DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


2.7.2017, 21:10, Králová Irena

Dobrý den . Chtěla bych se zeptat na cenu dovážky vody od dobrovolných hasičů z Orlové 3 na doplnění bazénu .Králová

Dobrý den,
volali jsme Dobrovolným hasičům v Porubě. Tuto službu - dovážku vody - vůbec nezprostředkovávají. Takže jsem se informovala na SmVak.

1) Paní Králová si může zavolat na zákaznickou linku 800 292 400 (7:30-20:00), kde jí budou poskytnuty detailní informace o možnosti dodávky a ceně dle parametrů bazénu. Linka je bezplatná.
2) Nebo může zadat požadavek na smvak@smvak.cz
3) Případně si myslím, že může pro info zajít na pobočku v Orlové:

Obchodní místo v Orlové Adresa: Na Olmovci 685, 735 14, Orlová
hodiny pro veřejnost: středa 8-12 13-16


Cena za napuštění je dána cenou vody a především vzdáleností od nejbližšího střediska SmVak.

Obyčejně dojíždí 7 m3 cisterna + cena dle vzdálenosti -> do 10km 1200,- Kč + 15% daň (kilometry se počítají tam i zpět!)
do 20km 1 652,20,- Kč + 15% daň
do 30km 2 208,70,- Kč + 15% daň
do 40km 2 755,65,- Kč + 15% daň
do 50km 3 304,35,- Kč + 15% daň

Pokud má poblíž hydrant je zde možnost zapůjčení hydrantového nástavce, kde je ovšem záloha za zapůjčení 5.000,- Kč.30.6.2017, 18:22, Monika L.

Dobrý den. Veřejné pískoviště u nového hřiště na ulici 1. Máje v Orlové Lutyni je znečištěno výkaly psů a koček!

Na základě podnětu a po kontrole bylo pískoviště vyčištěno. Pískoviště je volně přístupné a bohužel nelze zabránit častému znečištění exkrementy volně pobíhajících zvířat.30.6.2017, 12:46, Zdenka

Dobrý den, kde mohu najít jaké pozemky patří městu,lesní správě a RPG. Děkuji

Nahlížet do katastru nemovitostí lze přes webové stránky Českého úřadu zeměměrického a katastrálního - nahlizenidokn.cuzk.cz. Zde můžete vyhledat vlastníka zadaného pozemku.

Hana Juřicová
OVŽP28.6.2017, 21:19, tomáš kempný

dobry den kdy bude probihat čipovani kol u mestke policie děkuji za info

Termíny značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek syntetickou DNA

Ve dnech 15. a 16. července a 5. a 6. srpna, další termíny jsou pak 12. a 13. srpna 2017, vždy od 9 do 16 hodin. Jízdní kola a kompenzační pomůcky se označují v areálu Městské policie Orlová na ulici Polní v cca 15 minutových intervalech. Objednávejte se na e-mailu: pavel.cernousek@muor.cz28.6.2017, 14:20, šárka koláčková

Dobrý den, mezi hypermarketem Albert a Gymnaziem je cesta a z boku hypermatketu jsou dvoje dvere s plechovym schodistem. Chodi tam na kuřpauzy zaměstnanci nebo tam posedává mládež. Jde mi o to, že pod těmi schodišti je neuvěřitelný bordel ze svačinek, nápojů a cigaret. Je možné umístit odpadkové koše k oboum vchodům? Je to místo fakt nechutné. Může tam město častěji vysílat pracovníky k úklidu? DĚKUJI

Vážený občane,

děkujeme za Váš podnět k úklidu. Jelikož jsou prostory schodišť v majetku Albert Hypermarketu (AHOLD Czech Republic, a.s.), vyzveme jeho vedení, aby úklid zařídilo. Do budoucna se budeme společnými silami snažit tyto prostory udržovat v čistotě. Zvážíme také umístění odpadkových košů do této lokality.
Ing. Denisa Nitschová
odbor správy majetku města a hospodářské správy27.6.2017, 19:27, Martin

Dobry den chci se zeptat jak casto jaou aktualizace pořadniku o byt?

Pořadníky se doplňují (aktualizují) nepravidelně, v závislosti na přidělování UVOLNěNýCH BYTů žadatelům o přidělení obecného bytu. Teprve po vyčerpání všech žadatelů ze schválených pořadníků radou města, dochází k jejich doplnění (aktualizaci).

