DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


16.5.2023, 15:19, Iveta

Dobrý den mam dotaz ,zda budou letos na dny Orlové,kolotoče na velkém parkovišti u bývalého koupaliště a od kdy tam se nebude moc parkovat kromě těch dvou dnů 26.5 2023 a 27.5.2023.Děkuji

Dobrý den,
zábavné atrakce (kolotoče, aj.) budou umístěny na parkovišti u bývalého koupaliště, na parkovišti se nebude moci parkovat v období od 23.5. do 30.5. 2023".
S pozdravem
OD13.5.2023, 16:04, Jaroslav Doffek

Chtěl bych oznámit,že vandalové už zničili polovinu odpadových košu v parku.Bude to někdo hlídat a nebo si to necháte vše rozbit..Ono myslím si,že tento typ odpad.koše se spiše hodi do lázni a ne do Orlové.Tady co neni pořádně přibetonovane nebo přivařene tak nemá šanci přežit

Dobrý den,
děkujeme za Vaši informaci týkající se odpadkových košů v lesoparku. O stavu odpadkových košů víme a budou opětovně opraveny. Bohužel, ať bude v lesoparku jakýkoliv typ koše, najde se jedinec, který koš poškodí. Jedná se většinou o podnapilou mládež, která si musí vybíjet zlost, či se předvádět před kamarády. Lesopark prochází hlídky městské policie, bohužel není v jejich silách uhlídat všechna výtržnictví, která se dějí na území města.
S pozdravem
OSMHS12.5.2023, 18:54, Iveta

Dobrý den mám dotaz.Dneska se mi dostali do rukou Orlovské noviny,vysvětletemi proč jste změnili jejich vzhled,staré Orlovske noviny byli hezčí a hlavně veselejší barevnější.

Dobrý den,
děkujeme za Váš názor. Nový vzhled Orlovských novin byl navržen v souladu s vizuálním stylem města, zpracovaným v roce 2022. Chtěli jsme nabídnout obsah novou atraktivnější formou, takže v nich najdete i interaktivní QR kódy, díky nimž si můžete prohlédnout fotografie z našich akcí, nebo si rovnou otevřít noviny ve svém chytrém zařízení.
S pozdravem
KS12.5.2023, 16:56, Dagmar Ruislova

Vzhled Orlovských novin se mi líbí,chtěla bych poděkovat paní Cibulkové za dlouholetou práci.Chtela bych se zeptat,jestli na Polaris nemůže být normální expres,ten mini je málo.Dekuji

Dobrý den,
děkujeme za pochvalu, paní Cibulkové poděkování určitě vyřídíme. Momentálně máme se společnosti POLAR uzavřenou smlouvu na dvou minutový expres do konce roku. Další zpravodajství o městě můžete sledovat na naší Internetové televizi Orlová.
S pozdravem
KS10.5.2023, 16:22, Miroslava Babiszová

Dobrý den, můžu se zeptat. Existuje v Orlové něco jako donáška obědů pro seniory nebo něco podobného a popřípadě jaké jsou podmínky? díky a hezký den přeji M.Babiszová

Dobrý den,
donášku popř. rozvoz obědů pro seniory mají na starosti Sociální služby města Orlová, kontakt na sociální pracovnici p. Janu Trvajovou je 603 100 778.
S pozravem
KS10.5.2023, 11:57, Leo

D.den, jsou nějaká opatření ohledně chovu slepic, slyšel jsem že v Rychvaldě je nějaká nákaza, městský rozhlas je nesrozumitelný, děkuji.re

Dobrý den,
veškeré informace ohledně ptačí chřipky najdete jak na stránkách města (v sekci Zpravodajství/aktuality), tak na FB města.
S pozdravem
KS10.5.2023, 10:59, Procházková

Dobrý den chtěla bych zaplatit popelnice pošlete mi prosím c.uctu dekuji

Dobrý den,
poplatek za odpady lze uhradit na pokladně MěÚ Orlová v pokladních hodinách, bezhotovostně na č. účtu Města Orlová: 107216397/0300, případně můžete využít Portál občana. K získání či ověření platebních údajů (variabilní symbol, částka) kontaktujte pracovníky místních poplatků, tel. 596 581 kl. 217, 146, 218, 150.
S pozdravem
KS5.5.2023, 19:42, Věra Janíková

Ptám se jak je možné, že není žádná akce pro dny osvobození Sovětskými vojsky. Dále se ptám, na co, že je fontána bez vody, když okolní města mají fontány dávno spuštěné. Pošlete mi prosím odpověď na email. Děkuju.

