Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Poplatky za psy Dobrý den. K čemu slouží nově naistalované prázdné schránky na sáčky pro úklid psích exkrementů? To skutečně v hlavách úředníků MÚ, nemůžou vznikat rozumější návrhy, než na podobné "pitomosti" ? Vy si skutečně myslíte, že lidé, kteří psí exrementy po svých psech neuklízí, že si tyo sáčky, (které tam většinou nejsou) vezmou a uklidí? Proč radši nezlevníte poplatky za psy, tak aby si ti poctiví "sběrači " mohli sáčky koupit, nebo vyzvednout na MÚ? Píšete, že provozování těchto nefukčních stojanů stojanů bude město stát cca 50 000,- Kč ročně.Kolik vybere město ročně od majitelů psů z celé Orlové peněz? Za co vlastně platím 3 500,- Kč za dva psy o něž se starám? Snad přispívám na odměny městských policistů, za to, že když zrovna nespí u monitorů, že tam náhodou něco objeví? Chápu, že ne všichni obyvatelé Orlové jsou fandy slušných chovatelů psů, ale já také zrovna nemusím opilce, narkomany, výtržníky, atd... K čemu slouží "spanilé" jízdy vozidel MP po hlavních komunikacích města Orlové? Proč tito nechodí pěšky po problémémových částech města? Děkuji za "vyčerpávající odpověď". Petr Szypka

Petr Szypka

Poplatek ze psů je součástí rozpočtu města, ze kterého se mimo jiné financuje provoz a údržba psího útulku, údržba louky pro psy, čistota města.
Schránky na sáčky na psí exkrementy byly ve městě instalovány na základě žádosti občanů. Sáčky na psí exkrementy si také můžete vyzvednout na MěÚ Orlová, v kanc.č.323 nebo č.321.
Ing. Jaroslava Buchtová, OSMHS
Dobrý den, můžu se prosím zeptat z čeho přesně jsou nové chodníky v lesoparku, popř. která firma je zhotovila, moc děkuji s pozdravem jurčo.

Lukáš

Dlažba DITON, firma KR Ostrava.
Ing. Szotkowská, odbor rozvoje a investic
Dobrý den, na koho se mohu obrátit v případě zájmu o pronájem parkovacího místa? Děkuji

Lukáš

Dobrý den, obraťe se na paní Bc. Věru Góreckou – odbor dopravy, tel.č. 596 581 626.
chtěl bych se zeptat,kolik Rómu se přistěhovalo do Orlové za rok 2017..totiž je jich nebyvalé hodně,děkuji

Jaroslav Doffek

Statistiku o pohybu romských spoluobčanů evidence obyvatel nevede - město k tomu nemá kompetence.
Kateřina Štebelová, evidence obyvatel
Proč při úpravách cest v Lesoparku neni prováděno dílčí dokončení a přejmutí některých úseků. Např. úsek od Lidlu do Lesoparku má dláždění hotové už 4 měsíce, ale kolem je hrozný nepořádek (nedosypané boky kolem chodníku, poházené odpadky po"stavbařích", nezapískovaný povrch chodníku...atd). Mám dojem, že stavební dozor z města ( ORI), se tam nekoná, jinak doporučuji používat v investiční činnosti "selský rozum".V Lesoparku se pracovní morálka firmy AWT shoduje s úrovní MěÚ a podle toho to tam vypadá- další vizitka "úrovně města".

Klimovič Pavel Ing.

Stavební práce na komunikacích v lesoparku stále pokračují a jedná se o staveniště. Město chodníky nepřevzalo právě z důvodu nedokončení stavebních prací včetně terénních úprav a pořádku. Technický dozor investora se samozřejmě koná, a pokud máte zájem si prohlédnout příslušnou dokumentaci, rádi Vám ji v souladu se zákonem o veřejném přístupu k informacím předložíme. Bohužel pracovní morálka firmy nesouvisí s výkonem technického dozoru. Město Orlová využívá všech legislativních možností a sankčních ujednání stanovených uzavřenou smlouvou o dílo. Zde bych si Vás dovolila opravit, protože rekonstrukci chodníků realizuje společnost KR Ostrava, nikoli společnost AWT Rekultivace.