Ing. Milan Bill
vedoucí odboru správy majetku a hospodářské správy26.6.2017, 13:19, Pavel Kraina

Dobrý den, doslechl jsem se,že koupaliště,na které bylo uděláno několik projektů a určitě né zadarmo se má zasypat!!!! Co na to naší zastupitele,kteří slibovali před volbama občanům nové,nebo aspoň opravené koupaliště??? A co je pravda o kilometrovém oválu,pro bruslaře,kolem fotbalového hřiště? To už ani fotbal nebude? Nedokáží si dost dobře představit,jak se hraje fotbal a na oválu se na bruslích prohánějí malé děti.

V současné době je připravena projektová dokumentace na kompletní rekonstrukci koupaliště za téměř 300 mil Kč.
I přes předpokládanou úsporu z výběrového řízení až 30 %, není ve finančních možnostech města tuto stavbu zrealizovat.
K dnešnímu dni nebylo orgány města rozhodnuto o dalším postupu, z čehož vyplývá, že informace o pouhém zasypání koupaliště jsou předčasné.
Ani ovál pro bruslaře na fotbalovém hřišti není v současné době plánován. Stále se prověřuje možné umístění in-line dráhy v rámci města. Město Orlová je svým situováním na kopci specifické a prozatím se nám nepodařilo najít vhodné území, které by bylo na rovině, v majetku města a dobře přístupné z centra. Pokud o takovém potenciálním umístění in-line dráhy víte, zašlete svůj tip na martina.szotkowska@muor.cz.

Ing. Martina Szotkowská
vedoucí odboru rozvoje a investic24.6.2017, 19:45, Kateřina Rothová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se chystá nějaká rekonstrukce chodníku na páté etapě. Je to tady děs a hrůza, bydlím tady již 4 roky a chodníky jsou v čím dál tím horším stavu. Nemluvě o tom, že když zaprší, tak se po chodníku nedá projít. Máme celkem dráhy kočárek pro dceru a jezdit s ním po těch dírách je teda umění. Pokud by město chtělo dodat fotografie, není problém je zaslat na email. Předem děkuji za odpověď Kateřina Rothová

Město Orlová připravuje postupnou regeneraci celého panelového sídliště. Letos zahájilo první etapu.
V rámci stavby bude provedena úprava stávajících pozemních komunikací, umístění nových parkovacích stání v bezprostředním okolí ulic Dětmaroviská a Adamusova, řešení nového systému pozemních komunikací pro pěší, zpevněných ploch, veřejného osvětlení, dětské hřiště. Finanční náklady budou téměř 6 mil Kč.
Ing. Martina Szotkowská, odbor rozvoje a investic

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci oprav chodníků na V. etapě Vám sdělujeme, že město Orlová v tuto chvíli provádí kontrolu současného stavu chodníků aby mohly být v letošním roce provedeny opravy nejvíce poškozených míst.
Ing. Milan Bill, vedoucí odboru správy majetku města a hospodářské správy23.6.2017, 21:55, Kateřina

Dobrý den. Mám dotaz ohledně úprav kruhového objezdu č. 1 u Restaurace Horník. Tento kruhový objezd je zarostlý a neudržovaný. Nemám sice znalosti zahradního architekta, ale tento je velice nehezký. "Křoví", které tam roste a dříve snad hezké bylo, už dosahuje výšky až k označníku čísla objezdu. Je s podivem, že všechny centrální "kruháče" jsou udržované a to moc hezky (za to musím chválit, jsou velmi povedené). Jen nechápu, proč zrovna č. 1 musí mít křoví, přes které za chvíli už řidiči nic neuvidí. A snad ještě "maličkost. Také by to chtělo upravit plochy kolem zastávek Horník a to hlavně na straně směrem od Ostravy: Traviny a keře, které tam byly vysázeny, jsou úplně zarostlé. My s Poruby se chceme také koukat do pěkně upraveného prostoru, a nemuset kvůli "hezkému kruháči a okolí" jezdit do centra města. děkuji. Anna

Vážená paní,
velice děkujeme za Váš podnět ke kterému Vám sdělujeme, že tvarování kruhového objezdu č. 1 proběhno již minulý týden.
Rovněž tak byl zadán údržbě požadavek na pletí nově vysazených záhonu, které jsou opravdu zarostlé již vysokým plevelem. Dnes 29.6.2017 byl tento požadavek urgován a v nejkratším možném termínu dojde k nápravě.
Dále Vám sdělujeme, že odbor správy majetku města a hospodářské správy by chtěl v budoucnu provést úpravu všech kruhových objezdů.

