyvatelé Marijánky, nebo zastavovat auta s odpadem. Děkuji.

Dobrý den,
děkujeme za upozornění na nepořádek, který zůstal po odvozu kontejneru na ulici Porubská. Vaše informace byly předány Odboru výstavby a životního prostředí a byl informován majitel pozemku, aby vše uklidil.
S pozdravem
OSMHS25.5.2023, 12:53, Vlasta Bukalová

Dobrý den, začátkem týdne jsem upozornila, že nebyl 2x posekaný trávník pod domem 1236 na ulici F. S.Tůmy kam se traktor nedostal. Dnes 25.5.23 pracovník tuto část trávníku posekal strunovou sekačkou. Moc vám děkuji za rychlé vyřízení. S pozdravem Vlasta Bukalová

Dobrý den,
Váš podnět byl předán ihned odboru správy majetku, který zařídil posekání trávníků.
S pozdravem
KS25.5.2023, 11:48, Jana

Dobrý den , jak je orlí kanoň jsou tak prolézačky a kolotoč pro dětí. Mohli by se tam dodat lavičky nahoře jsou dole ne. Celou dobu co jste tam musíme stát.Děkují

Dobrý den,
děkujeme za Váš podnět ohledně umístění laviček v Orlím kaňonu. Posoudíme možnosti umístění těchto laviček na místě a v případě možnosti zařídíme jejich upevnění v termínu do měsíce července.
S pozdravem
OSMHS23.5.2023, 7:54, Obyvatel

Dobrý den,na ulici Osvobození 822 probíhala rekonstrukce/výstavba lodžií a z toho důvodu byla odstraněna zábrana znemožňující vjezd na plochu mezi blokového děckého hřiště.Toho zneužívají řidiči a parkují si tam auta, otáčejí se na této ploše a znehodnocují nově obnovenou plochu pro travnatý povrch, založený firmou jenž prováděla rekonstrukci.Co s tím ?bude zábrana opět namontována??

Dobrý den,
na základě Vašeho podnětu bylo provedeno šetření na místě, na ul. Osvobození ze zadu domu 819 - 822, kde nebylo zjištěno parkování vozidel na této ploše, přičemž vjezdu na plochu zamezují dvě kovové zábrany a keř umístěný u obrubníku. Pokud nemáte na mysli tuto lokalitu, prosím kontaktujte Ing. Pavelkovou na tel. č. 596 581 329.
S pozdravem
OSMHS18.5.2023, 7:38, Emil Vyhlas

Dobrý den, prosím o informaci,zda-li se bude provádět jarní uklid schdištovitého chodníku a úprava travní plochy po zimní údržbě před Bejbáčkem -směrem dolů v Orlové-Lutyni třetí etapa-ulice Okružní děkuji za odpověd´´

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Úklid chodníků na ulici Okružní v okolí "Bejbáčku" a úprava rozježděných okrajů v zeleni bude provedena nejpozději do poloviny června 2023, pokud budou vhodné povětrnostní podmínky.
S pozdravem
OSMHS16.5.2023, 17:13, Jan Blahuta

Dobrý den, Cca před měsícem jsme se přestěhovali do Orlové - Poruby, ul. Žofínská. Předtím jsme byli zvyklí třídit odpady, ale v novém bydlišti jsou pouze černé popelnice. Mohli by jste mně informovat, kde nejblíž najdu popelnice na tříděný odpad? Případně jinou možnost, jak tady třídit. Předem děkuji. S pozdravem, Jan Blahuta

Dobrý den,
na ulici Žofínská byly zvony na tříděný odpad umístěny u čp. 593, bohužel zde docházelo ke vhazování všechno možného, jenom ne toho, pro co jsou zvony určeny. Zvony byly také několikrát podpáleny, proto byly staženy a již zde nebyly přistaveny, jelikož je tato lokalita problémová. Třídění odpadu je možné ve sběrném dvoře na ulici Nádražní.
Je mi líto, že Vám neumožníme přístupnější cestu ke třídění odpadu, ale hodnota zvonů, které by byly brzy opět poškozeny, není malá.
S pozdravem
OSMHS16.5.2023, 15:19, Iveta

Dobrý den mam dotaz ,zda budou letos na dny Orlové,kolotoče na velkém parkovišti u bývalého koupaliště a od kdy tam se nebude moc parkovat kromě těch dvou dnů 26.5 2023 a 27.5.2023.Děkuji

Dobrý den,
zábavné atrakce (kolotoče, aj.) budou umístěny na parkovišti u bývalého koupaliště, na parkovišti se nebude moci parkovat v období od 23.5. do 30.5. 2023".
S pozdravem
OD13.5.2023, 16:04, Jaroslav Doffek

Chtěl bych oznámit,že vandalové už zničili polovinu odpadových košu v parku.Bude to někdo hlídat a nebo si to necháte vše rozbit..Ono myslím si,že tento typ odpad.koše se spiše hodi do lázni a ne do Orlové.Tady co neni pořádně přibetonovane nebo přivařene tak nemá šanci přežit

Dobrý den,
děkujeme za Vaši informaci týkající se odpadkových košů v lesoparku. O stavu odpadkových košů víme a budou opětovně opraveny. Bohužel, ať bude v lesoparku jakýkoliv typ koše, najde se jedinec, který koš poškodí. Jedná se většinou o podnapilou mládež, která si musí vybíjet zlost, či se předvádět před kamarády. Lesopark prochází hlídky městské policie, bohužel není v jejich silách uhlídat všechna výtržnictví, která se dějí na území města.
S pozdravem
OSMHS12.5.2023, 18:54, Iveta

Dobrý den mám dotaz.Dneska se mi dostali do rukou Orlovské noviny,vysvětletemi proč jste změnili jejich vzhled,staré Orlovske noviny byli hezčí a hlavně veselejší barevnější.

Dobrý den,
děkujeme za Váš názor. Nový vzhled Orlovských novin byl navržen v souladu s vizuálním stylem města, zpracovaným v roce 2022. Chtěli jsme nabídnout obsah novou atraktivnější formou, takže v nich najdete i interaktivní QR kódy, díky nimž si můžete prohlédnout fotografie z našich akcí, nebo si rovnou otevřít noviny ve svém chytrém zařízení.
S pozdravem
KS12.5.2023, 16:56, Dagmar Ruislova

Vzhled Orlovských novin se mi líbí,chtěla bych poděkovat paní Cibulkové za dlouholetou práci.Chtela bych se zeptat,jestli na Polaris nemůže být normální expres,ten mini je málo.Dekuji

Dobrý den,
děkujeme za pochvalu, paní Cibulkové poděkování určitě vyřídíme. Momentálně máme se společnosti POLAR uzavřenou smlouvu na dvou minutový expres do konce roku. Další zpravodajství o městě můžete sledovat na naší Internetové televizi Orlová.
S pozdravem
KS10.5.2023, 16:22, Miroslava Babiszová

Dobrý den, můžu se zeptat. Existuje v Orlové něco jako donáška obědů pro seniory nebo něco podobného a popřípadě jaké jsou podmínky? díky a hezký den přeji M.Babiszová

Dobrý den,
donášku popř. rozvoz obědů pro seniory mají na starosti Sociální služby města Orlová, kontakt na sociální pracovnici p. Janu Trvajovou je 603 100 778.
S pozravem
KS