Ing. M. Szotkowská, odbor rozvoje a investic
Dobrý den, chci zeptat jak vyřídím voličský průkaz, jelikož většinu času trávím v Praze a chtěl bych volit tady. Trvalý pobyt mám stále v Orlové. Je možno vyřídit tento průkaz elektronicky? Děkuji za odpověď Šiška Martin

Šiška Martin

Dobrý den,

Voličské průkazy se vydávají do 18.10.2017 do 16-ti hodin pouze osobně. Písemné žádosti o vol. průkazy se podávaly do minulého pátku.

S pozdravem
Petra Ožanová
Dobrý den. Můžete mi říct proč při opravě chodníků na V. etapě, konkrétně u domu č.1247, byl rozkopán u jednoho vchodu chodník, u druhého stržen asfalt a vytvořeno skladiště materiálu. A místo toho aby byl zprovozněn alespoň jeden přístup, je věnován všechen pracovní čas stavbě nepotřebných chodníčků na trávě, snad budoucím hřišti. Nemluvě o omezeném parkování aut. Děkuji za Vaší odpověď Petr Salamon

Petr Salamon

Dobrý den, tíživou situaci při této rekonstrukci si bohužel uvědomujeme. Město Orlová několikrát vyzvalo zhotovitelskou firmu k nápravě. Po posledních jednáních bylo přislíbeno posílení pracovních kapacit a zintenzivnění prací. V současné době firma neporušuje smlouvu o dílo, ale přesto doufáme ve zlepšení. Tímto se za vzniklou situaci omlouváme a děkujeme za trpělivost. Bohužel na všech stavbách je zřejmý nedostatek kvalitních pracovníků, způsobený intenzivní výstavbou.

Ing. M. Szotkowská, odbor rozvoje a investic
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak (případně kde) mohu zažádat o novou popelnici na komunální odpad a také o kontejner na biologický odpad. Děkuji

Lenka Obrusníková

O novou nádobu na komunální odpad a taktéž na odpad biologický můžete zažádat telefonicky na tel. č. 596 581 329 nebo na e-mailu denisa.nitschova@muor.cz nebo můžete kontaktovat přímo SMO m.a.s. na tel. č. 596 585 542, či na e-mailové adrese piechaczkova@smo-orlova.cz.

Ing. Denisa Nitschová, OSMHS
Dobrý den, proč nejsou nové stacionární radary označeny dopravní značkou? Je cílem instalace maximalizovat množství vybraných peněz na pokutách či zvýšit bezpečnost?! Praxe v zahraničí je upozornit na radar i s kilometrovým předstihem. Hezký den Martin Klosko

Martin Klosko

V minulosti byla povinnost označit měření radarem značkou. Momentálně o tomto neuvažujeme ani z preventivních důvodů.
Cílem je samozřejmě zvýšení bezpečnosti a plynulosti silniční dopravy.
Mgr. Roman Galia, Městská policie Orlová
Dobrý den, chci se zeptat, co hodláte dále dělat s nedostatkem parkovacích míst na F. S. Tůmy, především na konci této ulice? (Předpokládám, že nejde o první dotaz na toto téma) Nepříjde mi normální čekat téměř hodinu na parkovací místo. Popřípadě se alespoň domluvte s městskou policií a jejich "botičkami", ať je k řidičům trochu shovívavější. Děkuji za odpověď Nesytová

Nesytová

Na F.S. Tůmy přibyla parkovací místa v letošním roce. V současné době zde budování dalších míst nepřipravujeme. Problém s parkováním je po celém městě a město Orlová se snaží tuto problematiku řešit celoplošně. Další rozšiřování parkování je z dlouhodobého hlediska neudržitelné a bude se muset pracovat s celkovou koncepcí parkování a mobility.

Ing. M. Szotkowská, odbor rozvoje a investic

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30