Ing. Kristina Dvoroková
odbor správy majetku a hospodářské správy20.6.2017, 20:37, Solich Milan

Jelikož mém určite pochybnosti mám dotaz zda mi podle čísla policisty můžete sdělit jeho jméno.Nebo musím postoupit záležitost vyžším orgánům.S pozdravem Solich

Dobrý den,
Vše záleží na charakteru Vaší pochybnosti, v těchto případech doporučuji schůzku s vedením Městské policie.
S pozdravem
Mgr. Roman GALIA
velitel Městské policie Orlová20.6.2017, 14:17, Chwajol Tadeáš

Dobrý den! Pozemek p.č.2899 ve vlastnictví města je 8 let neudržován.Po reklamaci sousedů byl jeden krát posečen!Prosím sdělte, kdy bude pozemek posekan,jak je to s vyhláškou o sekání trávy a kdo je za toto zodpovědný. Děkuji za odpověď. Chwajol Tadeáš.

Dobrý den,
velice děkuji za Váš podnět, ale nejsme schopni na Váš dotaz odpovědět, prosím o doplnění katastrálního uzemí, části města nebo alespoň ulici.
Pozemek s p. č. 2899 se nachází v každém katastrálním území.

S pozdravem
Ing. Kristina Dvoroková
ostatní vztahy ke komunikacím, veřejná zeleň
oddělení komunálních služeb
odbor správy majetku a hospodářské správy19.6.2017, 13:49, Petr

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak často probíhá sekání trávy? Bydlím na Masarykově třídě u školky Radost a zde je tráva už tak vysoká, že se v ní ztrácí i můj pes, který není žádný drobeček. Oproti tomu na druhé straně Masarykovy třídy (kde je Hruška) byla tráva posekaná nedávno. Připadám si tady pomalu jako v pralese, nehledě na klíšťata, kterých je v tak vysoké trávě požehnaně. Děkuji za odpověď.

Vážený občane,
děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám odbor majetku a hospodářské správy sděluje, že dne 29.6.2017 byla provedena kontrola přístušné etapy a bylo zjištěno, že vyšší tráva se vyskytuje v Orlím kaňonu. Tento nedostatek v údržbě bude napraven v nejkratším možném termínu.
S pozdravem

Ing. Kristina Dvoroková
ostatní vztahy ke komunikacím, veřejná zeleň
oddělení komunálních služeb
odbor správy majetku a hospodářské správy15.6.2017, 16:36, Radek sopr

Dobrý den chci se zeptat zda by město mohlo požádat společnost residomo aby sekali trávu na ulici Bezručova je tady tráva vysoká přes metr a tak to tu je už tři roky.pozemky patří asi společnosti residomo byvale rpg ale obyčejný člověk s nima nic nezmůže. Sečou tam kde nikdo nebydli.

Ano, děkujeme za upozornění. Odbor výstavby a životního prostředí posoudil situaci s kosením na ul. Bezručova. Dopisem ze dne 21.6. vyzval písemně vlastníka pozemků Asental Land s.r.o. k vykosení pozemků, v rámci plnění zákonných povinností.

Hana Juřicová
OVŽP15.6.2017, 11:08, Bartoněk

Znovu se dotazuji: Dobrý den, rád bych věděl kdy se Orlová jako poslední začlení do dopravního systému ODIS. Všelijakých výmluv už bylo dost ! Bartoněk Dobrý den. K vašemu dotazu sděluji, že v prosinci 2016 došlo k zapojení MHD Karviná do Odis a v letošním roce budou pokračovat jednání o dokončení integrace MHD Orlová do Odis. Ing. Radim Klein vedoucí odboru dopravy A jednáte a jednáte a asi nikdy jednat nepřestanete. Nebo se pletu?

Dobrý den.
Předpokládaný termín zapojení MHD Orlová do ODIS je prosinec letošního roku.
Miroslava Cygonková
dopravní úřad pro MHD
odbor dopravy
Městský úřad Orlová14.6.2017, 7:11, Martin Mlýnek

Proč jste dosud neodpověděli na můj dotaz kolik se ročně vybere na pokutách za parkování?

Městský úřad Orlová nevede speciální evidenci týkající se výhradně pokut za parkování.
S pozdravem

Ing. Radim Klein
vedoucí odboru
odbor dopravy
Městský úřad Orlová