Dobrý den,
pietní akt k 78. výročí osvobození města Orlové proběhl dne 3.5.2023 jak u památníku v ulici U Kapličky v Orlové-Lutyni, tak na hřbitově v Orlové-Městě. Co se týče kašny na náměstí 28. října, tak v rámci záruční doby probíhá oprava spádu prostřední části kašny. Předpokládané spuštění by mělo proběhnout kolem 15.5.2023.
S pozdravem
KS3.5.2023, 13:42, Iveta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na bývalou ZDŠ Orlová část Zimny Důl.Co bude s touto budovou v budoucnu.Zatím jsem si nevšimla že by se stou to budovou něco dělalo.Po výměně oken a venkovní fasádou.Bude to dotaz na pana místostarostu p.Stuchlika který tam bydlí a chodil do této školy. Děkuji

Dobrý den,
budova čp. 825 Orlová (bývalá škola) je nyní v majetku spol. Nábytek Sprint, tuto informaci lze dohledat v nahlížení do katastru, informace pro veřejnost. Stavební úpravy budovy byly povoleny před 10 lety (předchozímu majiteli), nyní je v platnosti nové povolení - v přízemí bude prodejna a kompletace nábytku, v patře zůstaly dle původního povolení byty. Na stavbě se už asi rok intenzivně pracuje, vč. výměny stav. konstrukcí, změn dispozic a nyní jsou již prováděny i venkovní úpravy kolem budovy, kde budou mj. i nová parkoviště pro uživatele budovy i zákazníky.

S pozdravem
OVŽP2.5.2023, 13:32, Lenka Kolářová

Dobrý den, jsou ještě k dispozici k pronájmu skladovací kóje, které město nabízelo obcanům? Myslím, že vznikly v budovách bývalých výměníků. Na koho se případně obrátit? Děkuji.

Dobrý den,
tyto skladovací kóje nabízí SMO, městská akciová společnost Orlová, nikoli město Orlová. Prosím kontaktujte paní Lenku Erakovič - vedoucí správy budov tel. 596 585 535 nebo 731 650 400.
S pozdravem
KS2.5.2023, 11:56, Martina

Dobrý den, na koho se mám obrátit se žádostí na opravu dětské klouzačky a dětského kolotoče na ulici kpt. Jaroše naproti starého kina. Děkuji za odpověď

Dobrý den,
Vámi zmiňované dětské prvky byly na místě zkontrolovány a z důvodu, že nevyhovují platné ČSN budou odstraněny.
S pozdravem
OSMHS30.4.2023, 19:04, Roman

Dobrý den chci se zeptat proč se neopravi silnice od stadionu směrem k domu kultury.jezdi se tady gracie Orlová každý rok a cesta je děravá pořád.Dekuji

Dobrý den,
na místní komunikaci na ul. Osvobození se opravují každý rok pouze výtluky. Letos již oprava proběhla tak, aby mohl nerušeně proběhnout cyklistický závod Gracia Orlová 2023. Plošná oprava vozovky na celé ulici Osvobození by byla finančně velmi náročná do té míry, že je to mimo možnosti odboru správy majetku a hospodářské správy. V budoucnu budeme iniciovat plošnou opravu na odboru rozvoje a investic.

S pozdravem
OSMHS30.4.2023, 16:18, Dagmar Titzová

Dobrý den, v pátek 28.4.2023 se na hřbitově v Orlové městě usazovalo sousoší na pomník sedmidenní války. Natáčela tam dokonce ČT, ale na stránkách města není o tomto aktu žádná zmínka. Ptám se, proč nejsou o tom občané informováni, stanovilo město termín slavnostního odhalení?

Dobrý den,
informace o slavnostním odhalení sousoší, které doplnilo prázdné místo na Památníku padlým za Těšínsko naleznete na webových stránkách města i na FB.
S pozdravem
KS25.4.2023, 18:15, Petr

Dobrý den u vchodu Ke Studánce 1028 už půl roku vynechává venkovní lampa.

Dobrý den,
dané svítidlo bylo opraveno 05.05.2023. Pakliže byste zaznamenali opakující se problémy, kontaktujte prosím Ing. Tomáše Poláška (tel.: 596 581 330, e-mail: tomas.polasek@muor.cz) z odboru správy majetku a hospodářské správy. Při hlášení závad Vás prosíme o upřesnění označení světelného místa. Ta jsou označována čísly oddělenými čarou na bílém štítku tvaru čtverce na stožárech nebo sloupech distributora elektrické energie, na kterých se daná svítidla nacházejí.
S pozdravem
OSMHS24.4.2023, 12:07, Andy

Zdravim , Bc. Strapačova A. mila , vstřicna dala odpověd na aut. zastavku Orlova -škola , ale tento požadavek ma dat město pro občany Orlov. Projednaji . Pěkny den ...

Dobrý den,
možnost zařazení autobusové zastávky MHD Orlová, Poruba, škola do režimu autobusové zastávky na znamení některé z příměstských linek bude projednána s Krajským úřadem MSK.
S pozdravem
odbor dopravy